Videolar

 • Disney Researchten ekrandaki objeleri hissedebilme teknolojisi
  Disney Research'ten ekrandaki objeleri hissedebilme teknolojisi
  Günümüzde birçok farklı cihaz üzerinde kullanılan dokunmatik ekranlar, tepki süreleri bakımından inanılmaz düzeylere ulaşmış olmalarına rağmen halen geri bildirim yapamıyorlar. Bu konu üzerinde Disney Research bünyesinde çalışma gösteren Ali Israr ve ekibi, ekranlarda yer alan objelerin hissedilmesine imkan veren yeni bir teknoloji geliştirilmiş durumda.
 • Google Nexus 5in 7 dakikalık videosu yayınlandı
  Google Nexus 5'in 7 dakikalık videosu yayınlandı
  Önümüzdeki günlerde lanse edilmesi beklenen yeni nesil Nexus 5 akıllı telefonun 7 dakikalık bir video yayılandı. Aynı Nexus 4 gibi LG tarafından üretilen yeni telefon, haberimize konu olan bu video çerçevesinde hemen her açıdan ekranlara geliyor. Satış anlamında büyük başarı elde eden ve üretim kalitesi anlamında LG işbirliğinden memnun olduğu için Nexus 5 çalışmalarını da aynı anlayış çerçevesinde sürdüren Google, Nexus 5 ile birlikte KitKat kod adlı Android 4.4 sürümünü de lanse edecek.
 • Adobeden iPad için video sunum hazırlama yazılımı geliyor: Ginger
  Adobe'den iPad için video sunum hazırlama yazılımı geliyor: Ginger
  CNET'e göre "Ginger" isimli uygulama, kullanıcılara iPad'leriyle etkileşimli sunumlar hazırlamalarına imkan sunacak. Powerpoint ya da Keynote sunumlarından ziyade video odaklı sunum odaklı olacağı belirtilen Ginger'da, sunumların dikkat çekiciliğini arttırmak için ses kaydı, geniş font ve renk yelpazesi, hareket efektleri, geliştirilmiş animasyonlar gibi özellikleri bünyesinde barındıracak. Hazırlanan video sunumlar, ayrıca, birkaç dokunuşla sosyal ağlardan paylaşılabilecek.
 • Steve Ballmerın gözyaşlarıyla dolu veda konuşması
  Steve Ballmer'ın gözyaşlarıyla dolu veda konuşması
  Teknoloji dünyası onun gibi bir yöneticiyi daha önce hiç görmedi, muhtemelen de bir daha görmeyecek. Çok önemli hataları vardı, başarılı işlere de imza attı ama en önemlisi, yaptığı her işe, verdiği her karara tutkuyla bağlandı, yıllarını verdiği şirketini adeta çocuğu gibi gördü. Ve veda konuşmasında gözyaşlarını tutamadı.
 • Samsung Galaxy Gear reklamı çok iddialı
  Samsung Galaxy Gear reklamı çok iddialı
  Amerika'da NFL oyunları esnasında ekranlara gelen tanıtım videolarında Samsung, geçmişten bugüne ekranların en popüler teknolojik saatlerini bizlere hatırlatıyor ve "hayaldi gerçek oldu" cümlesiyle en son sahnede de Galaxy Gear'ı sunuyor.
 • 30 saniyede Windows 8.1i tanıyalım
  30 saniyede Windows 8.1'i tanıyalım
  Windows 8.1 için geri sayım başladı. Microsoft tarafından 17 Ekim'de kullanıma sunulacak olan yeni güncellemeyi, Windows 8 sahipleri ücresiz olarak marketten indirebilecek. Çok sayıda yeni özellik ve güncelleme ile Windows 8.1'in en fazla konuşulan yeniliği ise başlat butonunu yeniden getiriyor olması.
 • Asusun yeni reklamı Appleı kızdırabilir
  Asus'un yeni reklamı Apple'ı kızdırabilir
  Asus Ultrabook'un inceliğinin vurguladığı reklam filmini Apple hoş karşılamayabilir.
 • Chromecast oturma odanızı bozacak
  Chromecast oturma odanızı bozacak
  Google'ın tanıttığı Chromecast, oturma odanıza ayrı bir hava katacak