Whatsapp'ın Gizli Özellikleri

WhatsApp kullanıyorsanız bu haberini mutlaka okumalısınız! Artık dünyada yaygın olarak kullanılan WhatsApp'ın tüm özelliklerini biliyor musunuz? WhatsApp'ın pek bilinmeyen, gizli özelliklerini bu haberde sizin için sıraladık...
22 Eylül 2015 16:29
Whatsappın Gizli Özellikleri
Artık neredesyse herkeste bulanan WhatsApp'ın özelliklerini biliyor musunuz? Facebook'a satıldıktan sonra birçok güncelleme alan WhatsApp'ın gizli özellikleri, bilinmeyen yönleri bu haberde. WhatsApp hakkında bilmeniz gerekenler, saklı özellikler size daha rahat bir kullanım verecek. 
 
 
 
1. Arkadaşlarınız arasında birbirinize ne kadar mesaj attığını öğrenin
 
 

 

 
 
Bunun için Ayarlar > Hesap > Disk Kullanımı'na gidin. Burada çıkan kişilere tıklayın ve aranızdaki iletişim bilgilerinin dökmanını görün.
 
 
 
2. Grup mesajlarını sessize al.
 
 
Büyük sohbet gruplarının bazen ne kadar sıkıcı ve mesaj sesinden dolayı rahatsız ettiğini hepimiz biliyoruz, saklamaya gerek yok. Ancak bunun önüne geçebilirsiniz. Grup mesajlarını sessize almak için grup adına tıklayın ve "Sessiz" butonuna tıklayın. 
 
 
 
3. "Son Görülme"yi kapatın.
 
 
Eğer bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme üzerinden bundan da kurtulabilirsiniz.
 
Ancak bunu kapattığınız takdirde başkasının da son görülme tarihini göremeyeceksiniz. 
 
 
 
4. Telefon numaranızı değiştirdiyseniz bunu WhatsApp'ta da yapın.
 
 
Telefon numarasını değiştirmek her zaman sancılıdır. Elinizde olmadan birçok kişi bilgisi bu sırada gidebilir. Ancak WhatsApp konuşmalarınızı kaybetmek zorunda değilsiniz. 
 
Kolay bir şekilde WhatsApp numaranızı değiştirmek için Ayarlar > Hesap > Numara Değiştir üzerinden komutları izleyerek değiştirebilirsiniz.
 
 
 
5. Grup sohbetlerinin bildirim sesini değiştirin.
 
 
Her gelen mesaj aynı seste olmak zorunda değil. Örneğin önemli konuşmaların veya iş-okul arkadaşlarınızla kurduğunuz bir grubun bildirim sesini değiştirebilirsiniz. 
 
Bunun için, grup adına tıklayın ve "Özel Bildirimler" seçeneğini tıklayın. Artık kafanız karışmasın ve kimden mesaj geldiğini sesten tanıyın.
 
 
 
6. WhatsApp üzerinden gelen fotoğraf ve videoların otomatik indirilmesini durdurun
 
 
Bu hem sizin telefon kapasitenize zorlar hem de internetinizi yer. Bunu durdurmak için Ayarlar > Hesap > Sohbetler ve Aramalar > Medyayı Otomatik İndir seçenekleri üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 
 
 
7. Mavi tık kapatma.
 
 
Mavi tık birçok kişinin başına bela. Ancak bunu durdurmak da mümkün. Bunun için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme üzerinden kapatabilirsiniz.
 
 
 
8. WhatsApp Web kullanımı.
 
 
WhatsApp Web ile bilgisayarınız üzerinden de WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.  Bunun için web.whatsapp.com'a girin ve telefonunuzdan Ayarlar > WhatsApp Web'e tıklayın. İnternet sitesinde çıkan QR kodunu Telefonunuza gösterin ve işlem tamamdır!
 
 
62281
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
 • KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS, sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış özel bir işletim sistemi. İşte KasperskyOS işletim sisteminin özellikleri ve daha fazlası...
 • SamsungWA Artık Türkiyede!

  SamsungWA Artık Türkiye'de!

  Samsung'un online alışveriş sitesi artık Türkiye'de. Giyilebilir teknoloji ürünleri ve bir çok ürün aksesuarı bulunun siteye artık Türkiye'den ulaşmak mmkün.
 • ZTEnin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin, Android Wear işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı saati ZTE Quartz piyasaya sızdırıldı. Peki ne gibi özellikleri barındırıyor...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama