WhatsApp "Mavi Tik" Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bildiğiniz gibi kısa süre önce WhatsApp'a gelen güncelleme ile artık gönderdiğiniz mesajın okunup okunmadığını tiklerin ikisinin de maviye dönmesiyle öğrenebiliyorsunuz.Peki WhatsApp mavi tik özelliği nasıl kapatılır? İşte cevabı...
07 Kasım 2014 17:47
WhatsApp "Mavi Tik" Özelliği Nasıl Kapatılır?
WhatsApp’a yeni gelen mesaj okundu bildirimi adeta sosyal medyayı salladı. Durumdan memnun olanların yanı sıra değişikliğin ikili ilişkiler açısından sorunlara zemin hazırlayacağını savunanlar da oldukça fazla.
 
Ayarlar menüsüne özelliği kapatmak için herhangi bir seçenek koymayan WhatsApp’a çare yine kendi kullanıcılarından geldi. Sadece birkaç basit adımdan oluşan bu yöntemle mesajı okusanız dahi karşı tarafa bildirim gitmesini engelleyebiliyorsunuz. Bakalım mobil yazılım devi şu an düzgün şekilde çalışan metod için yeni güncelleme getirecek mi?
 
 
iOS kullanıcıları için:
 
1- Mesajı okumadan önce cihazınızı “Uçak Modu”na alın.
 
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve “Uçak Modu”nu kapatın.
 
 
 
Android kullanıcıları için:
 
1-Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin
 
2-Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin
 
3-İnternet bağlantınızı aktifleştirin
 
4-Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz içerik için mavi tik bildirimi gitmeyecektir
722752
Big Boss
10 Ocak 2015, Cumartesi 21:54
kim uğraşır aç kapa sil aç...
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
 • Amazonun Yapay Zekası Alexanın Beklemediği Soru!

  Amazon’un Yapay Zekası Alexa’nın Beklemediği Soru!

  Amazon'nun yapay zekaya sahip asistanı Alexa hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Soruya cevap veremeyip kendisini kapattı. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama