Windows 10 Nasıl İndirilir

Microsoft’un uzun zamandır merakla beklenen güncellemesi Windows 10 yayınlandı. Peki ama, Windows 10 'u nasıl indireceğiz? İşte güncellemenin detayları.
30 Temmuz 2015 01:19
Windows 10 Nasıl İndirilir
Microsoft, uzun süredir test ettiği yeni işletim sistemi Windows 10 için geri sayımını tamamladı ve Windows 10 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sahiplerinin ücretsiz olarak yükleyebildiği Windows 10 güncellemesi kademeli olarak indirilebiliyor. Peki, performans ve tasarımsal açıdan olmak üzere birçok yeniliği barındıran Windows 10 nasıl indirilir ve Windows 10 nasıl yüklenir?
 
Windows 10 İndir ve Yükle
 
Eğer lisanslı Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahipseniz ve Windows 10 için rezervasyon yaptırdıysanız; Denetim Masası>Windows Update bölümünden veya Mağaza uygulamasınından güncelleştirmeleri denetle diyerek Windows 10 indir işlemine başlayabilirsiniz. Eğer Windows 10 güncellemesi görünmüyorsa biraz daha beklemeniz gerekiyor. Çünkü az önce de belirttiğimiz gibi bu güncelleme kademeli olarak sunuluyor.
 
Windows 10 Güncellemesi için Kaç GB Alan Gerekli?
 
Windows 10 güncellemesi 3 GB boyutunda. Güncellemeyi yüklemek için bilgisayarınızda 3 GB’dan fazla yer olması gerekiyor. Eğer Windows’u 32 GB SSD’ye yüklediyseniz; Windows 10 güncellemesi için bazı uygulamaları silmeniz gerekebilir. Yetersiz depolama alanına sahip kullanıcılar Windows 10 indir işleminde sorunlar yaşayabilir.
 
Eğer Windows 7, 8 veya 8.1 işletim sistemine sahip değilseniz Windows 10 için önümüzdeki aylarda kutulu sürümler de yayınlanacak. Mağazalardan Windows 10’u satın alarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.
 
Windows 10 güncellemesinin C:\$Windows.~BT dosya konumuna indiğini belirtelim.
shiftdelete
968030
Bu haberler ilginizi çekebilir