Whatsapp'a alternatif uygulamalar

Whatsapp'a alternatif uygulamalar neler? WhatsApp yerine hangi uygulamaları kullanabiliriz? Buyrun haberimize..
08 Ağustos 2014 18:24
Whatsappa alternatif uygulamalar

Facebook'un WhatsApp'ı satın almasıyla birlikte bazı kullanıcılar endişeye kapıldılar çünkü Facebook'un bazı gizlilik kurallarını ihlal ettiği haberlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. 

Bu yüzden WhatsApp'a alternatf 4 uygulamayı sizler için sıraladık; 

 

1.       Viber

Ücretsiz mesajlaşma sunan Viber 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Uygulama aynı zamanda görüntülü ve sesli konuşma imkanı da sunmakta. Ayrıca PC ile entegre edilebilir ve masaüstü sürümü de bulunmakta.

 

Viber’ı indirmek için tıklayın : 

 

iOS  ,  Android  ,  Windows Phone 8  ve  BlackBerry

 
 

2.       Kik

2009 yılında BlackBerry uygulaması olarak başlayan Kik 100 milyondan fazla kullanıcısına ücretsiz mesajlaşma hizmetleri sunmakta.Whatsapp ve rakiplerinin aksine, Kik bir cep telefonu numarası istemiyor.

Kanadalı şirket geçtiğimiz günlerde Android ve iOS güncellemelerini yayınladı ve böylece kullanıcı isimleri web’de aranır hale getirildi.

 

Kik’i  indirmek için tıklayın:

 

iOS  ,  Android  ,  Windows Phone 8  ve  BlackBerry

 

 

3.       WeChat

Çin tabanlı olan ve başlangıçta daha basit bir mesajlaşma servisi olarak başlayan WeChat ağını genişletti ve sosyal bir ağa dönüştü. Kendi kullanıcılarına mesajlaşma, fotoğraf paylaşımı, grup sohbeti, sesli ve görüntülü arama, yer paylaşımı ve arkadaş edinme gibi bir çok seçenek sunmakta.

 

WeChat’i  indirmek için tıklayın: 

 

iOS  ,  Android  ,  Windows Phone 8  ve  BlackBerry

 

 

4.       Tango

Tango tam teşekküllü bir sosyal ağ olma yolunda ilerliyor. Standart metin hizmetlerine ek olarak, görüntülü ve sesli konuşma, fotoğraf paylaşımı, oyunlari arkadaş bulma ve Spotify tabanlı müzik mesajları sunmakta.

 

Tango’yu  indirmek için tıklayın:

 

iOS  ,  Android  ,  Windows Phone 8  ve  Masaüstü versiyonu

 

 
Çeviri: incehesap
327245
Bu haberler ilginizi çekebilir