Whatsappın Bilinmeyen Özellikleri!

Mesajlaşma uygulamalarının en popülerlerinden biri olan Whatsapp’ta bir çok gizli özellik bulunuyor. İşte bunlardan birkaçı.
08 Şubat 2017 11:29
Whatsappın Bilinmeyen Özellikleri!

1- Mesaj Metnini Biçimlendirin.

 

Whatsapp’ta yazdığınız metinleri kalın, italik veya üzeri çizik olarak gönderebilirsiniz. Bu özelliklerden faydalanabilmek için yazdığınız metinin başında ve sonunda özel karakterler kullanmanız gerekiyor.

Ör: Kalın punto metin kullanmak için *metin*, italik metin yazmak için _metin_, üzeri çizik metin yazmak için ~metin~ simgelerini kullanmanız gerekiyor.

 

 

2- Mesajlarınızı Yıldızlayın.

 

Yıldızlı mesajlarınız size hızlı bir şekilde yıldızladığınız mesaja ulaşmanızı sağlar. Bunun için iletinize uzunca basın, ardından yıldız ifadesine hafifçe dokunun. Yıldızlanan iletinize artık hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yıldızlı iletinize için Whatsapp>Ayarlar>Yıldızlı Mesajlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

 

EN UCUZ İPHONE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

3- En Çok Kiminle Konuştuğunuzu Öğrenin.

 

Whatsapp’ınızda en çok kime yer ayırdığınızı mı merak ediyorsunuz? Bunu öğrenmek için Whatsapp>Ayarlar>Veri ve Depolama Kullanımı>Disk Kullanımı sıralamasını izleyin.

 

 

4- Mesaj Ayrıntılarını Görün.

 

Gönderdiğiniz bir mesajın ne zaman iletildiğini veya ne zaman okunduğunu öğrenmek için gönderdiğiniz mesajınızı sola doğru hızlıca itin. İşte gönderdiğiniz mesajın durumunu artık görebilirsiniz.

 

 

5- Yaptığınız Konuşmayı Sessize Alın.

 

Whatsapp’ta telefon görüşmesi yaparken, sesinizin karşı taraftan duyulmasını istemediğiniz anını sessize alabilirsiniz. Görüşme yaptığınız esnada telefonun ekranındaki sessiz tuşuna basarak Whatsapp görüşmesini sessize alabilirsiniz. Böylece konuşmalarınız karşı taraftan duyulmamış olur. Tekrar görüşmeye dönmek istediğinizde sessiz tuşuna basarak sessiz modunu devre dışı bırakabilirsiniz.

 

6- Son Görülme Durumunuzu Gizleyin.

 

Son görülme durumunuzun, arkadaşlarınız veya herhangi birileri tarafından öğrenilmesini istemiyor musunuz? Çözümü çok kolay. Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Son Görülme>Hiç Kimse sıralamasını izleyerek durumunuzun öğrenilmesini engelleyebilirsiniz.

 

 

7- Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakabilinirsiniz.

 

Okundu bilgisini devre dışı bırakırsanız diğer kullanıcılar, okuduğunuz mesajları ne zaman okuduğunuzu öğrenemeyeceklerdir. Ayarlar>Gizlilik>Okundu Bilgisi

 

 

Not: Bu özelliği kullandığınızda, siz de diğer kullanıcıların sizin mesajlarınızı ne zaman okuduğunu öğrenemeyeceksiniz.

 

8-  Video ve Fotoğrafları Telefonunuza Kaydetmeyebilirsiniz.

 

Diğer kullanıcılar tarafından size gönderilen fotoğraf veya videoları kaydetmek ve telefon hafızasında yer kaplamasını istemiyorsanız çözümü çok kolay. Ayarlar>Sohbet>Alınan Medyayı Sakla sıralamasını izleyerek foto ve video otomatik kaydetmeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

 

9- Whatsapp’ı Bir Bilgisayarda Kullanın.

 

Whatsapp uygulamasını bir bilgisayarda mı kullnamak istiyorsunuz? Bu özellikten faydalanmak için Ayarlar>Whatsapp Web/Masaüstü sıralamasını izleyip web.whatsapp.com adresine gidip QR kodu taratın. İşte bu kadar.

 

EN UCUZ ULTRABOOK FİYATLARI...

 

10- Özel Bildirim Tonlarını Kullanın.

 

Gelen her mesaj için aynı ses tonu yerine kişilere özel bildirim ayarlayabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için kişi bilgisinin üzerine dokunun, ardından özel bildirimlere dokunun sonrasında Mesaj Sesi’ne dokunun son olarak ayarlamak istediğiniz bildirim tonunu seçin. İşte hepsi bu kadar.

 

 

11- İstediğiniz Bir Görüşmeyi Dışa Aktarın.

 

İstediğiniz bir görüşmeyi başka bir kişiye aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; kişi bilgisi üzerine dokunun, ardından sohbeti aktar’a dokunun ve gönderme seçeneğini tercih edin. Hepsi bu kadar.

 

Çeviri: İncehesap

686929
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
 • Kırmızı iPhonenun Türkiye Fiyatı!Kırmızı iPhone'nun Türkiye Fiyatı!
  Apple, kırmızı renkteki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus' tanıttı. Kırmızı iPhone 7'nin fiyatı cep yakıyor. İşte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye…
 • IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!IPhone 8 Konsepti Paylaşıldı!
  Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone 8'i tanıtmasına çok uzun bir süre olmasına rağmen iPhone 8 ile ilgili kosnept çalışmaları hız kesmeden paylaşılmaya…
 • Galaxy S8 ve S8 Plusın Fiyatı Paylaşıldı!Galaxy S8 ve S8 Plus'ın Fiyatı Paylaşıldı!
  Samsung'un Çarşamba günü resmi olarak tanıtımını yapacağı yeni amiral gemisi Galaxy S8'in yeni fiyatı paylaşıldı. İşte ayrıntılar...
 • Whatsappa Yeni Özellikler Geldi!Whatsapp'a Yeni Özellikler Geldi!
  WhatsApp'a 4 yeni özellik geldi. Bir süredir gündemde olan olan özellikler artık Türkiye'de de kullanıcılar tarafından güncellenebilir durumda. İşte o…
 • LG G6nın Fiyatı Belli Oldu!LG G6'nın Fiyatı Belli Oldu!
  Geçtiğimiz günlerde Güney Kore'de satışa çıkan LG'nin yeni amiral gemisi G6, şimdi de o ülkede sayışa çıktı. Böylece G6'nın bir ülkede daha fiyatı…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama