Whatsapp Mavi Tik Kapatma

WhatsApp kullanıcıları artık mesaj okunma saatini gizleyebiliyor. Peki Whatsapp mavi tik nasıl kapatılır? Buyrun cevabı haberimizde...
10 Mart 2015 17:10
Whatsapp Mavi Tik Kapatma
WhatsApp mavi tik kapatma nasıl yapılır? Mavi tiklerden başı yananlara özel haberimize hoş geldiniz!
 
Geçtiğimiz aylarda Facebook’un eline geçen şirket, geçtiğimiz haftalardaki güncellemesinin ardından, 500 milyonun üzerinde kullanıcısının büyük bir bölümünü tedirgin etmişti. Kullanıcıların hangi mesajı hangi vakit okuduklarını açık eden yeni özellik, WhatsApp iletilerini gördükleri halde cevap vermekte gecikenlerin başını belaya sokabilecek nitelikteydi.
 
 
WhatsApp yetkilileri, kullanıcılardan gelen itirazlara dayanamadı ve sonunda bu özelliği kapatmanın bir yolunu sundu. Şirketin internet sitesinde sunulan bir apk dosyası, mesaj okuma saatini gizlemeyi mümkün kılıyor. Google Play Store’da yayımlanmayan uygulama alt versiyonu, iletileri ne vakit gördüklerini saklamak isteyen kullanıcılara ilaç gibi gelecek!
 
 
1. Whatsapp 2.11.444 sürümünü yükleyebilmek için, Android güvenlik ayarlarında bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulama yüklemelerini kabul etmeniz gerekiyor. Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra, uygulamanın ilgili versiyonuna aitifoic012textgirmeniz yeterli oluyor.
 
 
 
2. Uygulamamızı güncelledikten sonra, WhatsApp hesap ayarlarından, gizlilik seçeneğine ve oradan da Read receipts alanına göz atıyoruz. Bahsettiğimiz özelliğin yanındaki tiki kaldırdığınızda, cihazınıza ulaşan mesajları hangi vakit gördüğünüzün bilinmesi mümkün olmayacak.
 
 
Geçmiş olsun :)
shiftdelete
253815
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama