WhatsApp "Mavi Tik" Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bildiğiniz gibi kısa süre önce WhatsApp'a gelen güncelleme ile artık gönderdiğiniz mesajın okunup okunmadığını tiklerin ikisinin de maviye dönmesiyle öğrenebiliyorsunuz.Peki WhatsApp mavi tik özelliği nasıl kapatılır? İşte cevabı...
07 Kasım 2014 17:47
WhatsApp "Mavi Tik" Özelliği Nasıl Kapatılır?
WhatsApp’a yeni gelen mesaj okundu bildirimi adeta sosyal medyayı salladı. Durumdan memnun olanların yanı sıra değişikliğin ikili ilişkiler açısından sorunlara zemin hazırlayacağını savunanlar da oldukça fazla.
 
Ayarlar menüsüne özelliği kapatmak için herhangi bir seçenek koymayan WhatsApp’a çare yine kendi kullanıcılarından geldi. Sadece birkaç basit adımdan oluşan bu yöntemle mesajı okusanız dahi karşı tarafa bildirim gitmesini engelleyebiliyorsunuz. Bakalım mobil yazılım devi şu an düzgün şekilde çalışan metod için yeni güncelleme getirecek mi?
 
 
iOS kullanıcıları için:
 
1- Mesajı okumadan önce cihazınızı “Uçak Modu”na alın.
 
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve “Uçak Modu”nu kapatın.
 
 
 
Android kullanıcıları için:
 
1-Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin
 
2-Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin
 
3-İnternet bağlantınızı aktifleştirin
 
4-Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz içerik için mavi tik bildirimi gitmeyecektir
30714
Big Boss
10 Ocak 2015, Cumartesi 21:54
kim uğraşır aç kapa sil aç...
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
 • KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS, sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış özel bir işletim sistemi. İşte KasperskyOS işletim sisteminin özellikleri ve daha fazlası...
 • SamsungWA Artık Türkiyede!

  SamsungWA Artık Türkiye'de!

  Samsung'un online alışveriş sitesi artık Türkiye'de. Giyilebilir teknoloji ürünleri ve bir çok ürün aksesuarı bulunun siteye artık Türkiye'den ulaşmak mmkün.
 • ZTEnin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin, Android Wear işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı saati ZTE Quartz piyasaya sızdırıldı. Peki ne gibi özellikleri barındırıyor...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama