Üyelikli müzik servisi geliyor

Müzik servisine zemin sağlayabilecek yeni bir altyapı ortaya çıktı.
29 Kasım 2013 13:29
Üyelikli müzik servisi geliyor
Şu ana kadar herhangi bir detay ortaya çıkmadı ve kesin bir bilgi yok ama durum netleşmeye başlıyor. Bunun sebebi Android içeren cihazlara özel yeni YouTube uygulaması içinde yer alan özel kodlar. Müzik servisine zemin sağlayabilecek yeni bir altyapı ortaya çıktı.
 
Yeni nesil YouTube uygulamasıyla gelen yeniliklerden biri olan video izleme sırasında ara vermeden arama yapabilme ya da başka uygulamalara geçebilme desteği beğeni kazandı. Böylece müzik listelerini açıp arka plana atanlar oldu. Belirli süre offline modda izleme desteği veren yenilik de ilgi çekmeyi başardı. İşte söz ettiğimiz bu iki beğenilen yenilik sadece paralı üyelerle sınırlı hale gelebilir.
 
Music Pass olarak adlandırılması olası üyelik sistemini anlamlı hale getirmek için bu tür faydalı özelliklerde değişikliğe gidilebilir. Offline modda izlenebilen videoların SD ya da HD kalite saklanmasıyla ilgili bir yenilik de kodlarda gizli. Saklanan videoların zaman aşımına uğraması yakınsa buna yönelik bir uyarı gösterilecek. Şimdilik uygulama kodlarını analiz ederek elde ettiğimiz bu sonuçlar her an değişiklik gösterebilir. Duyuru olana kadar beklememiz gerekiyor.
radikal
Etiketler : sosyal medya , YouTube
385708
Bu haberler ilginizi çekebilir