Windows 10 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 çıkış tarhi yaklaşıyor. Görünüşe göre beklenenden erken bir tarihte satışa sunulacak...
09 Aralık 2014 12:20
Windows 10 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor
Microsoft geçtiğimiz Eylül ayında yaptığı duyuru ile yeni işletim sistemi Windows 10'u tanıtmış ve büyük bir şaşkınlığa sebep olmuştu. Zira pek çok kişi yeni sistemin adının Windows 9 olmasını bekliyordu. Şirket Windows 10 çıkış tarihi içinse 2015'in sonlarını işaret etmişti.
 
 
Yeni gelen bilgiler Windows 10'un daha erken bir tarihte son kullanıcı ile buluşabileceğini gösteriyor. Microsoft'un operasyon bölüm şefi Kevin Turner'ın açıklamasına göre işletim sisteminin "geliştirici sürümü" yaz mevsimi başlangıcında hazır olacak.
 
Windows 10'un herkesle olan buluşması ise yaz mevsiminin sonu ya da sonbahar başlangıcına denk gelebilecek.
 
 

 
Bir süre önce paylaşılan raporlar Microsoft'un Windows 10'u akıllı telefonlar için şimdiden test etmeye başladığını, hatta Windows Phone 8 tabanlı Lumia'ların da Windows 10'a güncellenebileceğini ortaya koymuştu.
 
Bakalım Microsoft'un Windows 8'den sonra çok farklı bir deneyim yaşatacağını iddia ettiği işletim sistemi Windows 10 ne kadar beğeni toplayacak.
donanimhaber
816715
Bu haberler ilginizi çekebilir