WatchOS 3.2 Beta 1 İle Tiyatro Moduna İnceleme!

Apple Watch için watchOS 3.2 beta 1 yayınlandı. Güncelleme hakkında detaylar haberimizde...
31 Ocak 2017 22:54
WatchOS 3.2 Beta 1 İle Tiyatro Moduna İnceleme!
Apple, geçen hafta iOS, tvOS ve macOS için yeni yazılımların test sürecini başlatmıştı. Dün de Apple Watch için watchOS 3.2'nin testlerine başladı. WatchOS 3.2, sadece geliştiriciler için yayınlandı.
 
Tiyatro modu ve Sirikit
 
Bu ayın başlarında iOS 10.3 ile birlikte iPhone ve iPad'e geleceği iddia edilen "Tiyatro Modu", geçen hafta ilk betası yayınlanan iOS 10.3'te yer almadı. Apple'ın watchOS 3.2 güncellemesinin sürüm notlarını paylaşmasının ardından Apple Watch için düşünüldüğü anlaşılan bu mod, watchOS 3.2 güncellemesi ile kullanılabilir durumda.
 
 
Tiyatro Modu, Apple Watch kullanıcılarının sesi kapatmalarına ve ekranın kol hareketi ile aydınlanmasını devre dışı bırakmalarına olanak tanıyor. Bu mod aktifken kullanıcılar haptik geri bildirimleri almaya devam edecekler. Fakat bilgilere ulaşabilmeleri için ekrana dokunmaları yada Digital krona basmaları gerekecek.
 
WatchOS 3.2, ayrıca Sirikit'i Apple Watch'a getiriyor. Sirikit, kullanıcıların mesaj gönderme, ödeme gönderme, yolculuk, arama yapma veya fotoğraflarla arama gibi işleri yapmaları için Siri'yi kullanmalarını sağlıyor. SiriKit ilk olarak iOS 10'un yayınlanmasıyla birlikte iOS cihazlarında kullanıma sunulmuştu.
 
 
WatchOS 3.2 beta 1 nasıl yüklenir?
 
Apple Watch'ta beta yazılımlar sadece geliştiriciler için yayınlanıyor. Çünkü Apple Watch'ta yazılımı geriye almak yani bir alt sürüme düşürmek mümkün değil. WatchOS 3.2'yi  yüklemek için iOS 10 kurulu bir iPhone gerekiyor.
 
iPhone'da Genel -> Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iPhone'daki özel Apple Watch uygulaması ile watchOS 3.2 indirilebilir. Güncellemeyi yüklemek için, Apple Watch'un pilinin % 50'nin üzerinde olması gerekiyor.
 
shiftdelete
851479
Bu haberler ilginizi çekebilir