Whatsapp'ın Gizli Özellikleri

WhatsApp kullanıyorsanız bu haberini mutlaka okumalısınız! Artık dünyada yaygın olarak kullanılan WhatsApp'ın tüm özelliklerini biliyor musunuz? WhatsApp'ın pek bilinmeyen, gizli özelliklerini bu haberde sizin için sıraladık...
22 Eylül 2015 16:29
Whatsappın Gizli Özellikleri
Artık neredesyse herkeste bulanan WhatsApp'ın özelliklerini biliyor musunuz? Facebook'a satıldıktan sonra birçok güncelleme alan WhatsApp'ın gizli özellikleri, bilinmeyen yönleri bu haberde. WhatsApp hakkında bilmeniz gerekenler, saklı özellikler size daha rahat bir kullanım verecek. 
 
 
 
1. Arkadaşlarınız arasında birbirinize ne kadar mesaj attığını öğrenin
 
 

 

 
 
Bunun için Ayarlar > Hesap > Disk Kullanımı'na gidin. Burada çıkan kişilere tıklayın ve aranızdaki iletişim bilgilerinin dökmanını görün.
 
 
 
2. Grup mesajlarını sessize al.
 
 
Büyük sohbet gruplarının bazen ne kadar sıkıcı ve mesaj sesinden dolayı rahatsız ettiğini hepimiz biliyoruz, saklamaya gerek yok. Ancak bunun önüne geçebilirsiniz. Grup mesajlarını sessize almak için grup adına tıklayın ve "Sessiz" butonuna tıklayın. 
 
 
 
3. "Son Görülme"yi kapatın.
 
 
Eğer bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme üzerinden bundan da kurtulabilirsiniz.
 
Ancak bunu kapattığınız takdirde başkasının da son görülme tarihini göremeyeceksiniz. 
 
 
 
4. Telefon numaranızı değiştirdiyseniz bunu WhatsApp'ta da yapın.
 
 
Telefon numarasını değiştirmek her zaman sancılıdır. Elinizde olmadan birçok kişi bilgisi bu sırada gidebilir. Ancak WhatsApp konuşmalarınızı kaybetmek zorunda değilsiniz. 
 
Kolay bir şekilde WhatsApp numaranızı değiştirmek için Ayarlar > Hesap > Numara Değiştir üzerinden komutları izleyerek değiştirebilirsiniz.
 
 
 
5. Grup sohbetlerinin bildirim sesini değiştirin.
 
 
Her gelen mesaj aynı seste olmak zorunda değil. Örneğin önemli konuşmaların veya iş-okul arkadaşlarınızla kurduğunuz bir grubun bildirim sesini değiştirebilirsiniz. 
 
Bunun için, grup adına tıklayın ve "Özel Bildirimler" seçeneğini tıklayın. Artık kafanız karışmasın ve kimden mesaj geldiğini sesten tanıyın.
 
 
 
6. WhatsApp üzerinden gelen fotoğraf ve videoların otomatik indirilmesini durdurun
 
 
Bu hem sizin telefon kapasitenize zorlar hem de internetinizi yer. Bunu durdurmak için Ayarlar > Hesap > Sohbetler ve Aramalar > Medyayı Otomatik İndir seçenekleri üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 
 
 
7. Mavi tık kapatma.
 
 
Mavi tık birçok kişinin başına bela. Ancak bunu durdurmak da mümkün. Bunun için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme üzerinden kapatabilirsiniz.
 
 
 
8. WhatsApp Web kullanımı.
 
 
WhatsApp Web ile bilgisayarınız üzerinden de WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.  Bunun için web.whatsapp.com'a girin ve telefonunuzdan Ayarlar > WhatsApp Web'e tıklayın. İnternet sitesinde çıkan QR kodunu Telefonunuza gösterin ve işlem tamamdır!
 
 
526911
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
 • Amazonun Yapay Zekası Alexanın Beklemediği Soru!

  Amazon’un Yapay Zekası Alexa’nın Beklemediği Soru!

  Amazon'nun yapay zekaya sahip asistanı Alexa hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Soruya cevap veremeyip kendisini kapattı. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama