Ucuz İnternet Gelecek!

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ucuz internet için bakanlık harekete geçti.
23 Ekim 2017 18:07
Ucuz İnternet Gelecek!
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, sosyal sorumluluk kapsamında 2 milyon eve internet gireceğini belirterek, “Proje ile sabit telefonu olanlara 15 lira, olmayanlara 30 liraya internet servisi verilecek” dedi
 
 
Hükümet, özellikle dar gelirlilere evde internet için harekete geçti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, evden internet erişimine ilişkin ailelerin eğitim-ekonomik durumlarına yönelik kapsamlı bir çalışma yapıldığını, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2 milyon aileye internet desteği verileceğini söyledi. Bakan Arslan, şu açıklamada bulundu:
 
"İnternet kullanımını artırmak amacıyla bakanlığımız sosyal sorumluluk projesini yaşama geçirdi. Proje ile evde sabit telefonu olanlara 15 lira civarında, olmayanlara da 30 lira civarında ücretle 4 Mbps hızında 20 Gb kotalı sabit internet ve ücretsiz modemin ilgili internet servis sağlayıcıları tarafından vatandaşlara sunulması planlandı. Türk Telekom kampanya kapsamında müşterilere 24 ay hizmet alma koşuluyla 30 lira destek veriyor"
 
Bakanlığı koordinasyonunda internet kullanmayan hane kalmaması ve her gelir grubundan vatandaşa hizmet sunulmasına yönelik çalışmalar Meclis gündemine taşındı. Türk Telekom tarafından oluşturulan 'Toptan Al/Sat DSL İnternet Bizden Kampanyası'Haziran'a kadar uygulanmak üzere onaylandı. Söz konusu kampanya daha Eylül sonuna uzatıldı. BTK kararıyla 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle adil kullanım noktası uygulanmasına son verilmesine karar verildi. Adil kullanım kotası sonrası kaydıyla kotalara seçenekler sunulmaya devam ediyor" dedi.
 
milliyet
Etiketler : internet , ucuz internet
114180
Bu haberler ilginizi çekebilir