Whatsapp Mavi Tik Kapatma

WhatsApp kullanıcıları artık mesaj okunma saatini gizleyebiliyor. Peki Whatsapp mavi tik nasıl kapatılır? Buyrun cevabı haberimizde...
10 Mart 2015 17:10
Whatsapp Mavi Tik Kapatma
WhatsApp mavi tik kapatma nasıl yapılır? Mavi tiklerden başı yananlara özel haberimize hoş geldiniz!
 
Geçtiğimiz aylarda Facebook’un eline geçen şirket, geçtiğimiz haftalardaki güncellemesinin ardından, 500 milyonun üzerinde kullanıcısının büyük bir bölümünü tedirgin etmişti. Kullanıcıların hangi mesajı hangi vakit okuduklarını açık eden yeni özellik, WhatsApp iletilerini gördükleri halde cevap vermekte gecikenlerin başını belaya sokabilecek nitelikteydi.
 
 
WhatsApp yetkilileri, kullanıcılardan gelen itirazlara dayanamadı ve sonunda bu özelliği kapatmanın bir yolunu sundu. Şirketin internet sitesinde sunulan bir apk dosyası, mesaj okuma saatini gizlemeyi mümkün kılıyor. Google Play Store’da yayımlanmayan uygulama alt versiyonu, iletileri ne vakit gördüklerini saklamak isteyen kullanıcılara ilaç gibi gelecek!
 
 
1. Whatsapp 2.11.444 sürümünü yükleyebilmek için, Android güvenlik ayarlarında bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulama yüklemelerini kabul etmeniz gerekiyor. Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra, uygulamanın ilgili versiyonuna aitbclrb307textgirmeniz yeterli oluyor.
 
 
 
2. Uygulamamızı güncelledikten sonra, WhatsApp hesap ayarlarından, gizlilik seçeneğine ve oradan da Read receipts alanına göz atıyoruz. Bahsettiğimiz özelliğin yanındaki tiki kaldırdığınızda, cihazınıza ulaşan mesajları hangi vakit gördüğünüzün bilinmesi mümkün olmayacak.
 
 
Geçmiş olsun :)
shiftdelete
375281
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktaki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki hikayeler özelliği yeni özelliklerine kavuştu. Facebook'un Snapchat'e karşı yaptığı bu hamle bakalım beğenilecek mi?
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama