Whatsapp'ın Gizli Özellikleri

WhatsApp kullanıyorsanız bu haberini mutlaka okumalısınız! Artık dünyada yaygın olarak kullanılan WhatsApp'ın tüm özelliklerini biliyor musunuz? WhatsApp'ın pek bilinmeyen, gizli özelliklerini bu haberde sizin için sıraladık...
22 Eylül 2015 16:29
Whatsappın Gizli Özellikleri
Artık neredesyse herkeste bulanan WhatsApp'ın özelliklerini biliyor musunuz? Facebook'a satıldıktan sonra birçok güncelleme alan WhatsApp'ın gizli özellikleri, bilinmeyen yönleri bu haberde. WhatsApp hakkında bilmeniz gerekenler, saklı özellikler size daha rahat bir kullanım verecek. 
 
 
 
1. Arkadaşlarınız arasında birbirinize ne kadar mesaj attığını öğrenin
 
 

 

 
 
Bunun için Ayarlar > Hesap > Disk Kullanımı'na gidin. Burada çıkan kişilere tıklayın ve aranızdaki iletişim bilgilerinin dökmanını görün.
 
 
 
2. Grup mesajlarını sessize al.
 
 
Büyük sohbet gruplarının bazen ne kadar sıkıcı ve mesaj sesinden dolayı rahatsız ettiğini hepimiz biliyoruz, saklamaya gerek yok. Ancak bunun önüne geçebilirsiniz. Grup mesajlarını sessize almak için grup adına tıklayın ve "Sessiz" butonuna tıklayın. 
 
 
 
3. "Son Görülme"yi kapatın.
 
 
Eğer bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme üzerinden bundan da kurtulabilirsiniz.
 
Ancak bunu kapattığınız takdirde başkasının da son görülme tarihini göremeyeceksiniz. 
 
 
 
4. Telefon numaranızı değiştirdiyseniz bunu WhatsApp'ta da yapın.
 
 
Telefon numarasını değiştirmek her zaman sancılıdır. Elinizde olmadan birçok kişi bilgisi bu sırada gidebilir. Ancak WhatsApp konuşmalarınızı kaybetmek zorunda değilsiniz. 
 
Kolay bir şekilde WhatsApp numaranızı değiştirmek için Ayarlar > Hesap > Numara Değiştir üzerinden komutları izleyerek değiştirebilirsiniz.
 
 
 
5. Grup sohbetlerinin bildirim sesini değiştirin.
 
 
Her gelen mesaj aynı seste olmak zorunda değil. Örneğin önemli konuşmaların veya iş-okul arkadaşlarınızla kurduğunuz bir grubun bildirim sesini değiştirebilirsiniz. 
 
Bunun için, grup adına tıklayın ve "Özel Bildirimler" seçeneğini tıklayın. Artık kafanız karışmasın ve kimden mesaj geldiğini sesten tanıyın.
 
 
 
6. WhatsApp üzerinden gelen fotoğraf ve videoların otomatik indirilmesini durdurun
 
 
Bu hem sizin telefon kapasitenize zorlar hem de internetinizi yer. Bunu durdurmak için Ayarlar > Hesap > Sohbetler ve Aramalar > Medyayı Otomatik İndir seçenekleri üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 
 
 
 
7. Mavi tık kapatma.
 
 
Mavi tık birçok kişinin başına bela. Ancak bunu durdurmak da mümkün. Bunun için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme üzerinden kapatabilirsiniz.
 
 
 
8. WhatsApp Web kullanımı.
 
 
WhatsApp Web ile bilgisayarınız üzerinden de WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.  Bunun için web.whatsapp.com'a girin ve telefonunuzdan Ayarlar > WhatsApp Web'e tıklayın. İnternet sitesinde çıkan QR kodunu Telefonunuza gösterin ve işlem tamamdır!
 
 
72717
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • USB 3.2 Duyuruldu!USB 3.2 Duyuruldu!
  Ultra hızlı USB 3.2, duyuruldu. USB 3.1'den 2 kat daha hızlı olacak olan USB 3.2 ile USB standardı sağlanacak.
 • Lenovo K7 Sızdı!Lenovo K7 Sızdı!
  Lenovo'nun yeni akıllı telefonu sızdı. Yeni gelen bilgilere göre Lenovo K7 Note yakın bir zamanda çıkaracak! İşte haberin ayrıntıları...
 • Google Chrome 60 Yayınlandı!Google Chrome 60 Yayınlandı!
  Google, Chrome'un yeni sürümü olan Chrome 60'yı yayınladı. Uzun sürdedir beklenen Touch Bar desteği ile geldi.
 • MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!MIUI 9, Resmi Olarak Tanıtıldı!
  Xiaomi, MIUI 9'u sonunda resmi olarak tanıttı. İşte yenilikler ile gelen MIUI 9'un tüm ayrıntıları...
 • Meizu Pro 7 Plusda Sızdı!Meizu Pro 7 Plus'da Sızdı!
  Dün Meizu Pro 7'nin özelliklerini gösteren bir görsel sızmıştı. Bugün ise Meizu Pro 7 Plus'ın özelliklerini gösteren bir görüntü ortaya…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama