Mobil

 • iPhone 6S Düşürme Testinde
  iPhone 6S Düşürme Testinde
  Çeşitli ev yapımı ürünlerle korunan iPhone 6S için yapılan bir düşürme test videosu yayınlandı. YouTube kanalı EverythingApplePro, evden bulduğu birçok ürünü iPhone 6S kılıfı olarak kullanıp 15 metre yükseklikten aşağı bıraktı. Kılıf yapılan bu ürünler arasında VHS kaset, kuru kafa, sabun, çivi gibi ürünler yer alıyor...
 • Galaxy S7ye Sıvı Nitrojen Döküldü
  Galaxy S7’ye Sıvı Nitrojen Döküldü
  Son bir hafta içerisinde onlarca dayanıklılık testinden geçen Galaxy S7’ye bu alanda dünya genelinde büyük bir şöhrete sahip TechRax de hoş bir sürpriz hazırladı. Ünlü YouTube kanalı, Galaxy S7’nin üzerine sıvı nitrojeni döktüğü sırada yaşanan her şeyi kaydettiği bir video paylaştı.
 • Samsung Galaxy S7 Video Kalitesi
  Samsung Galaxy S7 Video Kalitesi
  Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy 7 ile yapılan bir video çalışması, cihazın bu alandaki yeteneklerini ortaya koydu. Sinematik çekimlerden oluşan videoda, neredeyse DSLR kalitesinde görüntü elde ediliyor. Görüntülerde herhangi bir renk filtresi ya da renk doğrulaması kullanılıp kullanılmadığı açıklanmamış. Görüntülerde filtreleme yapılmış olsa bile, ham görüntünün kalitesinin en büyük etken olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.
 • Galaxy S7 Düşme Testinde iPhone 6Se Karşı
  Galaxy S7 Düşme Testinde iPhone 6S'e Karşı
  Samsung Galaxy S7 bu sefer de düşme testinde! Rakibi ise iPhone 6S. Ekranı Corning Gorilla Glass’ın son teknolojisiyle korunan Galaxy S7, video sonunda çalışamaz hale geldi. Rakibinde ise durumlar biraz daha farklıydı. İyi seyirler...
 • Galaxy S7 ve iPhone 6S Kamera Karşılaştırması
  Galaxy S7 ve iPhone 6S Kamera Karşılaştırması
  Samsung Galaxy S7'nin ve iPhone 6S'in kameralarının, çektikleri fotoğraflara göre yorumlanarak karşılaştırıldığı bir video yayınlandı. Bu videoda karşı karşıya gelen iPhone 6S ve Galaxy S7, en iyi kameraya sahip olan telefonun hangisi olduğunu belirlemek adına kıyasıya kapıştı. 9 dakikalık bir video çeken ve bu video boyunca yorumlamalar yapan Safwan Ahmedmia (SuperSafTV sunucusu), telefonları her türlü ortamda ve modda test ediyor.
 • Samsung Galaxy S7 Edge Sağlamlık Tesinde!
  Samsung Galaxy S7 Edge Sağlamlık Tesinde!
  Samsung Galaxy S7 Edge'e yakma, bükülme ve çizilme testi uygulayan JerryRigEveryThink, akıllı telefonun sağlamlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Tüm bu testleri başarıyla atlatan Galaxy S7 Edge, Jerry'nin söylediğine göre piyasanın en sağlam telefonlarından birisi.
 • Lazerle iPhoneun Üstüne Yazı Yazdılar
  Lazerle iPhone'un Üstüne Yazı Yazdılar
  YouTube kanalı Techrax, iPhone 6s'in ekranına tuttuğu lazerle ortaya çıkan görüntüleri paylaştığı bir video yayımladı. iPhone 6s’in üzerine lazer tutan arkadaşımız, lazerin telefonun ekranı üzerinde nasıl bir etki yaratacağını merak etmiş ve ortaya böyle değişik bir video çıkmış.
 • Vivo Xplay 5, iPhone 6sden Daha Hızlı Olduğunu Kanıtladı
  Vivo Xplay 5, iPhone 6s’den Daha Hızlı Olduğunu Kanıtladı
  Çinli üretici şirket Vivo’nun 1 Mart 2016’da duyuracağı dünyanın ilk 6 GB RAM’e sahip akıllı telefonu Xplay 5’in iPhone 6s’e oranla daha hızlı olduğuna dair bir video paylaşıldı. Etkileyici bir donanıma sahip olan Vivo Xplay 5, beklediğimiz üzere gerçekten de özelliklerinin hakkını verecek kadar hızlı çıktı. Yukarıdaki videoda iPhone 6s’le hız yarışına giren Xplay 5, aynı uygulamayı rakibine oranla en az 2 saniye kadar hızlı açmayı başardı.
 • Su altında Galaxy S7 Kutu Açılımı
  Su altında Galaxy S7 Kutu Açılımı
  Samsung, Galaxy S7'nin suya dayanıklılığı konusunda bu defa iddialı görünüyor. T-Mobile'ın yayınladığı bir videoda firmanın ürün uzmanı Den'in havuzda yaptığı denemelere yer verilmiş. Yepyeni bir ürünün kutusunu açan Den'in denemeleri başarıyla sonuçlandı. Su altındaki testler sırasında Den arkadaşı Derrel tarafından aranıyor, fotoğraf çekiyor, hatta canlı yayın yapıyor. Eğer yayınlanan görsellerde oynama yapılmadıysa su altında fotoğraf çekimi ve video kaydının da kaliteli göründüğünü rahatlı
 • Galaxy S7 İçin Yeni Reklam
  Galaxy S7 İçin Yeni Reklam
  Galaxy S7 için tanıtım çalışmaları başladı. Yayınlanan yeni reklam filminde Galaxy S7, "tek gerçek sanal gerçeklik makinesi" olarak lanse ediliyor. Reklam filminde Galaxy S7 ile beraber geri dönen microSD kart desteği, suya dayanıklılık, hızlı kablosuz şarj ve düşük ışık performansı iyi olan arka kameraya dikkat çekiliyor.
 • Galaxy S7nin Kamerası iPhone 6si Geride Bıraktı
  Galaxy S7’nin Kamerası iPhone 6s’i Geride Bıraktı
  Kamerayla ilgili gelen bir video, Galaxy S7’nin rakiplerinden ciddi anlamda üstün olduğunu net bir şekilde gösteriyor. Phandroid’in Barselona’daki MWC kongresinde karşılaştırdığı Galaxy S7, Galaxy S6 ve iPhone 6s’in kameraları arasındaki fark, yukarıdaki videoda ve görsellerle net bir şekilde görünüyor.
 • Xiaomi Mi 5in Görüntü Sabitlemesi Fark Attı
  Xiaomi Mi 5'in Görüntü Sabitlemesi Fark Attı
  Xiaomi Mi 5'de bulunan 4-optik eksenli kamera, iPhone 6s’e oranla çok daha başarılı. Optik görüntü sabitleme, telefonunuzla çektiğiniz videoların daha pürüzsüz, sarsıntı olmadan ve keskin görüntülerle kaydedilmesini sağlayan belirleyici bir faktördür. Xiaomi Mi 5’in arkasında da 16 MP çözünürlüğünde ve 4-optik eksenli video stabilizasyonuna sahip bir kamera bulunuyor. iPhone 6s, bu anlamda şimdiye kadar ‘en iyisi’ olarak lanse edilmiş olsa da artık tahtı yerinden sallanmaya başlıyor.
 • Samsungdan Nostalji Dolu Reklam
  Samsung'dan Nostalji Dolu Reklam
  Samsung'dan mobil cihaz sektöründe nereden nerelere geldiğimizi gösteren nostalji dolu reklam yayınlandı. Galaxy S7 ve Galaxy S7 Egde ile çıkmaya hazırlanan Samsung, sunduğu ve sunacağı yeniliklere nerelerden geldiğini gösteren, aynı zamanda izleyeni de mobil cihazlar konusunda güzel bir zaman yolculuğuna çıkaran reklam videosunu yayınladı.
 • iPhone 6si Motosikletin Zincirlerine Sıkıştırdılar
  iPhone 6s'i Motosikletin Zincirlerine Sıkıştırdılar
  iPhone’lara işkence etmeye devam eden TechRax, motosikletin zincirlerine sıkıştırdığı iPhone 6s’in başına neler geldiğini gösteren bir video paylaştı. Ekip, önce çalışır haldeki iPhone’u motosikletin zincirleri arasına sıkıştırdı, daha sonra motosikleti çalıştırarak üzerinde nasıl bir deformasyon oluştuğunu inceledi. İyi seyirler...
 • Sony Xperia Z5 Premium Dayanıklılık Testi
  Sony Xperia Z5 Premium Dayanıklılık Testi
  Telefonlara dayanıklılık testleri yapmasıyla bilinen JerryRigEverything, bu sefer Sony Xperia Z5 için birçok alet kullandığı bir dayanıklılık testi uyguladı. İşte Xperia Z5 üzerinde yapılan işkence deneyleri...
 • iOS 10lu iPhone 7 Konsepti
  iOS 10'lu iPhone 7 Konsepti
  iPhone 7’nin tanıtılması için yaklaşık 9 ay daha bir süre varken iPhone-Tricks, iOS 10 işletim sistemine sahip yeni bir konsept videosu yayınladı. Videoda iPhone 7’nin çerçevesiz ve OLED ekrana sahip olduğu görülüyor fakat ekran boyutu ya da çözünürlüğü ile ilgili bir bilgi paylaşılmamış. Uygulama ve özelliklerle entegre edilmiş dokunmatik kimlik sensörünün bulunduğu iPhone 7’ye uygun bir de iOS 10 işletim sistemi hayal edilmiş.
