Üç adımda en iyi uygulamayı bulun

Akıllı telefon kullanıcıları için kendilerine en uygun uygulamayı bulmak artık gittikçe daha da zorlaşıyor. Apple Store ve Google Play mağazalarının her birinde milyonlarca uygulama var. Her iki mağazada arama özelliğinin kullanıcıların beklediği kadar iyi olmaması da işleri daha da kötüleştiren bir durum. İşte en iyi uygulamayı nasıl bulacağınızı gösteren birkaç yol:
12 Mayıs 2014 17:59
Üç adımda en iyi uygulamayı bulun
İnternet sitelerini kullanın
 
Geliştiricilerin uygulamaları tanıttığı alanlarda karakter sınırlaması bulunuyor. Bu da sonuç olarak kullanıcıların arama kelimelerinden elde edeceği sonucu sınırlıyor. Neyse ki en iyi uygulamayı bulmanızı kolaylaştıracak bazı internet sayfaları var.
 
Bunlardan birisi 148apps.biz sitesi. Site App Store'da uygulamaları kategori bazında sıralıyor. Uyguluma geliştiricisi Geoffrey Goetz konuyla ilgili yorumunda, "Bu sayfa size iyi istatiksel bilgiler verebilir" diyor.
 
iOS uygulamaları için diğer güzel sayfa ise appadvice.com. Uygulamalar ile ilgili incelemelerin yer aldığı sayfada ücretli ve ücretsiz uygulamaların listesine de ulaşabilirsiniz.
 
Uygulama arama motoru kullanın
 
Uygulamalar için özel hazırlanmış arama motorları var. Quixey.com ve Xyo.net gibi sayfaları kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin Quixey sayfası kullanıcılara bulmak istedikleri uygulama ile ilgili tanımlayıcı ifadeler girme imkanı sunuyor. Böylece arama daha kolaylaşıyor. Xyo sayfasının ortak kurucusu Matthaus Krzykowski ise yaptığı yorumda, "Kullanıcılara daha iyi uygulamaları bulmaları konusunda yaptığımız yardımın hala ilk günlerindeyiz" diyor.
 
Oyunda öne geçin
 
Global iletişim ağı Isobar için Android uygulamalar geliştiren Mike DiGiovanni, forumların ve mesaj panoların insanların neler hakkında konuştuğunu gösterebileceğini söylüyor. DiGiovanni bunun için XDA-Developers.com forum sayfasını öneriyor. DiGiovanni, "Geleceği parlak ve ileride popüler olacak uygulamaları bulmanız için bu güzel bir yol" diyor.
 
Arkadaşlarınızla konuşun
 
Mevcut olan tüm teknolojilerde olduğu gibi burada da en iyi uygulamaları bulmak için bir yol daha var: Diğer insanların düşünceleri. Krzykowski gibi uygulamalar konusunda derin bilgisi olanlar dahi bu yolu kullanıyor. Krzykowski, "Uygulamaları bulmak için arkadaşlarınıza gitmek önemli bir yöntem" diyor.
The Wall Street Journal
412179
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Telefonlara Süper Hızlı İnternet!

  Telefonlar'a Süper Hızlı İnternet!

  5G teknolojisine daha geçmeden mobil cihazlarda internet hızı artacak. Qualcomm'un yeni LTE modemi Snapdragon X20, mobil cihazların indirme hızını 1,2Gbps'e çıkarıyor.
 • Apple Park Ne Zaman Açılacak?

  Apple Park Ne Zaman Açılacak?

  Steve Jobs'ın en büyük projelerinden biri olan ve merakla beklenen Apple Park ne zaman açılacak? Apple Park'ın açılmasıyla çalışanlar Apple Park'a taşınacak.
 • Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!

  Snapchat Gözlükleri Piyasaya Çıkıyor!

  10 saniyelik video kaydı yapabilen Snapchat'in Spectaceles akıllı gözlükleri satışa çıktı. Detaylar haberimizde...
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
En Çok Okunan Haberler
 • İşte HTC U Ultra Fiyatı!İşte HTC U Ultra Fiyatı!
  HTC U Ultra'nın fiyatı belli oldu. HTC U Ultra 1 Mart'tan itibaren raflardaki yerini alacak. Yalnız HTC'nin yeni telefonunun fiyatı oldukça yüksek…
 • Huawei Watch 2nin Görüntüleri Sızdı!Huawei Watch 2'nin Görüntüleri Sızdı!
  Huawei'nin yeni akıllı saati Huawei Watch 2'nin görselleri sızdırıldı. Görünüşe bakılırsa Huawei akıllı saat pazarında adından söz…
 • Hacerların Tuzağına Düşmeyin!Hacerların Tuzağına Düşmeyin!
  Hackerlar bu sefer Google Chrome'u kullanarak kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Bu yüzden kullanıcılar hayli tedirgin durumda. Fidye virüsü adı verilen…
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama