Windows 10 Creators Güncellemesinin Geleceği Tarih Belli Oldu!

Microsoft, Windows 10 Creators güncellemesi için çıkış tarihini açıkladı. İşte haberin detayı.
03 Ocak 2017 16:32
Windows 10 Creators Güncellemesinin Geleceği Tarih Belli Oldu!
Microsoft, uzun bir süredir üstünde çalıştığı Windows 10 Creators Update için bugün tarih verdi. Açıklamalara göre Windows 10 Creators Update 2017'nin 2. çeyreğinde Windows 10 kullanıcılarına sunulacak. Yani bir başka değişle Windows 10 Creators Update, Nisan ayında indirilmeye sunulacak.
 
Windows 10'da yaşanan sorunları çözmesinin yanında yeni özellikler ile de gelen Windows 10 Creators Update, isminden de tahmin edebileceğiniz gibi tasarımcılar odaklı olacak. Peki, Windows 10 Creators Update ne gibi yenilikler ile geliyor?
 
Windows 10 Creators Update ile gelen yenilikler Herkes için 3B
 
Creators Update ile milyonlarca Windows 10 kullanıcısı dizüstü bilgisayarı ile 3B yakalama, 3B yazdırma, 3Byaratma, 3B paylaşma yeteneğine sahip olacak ve bu sayede karma gerçekliği deneyimleyebilecek.
 
Ayda 100 milyonu aşkın kullanıcısıyla Paint bugün en popüler üretim ve tasarım araçlarından biriydi. Şimdi Paint 3D ile herkes 3B çalışabilir, 3B nesneler yaratabilir.
 
Yeni duyurulan Remix 3D, tüm dünyada yaratıcıları, yaratıları buluşturan, kitlelere 3B içerikleri getiren bir çevrimiçi topluluk. Trimble’ın 3B modelleme programı SketchUp (ek olarak 3D Warehouse’taki milyonlarca yaratıcı ile yaratıları) Remix3D.com‘un bir parçası olacak. Önümüzdeki yıldan itibaren Office’te 3B içeriklere yerel destek eklenecek.
 
3 boyut tarayıcıya geliyor
 
Microsoft HoloLens ile zengin 3B içerikler ekranın sınırlarından kurtulurken, 3B içerikleri eksiksiz kapsayan ilk tarayıcı Microsoft Edge 3B içerikleri tüm cihazlara getiriyor. Creators Update, güçlü ve ekonomik sanal gerçekliği herkesin parmaklarının ucuna getiriyor. 
 
HP, Dell, Lenovo, ASUS ve Acer, Windows 10 Creators Update ile birlikte karma gerçeklik yeteneğine sahip ilk sanal gerçeklik kulaklıkları piyasaya sunuyorlar. Bu aksesuarlar, içten dışa, özgürlük sağlayan ilk ve tek ürünler. Halen satışta olan tüm diğer sanal gerçeklik kulaklıklarından farklı olarak, bu ürünler ayrı bir odayı, karmaşık kurulumları gerektirmiyor.
 
eSpor Turnuvası Geliştirin!
 
Creators Update, Xbox Live’da canlı oyun akışları ve özelleştirilmiş eSpor turnuvaları geliştirmeyi ve deneyimlemeyi kolaylaştırıyor. Işın aktarmalı sistem entegrasyonu, etkileşimli yayıncılık, oyunu Xbox Live üzerinde görüntüleme, bu sayede akış oyunlarını izleme ve gerçek zamanlı etkileşim sağlıyor.
 
Creators Update ile Arena üzerinden Xbox Live’da kullanıcı tarafından oluşturulabilen turnuvalar da geliyor; düzenlenen yarışın kuralları tanımlanabilir, arkadaşlar davet edilebilir, turnuvanın akışı tüm cihazlarınızdan sorunsuz izlenebiliyor.
 
Ayrıca, Windows 10’lu oyun PC’siyle Forza Horizon 3, Gears of War 4 gibi birçok oyun, şu andaki en yüksek görsel uygunluk olan 4K ile oynanabiliyor.
 
Yeni özellikler: MyPeople ve diğerleri
 
Creators Update ile kişiler, olmaları gereken yere yani Windows deneyiminin merkezine getiriliyor. Kullanıcı için önemli olan arkadaşlar, aile, iş arkadaşlarına anlık erişim sağlanıyor. Windows MyPeople ile sık görüşülen kişiler Windows görev çubuğuna sabitleniyor.
 
Ayrıca herhangi bir belge, fotoğraf ya da video kişi simgesinin üzerine sürüklenip bırakarak kolayca paylaşılabiliyor. Özgün bildirimler, Omuz Dürtme bildirimleri alır, e-posta, anlık ileti, paylaşılan belgeler ve daha birçoklarını, aynı yerden, kolayca görüntüleniyor. Windows MyPeople deneyimi, kolay paylaşım için evrensel Windows uygulamaları genelinde tümleşiktir.
 
Bu yeniliklerin yanında F.lux uygulaması benzeri mavi ışık filtreleme özelliğinin de bu güncelleme ile sunulması bekleniyor.
 

 

teknolojioku
600644
Bu haberler ilginizi çekebilir