WhatsApp'tan Bir Güvenlik Adımı Daha!

WhatsApp, güvenliği üst seviyelerde tutmaya kararlı gibi görünüyor. iOS için geliştirilen bu güvenlik adımı daha yeni fark edilmiş durumda. İşte ayrıntılar...
09 Mayıs 2017 11:06
WhatsApptan Bir Güvenlik Adımı Daha!
WhatsApp sürekli olarak güvenliğini arttırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Şirket son olarak, sessiz sedasız bir biçimde yeni bir güvenlik özelliği sunmuş durumda. İşte, özellikle iOS kullanıcılarının hoşuna gidecek yenilik.
 
iOS için WhatsApp artık çok daha güvenli
 
Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp’ın yeni özelliğiyle iCloud yedeklemeleri de bundan böyle şifrelenecek. Böylece uçtan uca şifrelemedeki potansiyel bir açığın da önüne geçilmiş olacak ve özel mesajlarınız gerçekten size özel bir hale gelecek.
 
Öte yandan, iCloud yedeklerinin birkaç aydır şifrelendiği ancak daha yeni fark edildiği ifade ediliyor. Oxygen Forensics adlı güvenlik şirketinin bu şifrelemeyi bir şekilde aşabildikleri konusundaki iddiası ise kafaları karıştırdı.
 
 
Şirket, WhatsApp’ın şifreleme anahtarını üretmek için onaylamada kullanılan aynı numaraya sahip SIM karta erişim sağlandığı durumda bu güvenliğin çevresinden dolaşmış oluyor. Bu sayede iCloud’ta depolanan şifrelenmiş mesajlara da erişim sağlanabiliyor. Tabii ki bahsedilen bu güvenlik senaryosu, günlük kullanıcılar için fazla potansiyel taşımıyor.
 
 
shiftdelete
73910
Bu haberler ilginizi çekebilir