Winamp hayata geri döndü

90′ların sonunda ortaya çıkan ve 2000′li yılların vazgeçilmez MP3 dinleme programı olan Winamp hayata geri döndü.
17 Ocak 2014 15:29
Winamp hayata geri döndü

Winamp AOL tarafından alınmış ve aradan geçen onca seneden sonra kazanç getirmediği için kapatılmıştı. Geçen sene sonunda gerçekleşmesi beklenen kapanmayı görmedik çünkü Belçika merkezli online radyo servisi Radionomy devreye girdi ve Winamp’ı satın aldı.

 

Daha önceki dedikodulara göre Microsoft devreye girecekti ama olmadı. Radionomy’den gelen resmi açıklamaya göre AOL ile el sıkışıldı ve Shoutcast dahil olmak üzere satış gerçekleşti. Satışla ilgili bilgiler paylaşılması ama Belçika merkezli De Tijd’in haberine göre sözleşmeden sonra Radionomy hisselerinin yüzde 12′si AOL’a geçti. Winamp kullanıcıları winamp.com sitesine ait DNS kayıtlarının Radionomy’e geçtiğini fark etmişti.
 
 
2012 sonunda ücretsiz online radyo servisi olarak faaliyete geçen Radionomy’nin 13 milyon eşsiz dinleyicisi ve 6000 ayrı radyo istasyonu var. Radionomy sahibi Alexandre Saboundijan’ın açıklamasına göre anlaşmadan sonra üye sayısının 5-10 katına çıkması bekleniyor. Firma şu günlerde yeni nesil Winamp uygulamalarını iOS ve Android kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.
radikal
Etiketler : Android , iOS , Winamp
612610
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
 • İnstagrama Neden Giriş Yapılamıyor?

  İnstagram'a Neden Giriş Yapılamıyor?

  Sosyal medya uygulamaları arasında en popülerlerinden biri olan Instagram'a giriş yapılamıyor. İşte detaylar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama