WhatsApp'a Emoji Arama Sekmesi Geliyor!

WhatsApp'a yeni bir özellik daha. Artık WhatsApp'ta emoji bölümünde arama yapılabilecek.
29 Haziran 2017 23:11
WhatsAppa Emoji Arama Sekmesi Geliyor!
Emoji’ler artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Biriyle mesajlaşırken normalde birçok kelimeyle ifade edebileceğimiz bir duyguyu tek emoji ile anlatabiliyoruz. Yüzlerce emoji sayesinde her duruma en uygun ifadeyi kullanabiliyoruz. Fakat emoji’lerin sayısının bu kadar fazla olması aynı zamanda dezavantaj oluşturuyor. Mesajlaşma sırasında emoji’lerin arasında girerek duruma en uygun olanını bulmak hem can sıkıcı oluyor hem de zaman kaybına neden oluyor. WhatsApp yeni emoji arama özelliği sayesinde duraklamaya gerek olmadan akıcı bir şekilde mesajlaşmanın devam etmesini sağlıyor.
 
 
Uzun süredir emoji kullananlar büyük ihtimalle çoğunun yerini ezberlemiştir. Fakat daha önce bu ifadeleri fazla kullanmayan veya daha önce pek kullanmadığı bir ifadeyi göndermek isteyen kullanıcılar bunu yapmakta zorlanıyor. Artık emoji kısmına giriş yapıldığında emoji’ler içinde arama yapmak için farklı bir menü karşımıza çıkıyor. Bu menüde yazdığımız kelimeye uygun ifadeler görüntüleniyor. Örneğin görseldeki gibi ellerle ilgili arama yapıldığında el barındıran emoji’ler hızlıca listeleniyor. Listelenen ifadeler tek dokunuşla karşıdaki kişiye gönderilebiliyor.
 
Şimdilik WhatsApp’ın Android uygulamasının beta sürümünde kullanılabilen özelliğin yakın gelecekte herkes için kullanılabilir olması bekleniyor. Eğer özelliğin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız buradan uygulamanın beta sürümünü Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.
 
log
Etiketler : emoji , Emoji Arama , Whatsapp
823238
Bu haberler ilginizi çekebilir