Windows 10 S Kullanıcılara Sunuldu!

Eğitim odaklı olarak hazırlanan Windows 10 S işletim sistemi kullanıcılarının hizmetine sunuldu. İşte Windows 10 S ile ilgili detaylar...
02 Ağustos 2017 18:23
Windows 10 S Kullanıcılara Sunuldu!
Microsoft tarafından Mayıs ayı içerisinde duyurulan ve daha çok eğitim odaklı olan windows 10 S işletim sistemi tüm kullanıcılar için hazır durumda. Windows 10 S’in sadece Windows Mağaza’da yer alan uygulamaları çalıştırabileceğini de hatırlatalım.
 
Windows 10 S nasıl indirilir?
 
Surface Laptop, Windows 10 S kurulu olarak gelecek ilk cihaz olacakken, yine bu işletim sistemini kullanacak eğitim odaklı yeni birçok bilgisayarın da duyurusu yapıldı. İlk olarak yıllık yüksek bir meblağ ile kayıt olunabilen MSDN üzerinden sunulan Windows 10 S artık tüm kullanıcılara açılmış durumda.
 
 
 
 
Windows 10 S için Windows 10 Pro, Windows 10 Pro Education veya Windows 10 Enterprise sürümlerine sahip olunması gerekiyor. Maalesef Windows 10 Home kullanıcıları, Windows 10 S’ten faydalanamayacaklar. Windows 10 S sürümünü bilgisayarınızda bir kez etkinleştirdiğinizde, işletim sisteminin gelecekteki kurulumlarında da sorun yaşanmayacaksınız.
 
Ek olarak, Windows Mağaza üzerinden zaten lisansınız olduğu için Windows 10 Pro’ya dönmeniz de mümkün. Bu arada Microsoft özel sürücüler gerektiren bazı aygıtların Windows 10 S’te düzgün çalışamayabileceği konusunda da kullanıcıları uyarıyor.
 
shiftdelete
607837
Bu haberler ilginizi çekebilir