Windows 10 İle Korsan Oyunlar Tarih Oluyor

Korsan oyunlar oynuyor musunuz? O zaman bu haberimizi dikkatle okuyun. Çünkü Microsoft'un Windows 10'da korsan oyun oynayan ve izinsiz donanım kullananların PC'lerine müdahale etme hakkı olduğu ortaya çıktı. Detaylar haberimizde...
17 Ağustos 2015 20:00
Windows 10 İle Korsan Oyunlar Tarih Oluyor
Gelen bilgilere göre Windows 10'un Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'nde (EULA), Microsoft'un "lisanssız oyunları oynama ve izinsiz donanımları kullanma" durumlarında kullanıcıların PC'lerini denetlemeye hakkı olduğu yazıyor.
 
Bu denetleme hakkı sayesinde Microsoft'un, korsan oyun oynayan kullanıcıları tespit edip bu oyunları devre dışı bırakabileceği iddia ediliyor.
 
Milyonlarca insanın PC'lerinde korsan oyunlar oynadığı bilinen bir gerçek. Eğer Microsoft, sözleşmede yer aldığı şekilde korsan oyun oynayan kullanıcıların PC'lerine müdahale etmeye başlarsa bu birçok Windows 10 kullanıcısının tepkisini çekebilir. Hatta bu işin sonu bazı kullanıcıların daha düşük bir Windows'a geçmeleriyle bile sonuçlanabilir. 
 
Microsoft tarafından ise bu durumla ilgili bir açıklama gelmedi. Şirket belki de bu hakkı saklı tutup istediği herhangi bir zamanda toplu müdahaleye başlamak istiyor olabilir.
shiftdelete
359697
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama