Elektronik

 • Appleın Yeni AirPods Reklamları Yayınlandı!
  Apple'ın Yeni AirPods Reklamları Yayınlandı!
  Teknoloji devi Apple, İngiltere için 4 yeni AirPods reklamı yayınladı. Reklamlarda ünlü İngiliz Müzisyenlerin sesleri duyuluyor!
 • Patlamayan ve Yanmayan Batarya Üretildi!
  Patlamayan ve Yanmayan Batarya Üretildi!
  Kesildiğinde, darbe aldığında veya delindiğinde yanmayacak ve patlamayacak batarya üretildi.
 • Apple Watchun Yeni Reklam Filmi!
  Apple Watch'un Yeni Reklam Filmi!
  Akıllı Saat piyasasının lideri olan Apple, Apple Watch serisi için yeni bir reklam filmi yayınladı. Reklam filmi, kısa ancak etkili olduğu söylenebilir.
 • Appleın Sürücüsüz Otomobili Görüntülendi
  Apple'ın Sürücüsüz Otomobili Görüntülendi
  Apple tarafından üretilen sürücüsüz otomobil sonunda görüntülenebildi. Porsche CEO'su olan Oliver Blume, Apple'ın kendi işine bakması gerektiğini sert bir dille belirterek "Apple'ın yollardan uzak durması gerektiğini düşünüyorum, kimse Porsche kullanma zevkini bir bilgisayara yaşatmak istemez" şeklinde açıklamalar yapmıştı. Bugün paylaşılan bazı görüntülere göre Apple, Oliver Blume'un bu uyarılarını dikkate almamış ve sürücüsüz otomobil sistemlerinde oldukça büyük bir ilerleme kaydetmiş.
 • Apple Campus 2de son durum!
  Apple Campus 2'de son durum!
  Apple Campus 2 tamamlandığında, \%80’lik bir bölümü tamamen yeşil alan olarak ayrılacak. Özel bir ziyaretçi merkezi, kafeterya ve Apple Store’un yer alacağı kampüs, 2,8 milyon metrekarelik halka şeklindeki ana bina, çeşitli park yapıları, 100.000 metrekarelik bir fitness merkezi, 120.000 metrekarelik bir dinlenme salonundan oluşacak. Apple’ın merkez üssü haline gelecek Campus 2’de, 13.000 kişi çalışacak. 2016 yılının sonuna kadar inşaatın tamamlanması bekleniyor.
 • Microsoft Hololens Hayatımızı Değiştirecek!
  Microsoft Hololens Hayatımızı Değiştirecek!
  Microsoft, artırılmış gerçekçiliğin önümüzde günlerde hayatımıza nasıl bir giriş yapacağını gösteren reklam videosunu yayımladı. Futbol maçlarındaki pozisyon tekrarlarını, sayısal verileri ve hatta futbolcuların kendilerini TV yerine masanızın üzerinde 3D olacak şekilde gördüğünüzü düşünün. Microsoft, bilim kurgu filmlerinde bile bu kadar gerçeğini görmeye alışkın olmadığımız, geleceğin TV izleme formatına ilişkin bir video paylaştı.
 • Tesladan Yeni Otomatik Pilot Videosu
  Tesla'dan Yeni Otomatik Pilot Videosu
  Tesla Motors, otomobiline yolda kendi kendini kontrol edebilme yeteneği kazandıran Autopilot işlevini yeni videosunda gösterdi. Firmanın yeni videosu ise Autopilot'un neler yapabildiğini gözler önüne seriyor. Araç, telefonunuzdan aldığı komutla garajından çıkabiliyor, otobanda güvenli bir biçimde gidebiliyor ve gerektiğinde otomatik olarak şerit değiştirebiliyor, sonunda kendi kendini düzgün biçimde park edebiliyor.
 • Sanal Gerçeklik Kıyafeti Çıkıyor
  Sanal Gerçeklik Kıyafeti Çıkıyor
  Reddit'te yapılan bir paylaşımda Palm Labs adlı şirketin kurucusu, teknoloji severleri heyecanlandıran bir içerik paylaştı. Sanal gerçeklik kıyafetlerini yakında görebiliriz!
 • Bu Drone Tarla İlaçlayabiliyor!
  Bu Drone Tarla İlaçlayabiliyor!
  DJI firmasının ürettiği MG-1 suya dayanıklı, toz geçirmez ve tarım için geliştirilmiş bir Drone olarak karşımıza çıkıyor. Bu Drone anti-korozif maddelere karşı da dirençli. Ayrıca DJI’nın bu Drone’u manuel püskürtmeye oranla 40 kat daha verimli. Yeni geliştirilen bu tür Drone’ların 10 kilograma kadar yük taşıyabileceği belirtildi. MG-1 tarım arazilerine püskürtme yapacak ve farklı tarım alanlarında kullanılabilecek. Örneğin tarım sektöründe tarla ilaçlanması için de kullanılacak.
 • Tesla Model Sdeki İlk Otopilot Sürüş Denemesi
  Tesla Model S’deki İlk Otopilot Sürüş Denemesi
  Tesla’nın ilk gerçek otonom aracı olan Model S’in otopilot sürüş denemesine ait çekilmiş video paylaşıldı. New York trafiğinde yaklaşık 20 dakika boyunca Model S ile sürüş yapıldı. Eğer yolda açıkça işaretlenmiş bir şerit varsa sürüş deneyiminin daha kolay olduğu belirtiliyor. Aracın ön kısmında bir kamera, 12 ultrasonik sensör ve GPS’in bulunduğu Model S’in otopilot sistemle nasıl yol aldığını incelemek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.
 • HoloLens Fiyatı Belli Oldu
  HoloLens Fiyatı Belli Oldu
  Henüz geliştirilme aşamasında olan HoloLens, yapılan ufak gösterimden tam not aldı. Elindeki lazer silahı ile duvardan gelen düşmanlarla savaşılan gösteri oldukça etkileyiciydi. Sanal ile gerçek dünyayı harmanlayan HoloLens, 2016 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Sanal gerçeklik gözlüklerine kıyasla çok daha etkileyici bir deneyim sunan HoloLens, 2016 yılının ilk çeyreğinde geliştiricilere gönderilmeye başlanacak ve fiyatı ise 3000 dolar olacak.
 • Taş Kağıt Makas Oyununu Her Seferinde Kazanan Robot
  Taş Kağıt Makas Oyununu Her Seferinde Kazanan Robot
  Japon bilim insanları, taş kağıt makas oyununu her seferinde kazanan bir robot geliştirdiler. Her defasında rakibini yenmeyi başaran robotun tabii ki bir hilesi var. 50x ağır çekim sırasında da göreceğiniz üzere robot, salisenin de altında bir zamanla karşı tarafın hamlesini sensörlerle belirleyerek karşı hamlesini yapıyor.
 • Apple Campus 2nin Drone İle 4K Videosu Çekildi
  Apple Campus 2'nin Drone İle 4K Videosu Çekildi
  Apple'ın genel merkezi yeni Campus 2 adındaki bir yere taşınacak. 13.000 çalışana ev sahipliği yapacak olan Campus 2, tüm gereken enerjisini doğadan karşılayacak ve oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olacak. 2016'nın sonlarında tamamlanması beklenilen Campus 2, 300 Bin merte karelik bir Ar-Ge merkezine de sahip olacak. İşte bu genel merkeze ait çekilen 4K çözünürlüğündeki drone kaydını ve kampüsün son halini yukarıdaki videodan görebilirsiniz.
 • Kafatasınızla Müzik Dinleyin: BatBand
  Kafatasınızla Müzik Dinleyin: BatBand
  Geliştirdiği sıradışı ürünlerle kullanıcılarına farklı deneyimler sunan StudioBananaThings, BatBand sayesinde müzik dinlemeyi çok farklı bir boyuta taşıyor. Cihaz, bulunduğunuz ortamdaki sesi izole ederek daha yoğun bir müzik dinlemenizi sağlıyor. Üstelik firma, sesin yüksek çözünürlükle duyulmasını vaat ediyor. Kickstarter’da 150 bin dolar hedef belirleyen ve şimdiden 250 bin doları geçen fon sayesinde ürüne farklı fiyat seçenekleriyle sahip olunabilecek.
 • Sonyden Yüksek Ses Kaliteli Yeni Kulaklık: H.ear On
  Sony'den Yüksek Ses Kaliteli Yeni Kulaklık: H.ear On
  Oldukça modern bir tasarım çizgisi taşıyan ve taşıma kolaylığı adına katlanabilen Sony H.ear , yeni Xperia Z5 ailesi gibi destekli ürünlerle "Hi-Res" yani yüksek kalitesi ses veriyor. Sony H.ear On özellikleri: 40mm sürücü, 5 Hz-60,000 Hz frekans tepki aralığı, 24 ohm empedans ve 103 dB/mW hassasiyet gibi gelişmiş bir altyapı üzerine kurulan kulaklık, çıkartılabilir kablo bağlantısı sayesinde de taşınabilirliğe katkı sağlayabiliyor. Sony H.ear On, 200$ fiyat etiketiyle Kasım'da çıkıyor.
 • Kartal, Havadaki Dronea Saldırdı
  Kartal, Havadaki Drone’a Saldırdı
  Avustralya’nın Melbourne kentinde ormanlık alan üzerinde seyir halinde olan drone’a takoz kuyruklu kartal saldırdı.
 • Lexus Hoverboardunu Tanıttı
  Lexus Hoverboard'unu Tanıttı
  Çoğumuzun efsane seri Back To The Future'dan bildiği uçan kaykaylar ve uçan motorlar, herkesin merakla görmeyi istediği şeylerdir. Lexus, uçan kaykay olarak da adlandırabileceğimiz Hoverboard'un tanıtım amaçlı videosunu önceden söylendiği gibi bugün (5 Ağustos) yayınlandı.
 • Lexus Hoverboard Tanıtım Videosu
  Lexus Hoverboard Tanıtım Videosu
  Lexus isimli bir firma, son 18 aydır üstünde çalıştığını belirttiği uçan kaykayını birdenbire bizlerle tanıştırdı. Kısa bir video vasıtasıyla görme şansını yakaladığımız hoverboard, soğutulmuş sıvı nitrojen katkılı iletkenleri ve kuvvetli mıknatıslarıyla kendine ait manyetik bir alan yaratıyor. Karbon fiber ve tahta malzemeden üretilen hoverboard hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.
 • Apple Watch Editionı Parçaladılar
  Apple Watch Edition’ı Parçaladılar
  10.000 dolar değerindeki Apple Watch Edition’ı paramparça yaptılar. Apple Watch Edition, iki adet Neodymium mıknatıs arasında 295 kilogramlık bir basınç altında bırakıldı. Bu basıncın etkisi ile patlayan akıllı saat, mıknatıslar arasından çıkarıldıktan sonra kullanılamaz hale geldi. Bu test sonrasında en çok dikkati çeken nokta ise, parçalanıp patlayan akıllı saatin sorunsuz bir şekilde şarj bağlantısı sağlayabiliyor olması oldu.
 • Apple Watch Dövmeli Bileklerde Zorlanıyor!
  Apple Watch Dövmeli Bileklerde Zorlanıyor!
  Bazı teknoloji tutkunları Twitter ve Reddit'te yayınladıkları paylaşımlarda, Apple Watch’un dövmeli kolları algılamakta güçlük çektiğini belirtiyor. Kullanıcılar, cihazın ekranının her açılışta şifre sormasından şikayetçiler. iPhone 5 gibi, parmak izi sensörü içermeyen cihazlarda Apple Pay kullanabilmek için Appl Watch’a ihtiyaç duyulduğunu hatırlatalım. Saatin dövmeyle süslenen bilek bölgesini algılayamaması yüzünden, Apple Pay hizmetinin de kullanılamaması söz konusu.
 • Blendtec Apple Watchu Un Ufak etti
  Blendtec Apple Watch'u Un Ufak etti
  Yaptığı akla ziyan deneylerle adını duyuruan Blend vdeolarına bir yenisini ekledi. Apple Watch'u ağırlayan Blend deyimi yerindeyse un ufak etti. İyi seyirler...
 • Rise Üniversitesi Sunar: Sanal Gerçeklik Eldiveni
  Rise Üniversitesi Sunar: Sanal Gerçeklik Eldiveni
  Oynadığımız oyunlardaki objeleri hissetmemizi ve karakterimizi kontrol etmemizi sağlayan sanal gerçeklik eldiveni üretildi. Rice Üniversitesi’nde yapılan geliştirmede ortaya çıkan ürün, gerçektende bu yönde gelişen ilerlemelerin günümüzde aldığı sonuçların bir göstergesi.
 • En Gerçekçi GTA 5 Deneyimi!
  En Gerçekçi GTA 5 Deneyimi!
  Oculus Rift ve Virtuix Omni, GTA5 ile vorpX isimli eklentiyle beraber çalışma gösteriyor ve kişilerin birinci derece görüş açısı (FPS) modunun da desteğiyle olabilecek en gerçekçi GTA deneyimi elde etmesine imkan tanıyor. Oculus Rift görüntü, Virtuix Omni ise hareket etme noktasında faaliyet gösteriyor. GTA 5'i olabilecek en gerçekçi şekilde oynamak ve tabiri caizse GTA dünyasına girmek isteyenlerin Oculus Rift için 350$, Virtuix Omni içinse 700$ ödemesi gerekiyor.
 • Apple Watch Düşme Testi Yaptıktan Sonra Çıldırdı
  Apple Watch Düşme Testi Yaptıktan Sonra Çıldırdı
  Apple Watch'ın yeni satışa çıktığı şu günlerde sık sık est videoları yayınlanıyor. En son gelen videolardan bir tanesinde Apple Watch'a düşme testi uygulayan TechRax ekibi, sinirlenerek akıllı saati paramparça ediyor.