WhatsApp'a Yakın Bir Tarihte Gelecek Olan 7 Özellik!

Anlık mesajlaşma platformu devi WhatsApp, yeniliklere doymuyor. İşte kullanıcılarına yakında sunacağı yeni özellikler...
09 Ekim 2017 22:03
WhatsAppa Yakın Bir Tarihte Gelecek Olan 7 Özellik!
WhatsApp ekibi uzun zamandır gönderilen mesajların iptali üzerinde çalışıyor ve kullanıcılar özelliği 4 gözle bekliyorlar. Ancak geliştirilen diğer özellikler bir düzenli olarak iOS ve Android kullanıcılarına sunulmaya devam ediliyor. 
 
Son günlerde WhatsApp Business sürümünü piyasaya sunan ve iş ile sosyal ilişkileri birbirinden ayıran platform, Facebook Messenger’da yer alan çıkartmaları da getirdi. Elbette yakın zamanda gelecek özelliklerin hepsi bunlarla sınırlı değil.
 
Doğrulanmış İşletmeler
 
Kullanıcılarına müşterileriyle etkili iletişimin yolunu açan WhatsApp Business, tıpkı Twitter ve Instagram’da olduğu gibi işletmelere ait profilleri doğrulayacak. Bunun için mavi tik uygulamasına benzer bir adım atılacak. Uygulamanın spam ve dolandırıcılık ihtimallerine karşı tutarlı bir seçenek olduğunu belirtelim.
 
Yeni Çıkartmalar
 
Facebook Messenger'dan esinlenen ekip, WhatsApp arayüzüne çok sayıda çıkartma koleksiyonu getirmeye çalışıyor. Yakında Android ve iOS platformlarındaki kullanıcılar, arkadaşlarına ve ailelerine çıkartmalar gönderebilecekler. Bu özelliğin tek dezavantajı, Messenger’daki çıkartmaların aynı şekilde kopyalanacak olması.
 
Yeni Emoji Tasarımları
 
 
WhatsApp emojileri baştan aşağı değişiyor. Genel görünümleri daha büyük gözler ve belirgin çizgilerle güzelleşiyor. Dışarıdan bakıldığında çok fazla değişiklik gözükmeyebilir, ancak büyüyen telefon ekranlar ve yükselen çözünürlükler dolayısıyla beklenen bir yenilikti.
 
Business’a Özel Logo
 
 
WhatsApp’ın geleneksel yeşil logosu, platformun iş sürümünde ufak fakat radikal bir değişikliğe gidiyor. Nasıl karşılanır bilinmez ama bağımsız bir uygulama tasarlıyorsanız, bu değişim şart. 
 
Karanlık Mod
 
 
Uzun süredir WhatsApp’ın arayüz renklerinde değişikliğe gideceği söylentisi vardı. Ancak yeni amiral gemilerinin ekran parlaklıkları arttırıldığından, kullanıcılar metin ile ilgili işlerini düşük ışıkta yapmaya başladılar. Bu yüzden WhatsApp ekibi uygulamaya gömülü bir gece modunun üzerinde çalışmaya başladı.
 
Bilinmeyen Numaralar İçin İletişim Bilgileri
 
Kullanıcılar bilinmeyen bir numaradan mesaj aldıklarında otomatik olarak bir kartvizit görecekler. Bu kartvizit üzerinde, karşıdaki kişinin farklı iletişim bilgileri yer alacak. Böylece mesajı alan kişiler karşıdakini kolayca tanıyabilecek ve iletişim kurma kararını verecekler. 
 
Andorid Oreo İçin Resim İçinde Resim Modu
 
Diğer 6 özelliğin yanı sıra Android Oreo’lu cihazlar, WhatsApp için resim içinde resim özelliğine kavuşacaklar. Böylece uygulamalar arasında gezinirken WhatsApp’ı kapatmadan mesajlaşmaya devam edebilecekler.
 
webtekno
765987
Bu haberler ilginizi çekebilir