Windows 10 Redstone Görselleri Sızdı

Windows 10 Redstone güncellemesinin görselleri internete sızdırıldı. Tüm detaylar haberimizde...
20 Mayıs 2015 19:06
Windows 10 Redstone Görselleri Sızdı
Windows 10 işletim sistemi henüz piyasaya çıkmadı ancak kapalı kapılar ardında Microsoft büyük bir güncelleme için kolları sıvamış durumda. Redstone kod adına sahip olan güncelleme 2016 yılı sonuna kadar tüm Windows 10 kullanıcılarına ulaşmış olacak. Bazı basın mensuplarına kapalı gösterimi yapılan Redstone güncellemenin görselleri internete sızdırıldı.
 
Microsoft'un bu yıl sonuna kadar en az bir önemli güncelleme yayımlaması bekleniyor. Gelecek yıl ise yaz ayları ve sonbahar ayları olmak üzere Redstone güncellemesi iki parça halinde indirmeye sunulacak. 
 
Güncellemeden sızan ilk fotoğraflar yeni güncelleme ile birlikte Windows 10 sürümünde görünüm olarak önemli değişikliklerin olacağını gözler önüne seriyor. Muhtemelen Windows 10 teknik sürümlerinde pek çok geri bildirim alan Microsoft, bunları değerlendirerek büyük değişiklikleri seneye bırakmayı tercih etti. 
 
 
Görsellerde Başlat menüsünün Windows 10 tasarımını esas alarak büyük değişikliklere uğradığı görülüyor. Örneğin karolar artık menu boyunca uzanabiliyor ve karolar arasında da herhangi bir boşluk bulunmuyor. 
 
Menünün üst kısmı masaüstü uygulamalarının ikonlarını gruplarken, daha fazla özelliğe ve ayarlara bir kenar çubuğu üzerinden erişilebiliyor. Görev çubuğu güncelleme ile tüm ikonları merkezde topluyor. Windows 10 ile bu ikonlar sol kısma yerleşiyordu. 
 
 
Bu yeni tasarım anlayışının Mac OS X'deki alt görev çubuğu ile benzer bir hale geldiği düşünülüyor. Ayrıca Windows 95'ten bu yana görev çubuğundaki en büyük değişiklik bu olacak. Görev çubuğu artık tamamen görünmez hale de gelebilecek ve sadece ikonlar görülebilecek. 
 
Güncellemede ayrıca interaktif canlı karoların da hayata geçirileceği belirtiliyor. Kullanıcılar ana uygulamayı başlatmadan örneğin müzik oynatıcı kontrolü yapabilecekler veya Facebook gönderilerini beğenebilecekler. 
 
 
Ayrıca Başlat menüsü olsun, başlangıç ekranı olsun aynı kategorideki karolar küçülecek ve alt kısımda bir açıklama ile biraraya gelecek. Klasör düzenine ihtiyaç bırakmayan bu yenilik ile kullanıcı hızlıca ikona tıklayarak uygulamaya ulaşacak. Buna karo içinde karo deniyor. 
 
Şimdilik bunlar prototip aşamasında karşılaşılan yenilikler. Nihai güncellemede bunlar olabilir veya bir kısmı sonraki güncellemelere bırakılabilir. Ancak bu haliyle çekirdek Windows platformuna şimdiye kadar yapılmış en büyük değişiklik olarak gösteriliyor.  
donanimhaber
866846
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Huawei nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei' nin Yeni İşletim Sistemi Ne Zaman Geliyor.

  Huawei, MWC 2017'de akıllı telefonların yanı sıra yeni işletim sistemi EMUI 5.1'i de tanıtmaya hazırlanıyor. İşte Huawei EMUI 5.1 hakkında daha fazlası...
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!BlackBerry KeyOne Tanıtıldı!
  BlackBerry'nin yeni telefonu QWERTY klavyeli KeyOne tanıtıldı. Android işletim sistemi ile gelecek olan telefona gelin birlikte bakalım. İşte…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • iPhone 8de Kablosuz Şarj Özelliği Artık Kesin Gibi!iPhone 8'de Kablosuz Şarj Özelliği Artık Kesin Gibi!
  Apple'ın merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 8 yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. iPhone 8'de kablosuz şarj olacağı artık neredeyse kesin. İşte…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama