WhatsApp Artık Resmi Olarak Facebook Bünyesinde

WhatsApp, Facebook'a satış sürecini resmi olarak tamamladı. Ünlü şirket artık Zuckerberg imparatorluğunun elinde.
08 Ekim 2014 22:14
WhatsApp Artık Resmi Olarak Facebook Bünyesinde
Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma platformu, Avrupa Birliği rekabet kurulundan yeşil ışık beklemekteydi. Avrupa Birliği’nin icazetini Cuma günü almayı başaran WhatsApp ve Facebook yetkilileri, işlemleri tamamlamak adına soluğu ABD’nin ilgili mercilerinde aldılar.
 
ABD’nin Sermeye Piyasası Kurulu niteliğindeki SEC kuruluşuna başvuran iki şirket, 19 milyar $’lık satış anlaşmasını bugün sonuca bağlamış bulunmakta. WhatsApp platformunun kurucu ortağı ve CEO’su Jan Koum, bundan böyle bir Facebook üst düzey yetkilisi olarak görevlerine devam edecek.
 
WhatsApp, artık geri dönüşü olmayacak bir biçimde Facebook tesciline girmiş bulunuyor. Dünya çapında yüz milyonlarca aktif kullanıcıya erişen platform, daha önce özerk kalacağı söylemleriyle hayranlarını bir nebze olsun rahatlatmıştı. Fakat bugünden itibaren, kendisinin bu yönde hiçbir söz hakkı bulunmayacak ve Facebook yönetiminin yaptırımlarına boyun eğmek zorunda kalacak.
 
Mesajlaşma platformlarının kaderine yön vermesiyle bilinen ismin hayatına ne şekilde devam edeceğini, önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz.
technolabs
Etiketler : facebook , sosyal medya , Whatsapp
540339
Bu haberler ilginizi çekebilir