Windows 10 İle Xbox One Oyunlarını Oynayın

Windows 10 beraberinde birçok yeniliği getirdi. Bunlardan biri de Xbox One oyunlarını oynayabilme. Peki, Xbox One oyunları Windows 10’da nasıl çalışır? Detaylar haberimizde...
03 Ağustos 2015 09:14
Windows 10 İle Xbox One Oyunlarını Oynayın
Xbox One oyunları artık Windows 10 sayesinde PC’lerde oynanabiliyor. Xbox One’a özel Halo, Sunset Overdrive, Quantum Break ve Forze gibi oyunlar PC için de mi çıkacak? Maalesef bu soruyu şimdilik “hayır” olarak cevaplıyoruz. Peki, Xbox One oyunları PC’de nasıl çalışıyor?
 
Windows 10’da Xbox uygulaması yer alıyor. Xbox uygulaması sayesinde Xbox One’daki oyunlar direkt olarak PC’ye stream edilebiliyor. Yani Xbox One açıkken Laptop veya masaüstünüzden Xbox One’daki oyunu oynayabiliyorsunuz. Xbox One steram özelliğinde Klavye ve Mouse desteği henüz bulunmadığını belirtelim.
 
 
Adım adım Xbox One oyunlarını PC’de Oynayın
 
1- Windows 10 yüklü bilgisayarınızda Xbox uygulamasını çalıştırın. Xbox uygulamasını başlat menüsüne tıkladıktan sonra “Xbox” yazarak bulabilirsiniz.
 
2- Xbox One konsolunuzu açın. Burada önemli olan nokta ise Windows 10 kurulu PC ile Xbox One’ın aynı ağa bağlı olması.
 
3- Xbox uygulamasında sol bölümüne bulunan “Bağlan” seçeneğine tıklayın.
 
 

 
4- Bağlan seçeneğine tıkladıktan sonra Xbox One eğer Windows 10 ile aynı ağa bağlı ise PC otomatik olarak Xbox One’a bağlanacaktır.
 
Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra Xbox One kontrolcüsünü PC’ye takarak, oyunları Stream ederek oynayabilirsiniz. Xbox One oyunlarını Stream etmenin yanında Oyun DVR özelliği sayesinde oyunlarınızı kaydedip YouTube gibi mecralarda paylaşabilirsiniz.
shiftdelete
Etiketler : bilgisayar , Oyun , PC , Windows , Windows 10 , Xbox One
606146
Bu haberler ilginizi çekebilir