Whatsappın Bilinmeyen Özellikleri!

Mesajlaşma uygulamalarının en popülerlerinden biri olan Whatsapp’ta bir çok gizli özellik bulunuyor. İşte bunlardan birkaçı.
08 Şubat 2017 11:29
Whatsappın Bilinmeyen Özellikleri!

1- Mesaj Metnini Biçimlendirin.

 

Whatsapp’ta yazdığınız metinleri kalın, italik veya üzeri çizik olarak gönderebilirsiniz. Bu özelliklerden faydalanabilmek için yazdığınız metinin başında ve sonunda özel karakterler kullanmanız gerekiyor.

Ör: Kalın punto metin kullanmak için *metin*, italik metin yazmak için _metin_, üzeri çizik metin yazmak için ~metin~ simgelerini kullanmanız gerekiyor.

 

 

2- Mesajlarınızı Yıldızlayın.

 

Yıldızlı mesajlarınız size hızlı bir şekilde yıldızladığınız mesaja ulaşmanızı sağlar. Bunun için iletinize uzunca basın, ardından yıldız ifadesine hafifçe dokunun. Yıldızlanan iletinize artık hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yıldızlı iletinize için Whatsapp>Ayarlar>Yıldızlı Mesajlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

 

EN UCUZ İPHONE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

3- En Çok Kiminle Konuştuğunuzu Öğrenin.

 

Whatsapp’ınızda en çok kime yer ayırdığınızı mı merak ediyorsunuz? Bunu öğrenmek için Whatsapp>Ayarlar>Veri ve Depolama Kullanımı>Disk Kullanımı sıralamasını izleyin.

 

 

4- Mesaj Ayrıntılarını Görün.

 

Gönderdiğiniz bir mesajın ne zaman iletildiğini veya ne zaman okunduğunu öğrenmek için gönderdiğiniz mesajınızı sola doğru hızlıca itin. İşte gönderdiğiniz mesajın durumunu artık görebilirsiniz.

 

 

5- Yaptığınız Konuşmayı Sessize Alın.

 

Whatsapp’ta telefon görüşmesi yaparken, sesinizin karşı taraftan duyulmasını istemediğiniz anını sessize alabilirsiniz. Görüşme yaptığınız esnada telefonun ekranındaki sessiz tuşuna basarak Whatsapp görüşmesini sessize alabilirsiniz. Böylece konuşmalarınız karşı taraftan duyulmamış olur. Tekrar görüşmeye dönmek istediğinizde sessiz tuşuna basarak sessiz modunu devre dışı bırakabilirsiniz.

 

6- Son Görülme Durumunuzu Gizleyin.

 

Son görülme durumunuzun, arkadaşlarınız veya herhangi birileri tarafından öğrenilmesini istemiyor musunuz? Çözümü çok kolay. Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Son Görülme>Hiç Kimse sıralamasını izleyerek durumunuzun öğrenilmesini engelleyebilirsiniz.

 

 

7- Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakabilinirsiniz.

 

Okundu bilgisini devre dışı bırakırsanız diğer kullanıcılar, okuduğunuz mesajları ne zaman okuduğunuzu öğrenemeyeceklerdir. Ayarlar>Gizlilik>Okundu Bilgisi

 

 

Not: Bu özelliği kullandığınızda, siz de diğer kullanıcıların sizin mesajlarınızı ne zaman okuduğunu öğrenemeyeceksiniz.

 

8-  Video ve Fotoğrafları Telefonunuza Kaydetmeyebilirsiniz.

 

Diğer kullanıcılar tarafından size gönderilen fotoğraf veya videoları kaydetmek ve telefon hafızasında yer kaplamasını istemiyorsanız çözümü çok kolay. Ayarlar>Sohbet>Alınan Medyayı Sakla sıralamasını izleyerek foto ve video otomatik kaydetmeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

 

9- Whatsapp’ı Bir Bilgisayarda Kullanın.

 

Whatsapp uygulamasını bir bilgisayarda mı kullnamak istiyorsunuz? Bu özellikten faydalanmak için Ayarlar>Whatsapp Web/Masaüstü sıralamasını izleyip web.whatsapp.com adresine gidip QR kodu taratın. İşte bu kadar.

 

EN UCUZ ULTRABOOK FİYATLARI...

 

10- Özel Bildirim Tonlarını Kullanın.

 

Gelen her mesaj için aynı ses tonu yerine kişilere özel bildirim ayarlayabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için kişi bilgisinin üzerine dokunun, ardından özel bildirimlere dokunun sonrasında Mesaj Sesi’ne dokunun son olarak ayarlamak istediğiniz bildirim tonunu seçin. İşte hepsi bu kadar.

 

 

11- İstediğiniz Bir Görüşmeyi Dışa Aktarın.

 

İstediğiniz bir görüşmeyi başka bir kişiye aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; kişi bilgisi üzerine dokunun, ardından sohbeti aktar’a dokunun ve gönderme seçeneğini tercih edin. Hepsi bu kadar.

 

Çeviri: İncehesap

382062
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama