WatchOS 3.2 Beta 1 İle Tiyatro Moduna İnceleme!

Apple Watch için watchOS 3.2 beta 1 yayınlandı. Güncelleme hakkında detaylar haberimizde...
31 Ocak 2017 22:54
WatchOS 3.2 Beta 1 İle Tiyatro Moduna İnceleme!
Apple, geçen hafta iOS, tvOS ve macOS için yeni yazılımların test sürecini başlatmıştı. Dün de Apple Watch için watchOS 3.2'nin testlerine başladı. WatchOS 3.2, sadece geliştiriciler için yayınlandı.
 
Tiyatro modu ve Sirikit
 
Bu ayın başlarında iOS 10.3 ile birlikte iPhone ve iPad'e geleceği iddia edilen "Tiyatro Modu", geçen hafta ilk betası yayınlanan iOS 10.3'te yer almadı. Apple'ın watchOS 3.2 güncellemesinin sürüm notlarını paylaşmasının ardından Apple Watch için düşünüldüğü anlaşılan bu mod, watchOS 3.2 güncellemesi ile kullanılabilir durumda.
 
 
Tiyatro Modu, Apple Watch kullanıcılarının sesi kapatmalarına ve ekranın kol hareketi ile aydınlanmasını devre dışı bırakmalarına olanak tanıyor. Bu mod aktifken kullanıcılar haptik geri bildirimleri almaya devam edecekler. Fakat bilgilere ulaşabilmeleri için ekrana dokunmaları yada Digital krona basmaları gerekecek.
 
WatchOS 3.2, ayrıca Sirikit'i Apple Watch'a getiriyor. Sirikit, kullanıcıların mesaj gönderme, ödeme gönderme, yolculuk, arama yapma veya fotoğraflarla arama gibi işleri yapmaları için Siri'yi kullanmalarını sağlıyor. SiriKit ilk olarak iOS 10'un yayınlanmasıyla birlikte iOS cihazlarında kullanıma sunulmuştu.
 
 
WatchOS 3.2 beta 1 nasıl yüklenir?
 
Apple Watch'ta beta yazılımlar sadece geliştiriciler için yayınlanıyor. Çünkü Apple Watch'ta yazılımı geriye almak yani bir alt sürüme düşürmek mümkün değil. WatchOS 3.2'yi  yüklemek için iOS 10 kurulu bir iPhone gerekiyor.
 
iPhone'da Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iPhone'daki özel Apple Watch uygulaması ile watchOS 3.2 indirilebilir. Güncellemeyi yüklemek için, Apple Watch'un pilinin % 50'nin üzerinde olması gerekiyor.
 
shiftdelete
706462
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
 • Jeff Bezos, Bill Gatesi Geride Bıraktı!

  Jeff Bezos, Bill Gates'i Geride Bıraktı!

  Uzun süre dünyanın en insanı unvanını elinde bulunduran Bill Gates, artık dünyanın en zengin insanı değil. Bu koltuğun sahibi artık Jeff Bezos. İşte Amozon'un kurucusu Jeff Bezos'un serveti...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama