Ülkemizde Bu Yıl İnternette En Çok Hangi Kelimeler Arandı?

Bu yıl 1 Ocak-31 Temmuz tarihleri arası Ülkemizde internette en çok hangi kelimeler arandı? İşte Google arama motorunun sonuçları...
08 Ağustos 2017 13:07
Ülkemizde Bu Yıl İnternette En Çok Hangi Kelimeler Arandı?
Google verilerinden elde edilen bilgilere göre ülkemizde bu yılın ilk 7 ayında aranmasında en çok artış yaşanan kelimeler, ‘gece gölgenin rahatına bak’, ‘içerde son bölüm’, ‘son depremler’, ‘survivor’ ve ‘tv8 canlı’ oldu.
 
 
 
Sağlık kategorisinde ‘hastane’ kelimesi ilk sırayı alırken bunu ‘kalp’, ‘bebek’, ‘gebelik’ ve ‘ağrı’ kelimeleri takip etti.
 
 
 
Seyahat kategorisine baktığımızda ‘İstanbul’ kelimesi zirvede bulunurken bu kelimeyi ‘uçak bileti’, ‘THY’ ve ‘bilet’ takip etti.
 
 
Spor kategorisinde aranan kelimelerin ilk sırasında ‘lig’ bulunuyor. Bunu sırasıyla futbol takımlarımız ‘Beşiktaş’, ‘Fenerbahçe’ ve ‘Galatasaray’ takip ediyor.
 
 
 
 
İnternet kategorisine göz attığımızda Google’de yine ilk sırada ‘Google’ kelimesi bulunuyor. Ardından ‘Twitter’, ‘Hotmail’, ‘Vodafone’ kelimeleri yer alırken yükseliş gösteren kelimeler ise ‘puhu TV’, ‘miraç kandili mesajları’ ve ‘film izle’ oldu.
 
 
 
Görsellere baktığımızda Facebook kelimesinin zirvede olduğu görülüyor. ‘Kız’ ve ‘bebek’ kelimelerinin takip ettiği bu sıralama dışında en çok çıkış gösteren aramalar ise ‘Tumblr’, ‘kapak fotoğrafı’ ve ‘caps’ oldu.
 
 
Genel anlamda aranan kelimelere baktığımızda ‘aşk’, ‘dj’, ‘Ahmet Kaya’, ‘şarkılar’ ve ‘komik’ kelimeleri yer alırken ‘Minecraft’ ve ‘arsız bela’ da en çok çıkış gösteren kelimeler olarak bulunuyorlar.
 
 
webtekno
87271
Bu haberler ilginizi çekebilir