watchOS 3 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

WWDC 16 etkinliğinde Apple Watch'un işletim sistemi watchOS 3 tanıtıldı. İşte watchOS 3 güncellemesi ile gelecek yenilikler ve watchOS 3 çıkış tarihi ...
14 Haziran 2016 17:13
watchOS 3 Özellikleri ve Çıkış Tarihi
Apple, WWDC 16 etkinliğinde Apple Watch için watchOS 3 güncellemesini duyurdu. watchOS 2'ye göre çok daha hızlı olan watchOS 3 güncellemesi ile Apple Watch artık iPhone'dan bağımsız olarak çalışabiliyor. Peki, watchOS 3 güncellemesi ile gelen yenilikler neler? watchOS 3 güncellemesi ne zaman sunulacak?
 
 
watchOS 3 ile gelen yenilikler
 
watchOS 3 güncellemesi sayesinde Apple Watch tam 7 kat daha hızlı çalışıyor. Uygulamalar arasındaki sinir bozucu geçiş süresi watchOS 3 güncellemsi ile tarih oluyor. Apple ayrıca Dock özelliğini watchOS 3 ile Apple Watch'a ekliyor. Peki, nedir bu dock? 
 
Güncelleme ile ayrıca iOS'ten bildiğimiz denetim merkezi özelliği Apple Watch'a ekleniyor. Bu bölümde Apple Watch'un sistem kısayollarına ulaşabileceksiniz.
 
 

 
Apple Watch dock sayesinde favori uygulamalarınızı dock'a ekleyebiliyor ve kolayca ulaşabiliyorsunuz. Apple, watchOS 3 güncellemesi ile saat ile mesaj yazılmaz kavramını ortadan kaldırıyor. Scribble uygulaması sayesinde artık Apple Watch üzerinden kolayca mesaj yazabileceksiniz.
 
Apple Watch'un kadranlarına yenileri ekleniyor. Bunlardan en çok beğenileni ise Micky'e alternatif olan Minnie Mouse oldu. Renkleri kişiselleştirilebilen Minnie kadranı oldukça hoş görünüyor.
 
 

 
Acil durumlar için geliştirilen özellik sayesinde Apple Watch üzerinden çok 911'i arayabilecek ve konum bilginizi daha önce tanımladığınız yakınınıza gönderebileceksiniz. Bu özellik muhtemelen Türkiye'de de çalışacak.
 
Activity sharing özelliği sayesinde günlük aktivitelerinizi arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşabileceksiniz. watchOS 3 ile geliştiriler için yeni API'ler sunuluyor. Bu API'ler sayesinde oyunlar ve fitness uygulamaları daha çok özelliğe sahip olacak.
 
Sosyal etkileşim aracılığıyla motive olmak, fitness ve sağlık davranışlarını değiştirme konusunda önemli bir faktördür. Şimdi watchOS 3 ile sonuçları arkadaşlar, aile ve hatta kişisel eğitmenle paylaşmak, karşılaştırmak ve onlarla yarışmak mümkün. Kullanıcılar, tamamlanan Aktivite halkaları, bitirilen antrenmanlar ve kazanılan başarılar gibi arkadaşlarına ait ilerleme durumları hakkında bildirimler alabiliyorlar.
 
 
Aktivite paylaşımı şimdi Mesajlar uygulamasıyla doğrudan bağlantılı. Bu sayede kullanıcılar Aktivite ve Antrenmanlar için özelleştirilmiş yeni Smart Replies ile, arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurabiliyor, onları motive edebiliyor veya başarılarını kutlayabiliyorlar.
 
watchOS 3’te Aktivite uygulaması deneyimi şimdi tekerlekli sandalyedeki kullanıcılar için de optimize edildi. Tekerlekli sandalyeyi itmek için yapılan hareketler tüm günün kalori hedeflerine ekleniyor, “ayağa kalkma zamanı” hatırlatması “tekerlek çevirme zamanı” hatırlatması olarak değişiyor ve tekerlekli sandalyelere özel antrenmanlar bulunuyor. 
 
Yepyeni Breathe uygulaması ise kullanıcıları gün içinde kısa süreli derin nefes alma egzersizleri yapmaya teşvik ediyor. Güzel ve dinlendirici görseller ve dokunma geri bildirimleri, bir ila beş dakika süren derin nefes alma egzersizlerinde kullanıcılara yol gösteriyor ve egzersizler tamamlandığında bir kalp atış hızı özeti görüntüleniyor.
 
 
watchOS 3 ne zaman gelecek?
 
watchOS 3 geliştirici sürümü bugün indirime sunulacak. Final sürümü sonbahar aylarında gelecek.
shiftdelete
824002
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  WhatsApp Yeni Güncellemesi!

  Whatsapp'a yeni bir güncelleme geldi. Whatsapp'ın yeni güncellemesi Status bugünden itibaren aktif olacak.
 • iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  iOS 10.3 Beta 3 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, geliştiriciler için iOS 10.3 Beta 3 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme acaba ne gibi yenlikler sunuyor. Detaylar haberimizde...
 • Tindera Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Tinder'a Yeni Bir Özellik Geliyor!

  Dünyanın en popüler çöpçatanlık uygulaması olarak kabul edilen Tinder, çok yakında kısa video paylaşımları yapılabilecek şekilde güncellenebilir.
 • VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  VSCO X Uygulaması Hizmete Sunuldu!

  iOS ve Android platformunda yer alan başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması VSCO'nin yeni hizmeti olan VSCO X'i kullanıma sunuldu.
 • OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive Güncellemesi!

  OneDrive uygulamasını güncelledi. Güncelleme birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Buyurun birlikte detaylarını inceleyelim.
 • Windows 10 Cloudtan Kötü Haber!

  Windows 10 Cloud'tan Kötü Haber!

  Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Cloud henüz tamamlanmadı. Fakat Longhorn isimli Twitter kullanıcısı Windows 10 Cloud'u hacklediğini duyurdu.
 • Windows 10da Açık!

  Windows 10'da Açık!

  Microsoft'un işletim sistemi Windows 10'da 0 gün açığı keşfedildi. Peki Hacker'lar Windows 10'unu kolayca hackleyebilir mi?
 • Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2 Güncellemesi!

  Android 7.1.2'in yeni detayları gelmeye başladı. Detaylar haberimizde...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama