• Anasayfa
  • Donanım
  • Volkswagen, 70 bin dizel aracı geri çağırmaya hazırlanıyor!

Volkswagen, 70 bin dizel aracı geri çağırmaya hazırlanıyor!

Emisyon skandalı sonrasında ağır yaptırımlar ile karşı karşıya kalan otomotiv devi Volkswagen, yaklaşık 70 bin aracı geri çağıracak. Geri çağırılacak olan araçların detayları haberimizde..
08 Ocak 2017 15:05
Volkswagen, 70 bin dizel aracı geri çağırmaya hazırlanıyor!
Alman otomotiv devi Volkswagen, ilk olarak ABD'de ortaya çıkan ve ardından tüm dünyaya yayılarak büyük yara almasına neden olan karbon emisyonu skandalı sonrasında, ayakta durmayı başararak skandalın izlerini temizlemeye devam ediyor.
 
Daha öncesinde birçok kez araçları geri çağıran Volkswagen'in, bu kez 2.0 litrelik motora sahip olan yaklaşık 70 bin aracın onarım planı için Kaliforniya Hava Kaynakları Kurumu ile Çevre Koruma Birliği’nin onayını aldığı ortaya çıktı.
 
Volkswagen, emisyon skandalının kalıntılarını temizliyor!
 
Volkswagen'in 2015 yılında üretilen ve dizel motora sahip olan Beetle, Beetle Cabrio, Golf, Golf SportWagen, Jetta ve Passat modellerinin yanı sıra Audi A3'ü kapsayan onarım programı çerçevesinde, onarımın yanı sıra müşterilerine kısmi para iadesi imkanı sunması bekleniyor.
 
 
Alman otomotiv üreticisi onarım sürecini iki aşamada tamamlayacak. Tamir sürecini başlatmak için VW bayisine giden müşterilerin araçlarından, emisyon skandalına yol açan cihazlar sökülecek. 
 
İkinci aşamada ise halen hazırlık aşamasında olan yeni donanım araca takılacak ve aracın yazılımı güncellenecek. Ancak, firmanın yeni donanım ve yazılımı hazırlamasının, yaklaşık 1 yılı bulacağı belirtiliyor.
 
 
shiftdelete
56610
Bu haberler ilginizi çekebilir