Whatsapp Mavi Tik Kapatma

WhatsApp kullanıcıları artık mesaj okunma saatini gizleyebiliyor. Peki Whatsapp mavi tik nasıl kapatılır? Buyrun cevabı haberimizde...
10 Mart 2015 17:10
Whatsapp Mavi Tik Kapatma
WhatsApp mavi tik kapatma nasıl yapılır? Mavi tiklerden başı yananlara özel haberimize hoş geldiniz!
 
Geçtiğimiz aylarda Facebook’un eline geçen şirket, geçtiğimiz haftalardaki güncellemesinin ardından, 500 milyonun üzerinde kullanıcısının büyük bir bölümünü tedirgin etmişti. Kullanıcıların hangi mesajı hangi vakit okuduklarını açık eden yeni özellik, WhatsApp iletilerini gördükleri halde cevap vermekte gecikenlerin başını belaya sokabilecek nitelikteydi.
 
 
WhatsApp yetkilileri, kullanıcılardan gelen itirazlara dayanamadı ve sonunda bu özelliği kapatmanın bir yolunu sundu. Şirketin internet sitesinde sunulan bir apk dosyası, mesaj okuma saatini gizlemeyi mümkün kılıyor. Google Play Store’da yayımlanmayan uygulama alt versiyonu, iletileri ne vakit gördüklerini saklamak isteyen kullanıcılara ilaç gibi gelecek!
 
 
1. Whatsapp 2.11.444 sürümünü yükleyebilmek için, Android güvenlik ayarlarında bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulama yüklemelerini kabul etmeniz gerekiyor. Bu seçeneği aktif hale getirdikten sonra, uygulamanın ilgili versiyonuna aitriayl380textgirmeniz yeterli oluyor.
 
 
 
2. Uygulamamızı güncelledikten sonra, WhatsApp hesap ayarlarından, gizlilik seçeneğine ve oradan da Read receipts alanına göz atıyoruz. Bahsettiğimiz özelliğin yanındaki tiki kaldırdığınızda, cihazınıza ulaşan mesajları hangi vakit gördüğünüzün bilinmesi mümkün olmayacak.
 
 
Geçmiş olsun :)
shiftdelete
775261
Bu haberler ilginizi çekebilir