 • Huawei P8in "Işık İzi" Özelliği Kapadokyada Tanıtıldı
  Huawei P8'in "Işık İzi" Özelliği Kapadokya'da Tanıtıldı
  Huawei P8'in ilginç kamera özelliği eğlenceli bir video ile Kapadokya'da tanıtıldı. Tanıtım videosunda ayaklarına LED bağlanan güvercinler kullanıldı. İşte Huawei P8'in "Işık İzi" özelliği ile Kapadokya...
 • 4 İnçlik Yeni iPhoneun Görüntüleri
  4 İnçlik Yeni iPhone’un Görüntüleri
  GizmoChina’nın yayımladığı video ile iPhone'un altın rengindeki modelini kanlı canlı görme fırsatına sahip olduk. Tasarımıyla iPhone 6s’e benzeyen modelin videosunun Foxconn’dan gelmesi (iPhone’ların üretildiği yer), sızıntının gerçeklik payını bir kat daha fazla arttırıyor.
 • Kyoceradan Dünyanın İlk Yıkanabilen Akıllı Telefonu
  Kyocera'dan Dünyanın İlk Yıkanabilen Akıllı Telefonu
  Japon üretici dünyanın ilk sabunla yıkanabilen akıllı telefonunu tanıttı. Akıllı telefon aslında farklı modellerde de görmeye alıştığımız IP58 sertifikasına sahip. Buna ek olarak ise üretici Rafre adındaki modelin 43 dereceye kadar sıcak suda yıkanabileceğini iddia ediyor. Bu da akıllı telefonu duş sırasında yanınıza alabileceğinizi gösteriyor. Hatta telefonla birlikte duşta kullanmak üzere ördek bir dock ünitesi de hediye ediliyor.
 • Vivo X6 vs iPhone 6s
  Vivo X6 vs iPhone 6s
  Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo’nun yeni tanıttığı Vivo X6 isimli modeli performansıyla göz dolduruyor. Vivo X6 yapılan testlerde iPhone 6s’ten bile hızlı çıktı. Gücünü MediaTek’in 10 çekirdekli işlemcisi Helio X20’den alan Vivo X6, 4GB’lık RAM miktarıyla dikkat çekiyor. Vivo telefonundan o kadar emin ki, Vivo X6’yı iPhone 6s’le kapıştırmaktan da kaçınmıyor. Yukarıdaki videodan iPhone 6s ve Vivo X6 arasındaki hız savaşını izleyebilirsiniz.
 • iPhone 6si Hava Yastığı ile Fırlattılar
  iPhone 6s'i Hava Yastığı ile Fırlattılar
  Bükülme sorunu gibi büyük bir skandalı bir daha yaşamak istemeyen Apple, bu sefer kasasını bisiklet, araba gibi gerçekten sağlam olması gereken araçlarda kullanılan alüminyum ile üretmişti. Bu sayede sağlamlık konusunda rakiplerinin bir adım önüne geçen iPhone 6s’e birçok sağlamlık testi yapıldı. Bu testler arasında ilginç testlerden biri de “hava yastığı” testi oldu. İyi seyirler...
 • iPhone 7 İçin Konsept Video
  iPhone 7 İçin Konsept Video
  iPhone 7 için hazırlanan bir tanıtım videosuyla karşınızdayız. Elbette bu videodaki iPhone 7 modellemesi de, yazan özelliklerde tamamen hayali. Fakat şunu da belirtmek gerek, videodaki iPhone 7 modellemesi fazlasıyla iPhone 6 ve iPhone 6s’i andırıyor. Muhtemelen Apple karşımıza bu kadar benzer bir kasa tasarımıyla çıkmayacaktır. Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?
 • iPad Pro Dayanıklılık Testinde!
  iPad Pro Dayanıklılık Testinde!
  YouTube'un başarılı teknoloji kanallarından TechRax bu sefer de iPad Pro'yu test etti. iPad Pro dayanıklılık testinde bir çok kez düşürüldü. İşte bu düşme testlerinden çıkan sonuç... İyi seyirler.
 • iPhone 6sin Üzerinde Lastik Yaktılar
  iPhone 6s'in Üzerinde Lastik Yaktılar
  iPhone 6s’in üzerinde lastik yakılırsa nasıl görünür? TechRax’in paylaştığı videoda iPhone 6s ekranı üzerinde bir yarış motosikleti pati çekiyor. Çalışır haldeki ekran üzerinde çekilen pati sonrası ekran sürtünmeden dolayı oluşan ısıya dayanamayarak erimeye başlıyor. Videoyu özellikle sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyoruz.