Wikileaks'in Twitter'ı Tehdit Ettiği Doğru mu?

Sızıntı belgeler yayınlayan dijital servis Wikileaks'ın, Twitter'daki onaylı hesaplara dair bilgileri yayınlamak konusundaki tweet'i ortalığı karıştırdı.
07 Ocak 2017 21:39
Wikileaksin Twitterı Tehdit Ettiği Doğru mu?
Wikileaks bugüne kadar çoğunlukla ABD'yi hedef alan ve devletler hakkındaki gizli belgeleri ortaya döken yayın politikasıyla dikkati çekiyordu. 
 
Ancak Wikileaks'ın yeni tweet'i ortalığı karıştırdı. Twitter'daki onaylı hesaplara dair verilere ulaştıklarını ve bu bilgileri yayınlayıp yayınlamamayı tartıştıklarını duyuran Wikileaks tüm dünyadan ağır tepki aldı.
 
Hesap sahipleri ölüm riskiyle karşı karşıya
 
Onaylı hesaplar arasında, diktatörlükle yönetilen ülkelerde muhalefet yapan kişilerin hesapları da yer alıyor ve bu bilgilerin gerçekte kime ait olduğunun açıklanması, bu kişilerin hayatını tehlikeye sokacağı için intrenette yoğun bir tepki oluştu.
 
Web'in kurucusu olarak bilinen Tim Berners-Lee bile Wikileaks'e cevap verip, "bunu aklından çıkar," mesajını yayınladı.
 
Gelen tepkilerden sonra Wikileaks, ilgili tweet'ini silmek zorunda kaldı ancak şimdi internette yeni bir şüphe oluştu. Wikileaks bir nedenle Twitter'ı tehdit mi etmeye çalıştı?
 
Wikileaks'ın Twitter'daki onaylı hesapların detaylarına ulaşması aynı zamanda Twitter'ın sunucularında önemli bir sızıntı olduğu anlamına geliyor. Twitter da şimdi bu bilgilerin gerçekten sızıp sızmadığını anlamak için şirket içinde bir soruşturma başlattı. 
shiftdelete
202282
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama