Whatsappın Bilinmeyen Özellikleri!

Mesajlaşma uygulamalarının en popülerlerinden biri olan Whatsapp’ta bir çok gizli özellik bulunuyor. İşte bunlardan birkaçı.
08 Şubat 2017 11:29
Whatsappın Bilinmeyen Özellikleri!

1- Mesaj Metnini Biçimlendirin.

 

Whatsapp’ta yazdığınız metinleri kalın, italik veya üzeri çizik olarak gönderebilirsiniz. Bu özelliklerden faydalanabilmek için yazdığınız metinin başında ve sonunda özel karakterler kullanmanız gerekiyor.

Ör: Kalın punto metin kullanmak için *metin*, italik metin yazmak için _metin_, üzeri çizik metin yazmak için ~metin~ simgelerini kullanmanız gerekiyor.

 

 

2- Mesajlarınızı Yıldızlayın.

 

Yıldızlı mesajlarınız size hızlı bir şekilde yıldızladığınız mesaja ulaşmanızı sağlar. Bunun için iletinize uzunca basın, ardından yıldız ifadesine hafifçe dokunun. Yıldızlanan iletinize artık hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Yıldızlı iletinize için Whatsapp>Ayarlar>Yıldızlı Mesajlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

 

EN UCUZ İPHONE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

3- En Çok Kiminle Konuştuğunuzu Öğrenin.

 

Whatsapp’ınızda en çok kime yer ayırdığınızı mı merak ediyorsunuz? Bunu öğrenmek için Whatsapp>Ayarlar>Veri ve Depolama Kullanımı>Disk Kullanımı sıralamasını izleyin.

 

 

4- Mesaj Ayrıntılarını Görün.

 

Gönderdiğiniz bir mesajın ne zaman iletildiğini veya ne zaman okunduğunu öğrenmek için gönderdiğiniz mesajınızı sola doğru hızlıca itin. İşte gönderdiğiniz mesajın durumunu artık görebilirsiniz.

 

 

5- Yaptığınız Konuşmayı Sessize Alın.

 

Whatsapp’ta telefon görüşmesi yaparken, sesinizin karşı taraftan duyulmasını istemediğiniz anını sessize alabilirsiniz. Görüşme yaptığınız esnada telefonun ekranındaki sessiz tuşuna basarak Whatsapp görüşmesini sessize alabilirsiniz. Böylece konuşmalarınız karşı taraftan duyulmamış olur. Tekrar görüşmeye dönmek istediğinizde sessiz tuşuna basarak sessiz modunu devre dışı bırakabilirsiniz.

 

6- Son Görülme Durumunuzu Gizleyin.

 

Son görülme durumunuzun, arkadaşlarınız veya herhangi birileri tarafından öğrenilmesini istemiyor musunuz? Çözümü çok kolay. Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Son Görülme>Hiç Kimse sıralamasını izleyerek durumunuzun öğrenilmesini engelleyebilirsiniz.

 

 

7- Okundu Bilgisini Devre Dışı Bırakabilinirsiniz.

 

Okundu bilgisini devre dışı bırakırsanız diğer kullanıcılar, okuduğunuz mesajları ne zaman okuduğunuzu öğrenemeyeceklerdir. Ayarlar>Gizlilik>Okundu Bilgisi

 

 

Not: Bu özelliği kullandığınızda, siz de diğer kullanıcıların sizin mesajlarınızı ne zaman okuduğunu öğrenemeyeceksiniz.

 

8-  Video ve Fotoğrafları Telefonunuza Kaydetmeyebilirsiniz.

 

Diğer kullanıcılar tarafından size gönderilen fotoğraf veya videoları kaydetmek ve telefon hafızasında yer kaplamasını istemiyorsanız çözümü çok kolay. Ayarlar>Sohbet>Alınan Medyayı Sakla sıralamasını izleyerek foto ve video otomatik kaydetmeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

 

9- Whatsapp’ı Bir Bilgisayarda Kullanın.

 

Whatsapp uygulamasını bir bilgisayarda mı kullnamak istiyorsunuz? Bu özellikten faydalanmak için Ayarlar>Whatsapp Web/Masaüstü sıralamasını izleyip web.whatsapp.com adresine gidip QR kodu taratın. İşte bu kadar.

 

EN UCUZ ULTRABOOK FİYATLARI...

 

10- Özel Bildirim Tonlarını Kullanın.

 

Gelen her mesaj için aynı ses tonu yerine kişilere özel bildirim ayarlayabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için kişi bilgisinin üzerine dokunun, ardından özel bildirimlere dokunun sonrasında Mesaj Sesi’ne dokunun son olarak ayarlamak istediğiniz bildirim tonunu seçin. İşte hepsi bu kadar.

 

 

11- İstediğiniz Bir Görüşmeyi Dışa Aktarın.

 

İstediğiniz bir görüşmeyi başka bir kişiye aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; kişi bilgisi üzerine dokunun, ardından sohbeti aktar’a dokunun ve gönderme seçeneğini tercih edin. Hepsi bu kadar.

 

Çeviri: İncehesap

911476
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Galaxy S8 Plus Detaylandı!Galaxy S8 Plus Detaylandı!
  Samsung'un 1 ay sonra resmi olarak tanıtması beklenen telefonu Galaxy S8 Plus hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Evan Blass Twitter'dan…
 • iPhonenun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?iPhone’nun Bu Özelliğini Biliyor Muydunuz?
  iPhone kamerasının her zaman istediğiniz yerden başlamasını ister misiniz? Örneğin kamerayı açtığınızda hep video modunda ya da kare modunda…
 • 32 GBlık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?32 GB'lık iPhone Dönemi Bitiyor Mu?
  Apple'ın, onuncu yıla özel çıkaracağı iPhone'larda devrim gibi yeniliklere gideceği iddia ediliyor. Yeni gelen bilgiler ise saklama alanı ile ilgili.…
 • Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!Sony Xperia X 2017 Ortaya Çıktı!
  Mobil Dünya Kongresi yaklaştıkça firmaların tanıtım yapacağı ürünlerde netleşmeye başladı. Sony de MWC 2017'de Xperia X 2017 tanıtacağı iddia…
 • iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?iPhone 10. Yıla Özel iPhone İsmi Ne Olacak?
  Apple, yeni amiral gemisini bu yıl tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni iPhone'un ismi ile ilgili de bir çok iddia ortaya atıldı. Peki iPhone'un 10. yıl ismi…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama