Vivo X6 Çikis Tarihi

iPhone 6s’ten daha hızlı ve daha ucuz olan Vivo X6 sonunda çıkıyor. İşte Vivo X6 özellikleri, çıkış tarihi ve diğer detayları...
19 Kasım 2015 16:03
Vivo X6 Çikis Tarihi
Çinli akıllı telefon üreticileri artık fiyat haricinde performansa da önem vermeye başladı. Geçtiğimiz senelerde kullanıcılara sundukları ucuz fiyatlı alternatifler ile pazarda kısa sürede önemli bir paya kavuşan Çinli akıllı telefon üreticileri artık performansa da önem veriyor.
 
Bunun son örneği ise Vivo isimli Çinli üreticinin yeni modeli X6’yı iPhone 6s’le yarıştırması diyebiliriz. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir videoda Vivo X6 ile iPhone 6s yan yana koyularak basit bir hız testi gerçekleştirilmişti.
 
 
 
 
Testin sonunda Vivo X6’nın, iPhone 6s’ten daha hızlı olduğu net bir şekilde gözler önüne serilmişti.
 
Daha çıkmadan bu meydan okumayla son derece başarılı bir reklam kampanyası yürüten Vivo X6’nın çıkış tarihi netlik kazandı.
 
Vivo X6’nın 30 Kasım’da resmi olarak tanıtılacağı ve hemen akabinde Çin’de satışa sunulacağı belirtildi. iPhone 6s’ten bile hızlı olduğu iddia edilen Vivo X6’nın Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil.
 
 
 
Vivo X6 özellikleri
 
Gücünü MediaTek imzalı MT6797 yonga setinden alan Vivo X6, 4GB RAM ve 32GB dahili depolama alanına sahip.
 
21 Megapiksellik kameraya, 12 Megapiksellik ön kameranın eşlik ettiği Vivo X6’da 1440x2560 piksel çözünürlüğünde  6 inçlik bir ekran bulunuyor.
 
Parmak izi okuyucunun da bulunduğu telefon 4000 mAh gücünde devasa bir bataryadan besleniyor. 4G ve LTE desteği de bulunan Vivo X6’nın ilk çıktığında Android 5.1’le satışa sunulması planlanıyor.
shiftdelete
1873
Bu haberler ilginizi çekebilir