• Anasayfa
  • Mobil
  • Viber, Yeni Özelliği İle Artık Çok Daha Güvenli!

Viber, Yeni Özelliği İle Artık Çok Daha Güvenli!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Viber, yeni özelliği ile güvenliği üst sevilere çıkarttı. Bu özelliği ile kullanıcılara daha fazla güvenlik ve daha fazla gizlilik sunacak.
11 Mart 2017 13:28
Viber, Yeni Özelliği İle Artık Çok Daha Güvenli!
Facebook Messenger ya da WhatsApp kadar bilinmese de Viber, dünya çapındaki 800 milyon kullanıcısıyla oldukça güçlü bir konumda. Son olarak mesajlaşma uygulaması yeni özelliğiyle kullanıcılarına daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamak için gizli sohbetler özelliğini sundu.
 
Viber’dan gizli sohbetler
 
Viber, gizli sohbetler özelliğiyle kullanıcılarına başlatılan bir sohbetin belirli bir limite ulaştığında kendi kendini yok etmesini aktif hale getirecek bir seçenek getiriyor. Bu yılın başlarında uygulamasına her bir mesajın ayarlanan süre sonrasında yok olmasını sağlayan gizli mesaj özelliğini ekleyen şirket, böylece eksiğini tamamladı diyebiliriz.
 
 
Gizli sohbetler ayrıca, mesajların diğer konuşmalara yönlendirilmesini de engelleyebiliyor. Uygulama bir kişi ekran görüntüsü aldığında iOS kullanıcılarına bu durumu bildirirken, Android kullanıcılarının ise ekran görüntüsü alması tamamen engelliyor. Viber’ın normal konuşmalarında olduğu gibi mesajlar uçtan uca şifrelenirken, gizli sohbetler ise bir PIN kodu ardına gizlenebiliyor.
 
 
Mesajlaşma dünyasında giderek yaygınlaşan gizlilik ve güvenlik özelliklerini servisine katan Viber, gizli sohbetler özelliğini gelecek haftanın başında iOS ve Android platformlarında hayata geçirecek.
 
shiftdelete
987386
Bu haberler ilginizi çekebilir