Üç adımda en iyi uygulamayı bulun

Akıllı telefon kullanıcıları için kendilerine en uygun uygulamayı bulmak artık gittikçe daha da zorlaşıyor. Apple Store ve Google Play mağazalarının her birinde milyonlarca uygulama var. Her iki mağazada arama özelliğinin kullanıcıların beklediği kadar iyi olmaması da işleri daha da kötüleştiren bir durum. İşte en iyi uygulamayı nasıl bulacağınızı gösteren birkaç yol:
12 Mayıs 2014 17:59
Üç adımda en iyi uygulamayı bulun
İnternet sitelerini kullanın
 
Geliştiricilerin uygulamaları tanıttığı alanlarda karakter sınırlaması bulunuyor. Bu da sonuç olarak kullanıcıların arama kelimelerinden elde edeceği sonucu sınırlıyor. Neyse ki en iyi uygulamayı bulmanızı kolaylaştıracak bazı internet sayfaları var.
 
Bunlardan birisi 148apps.biz sitesi. Site App Store'da uygulamaları kategori bazında sıralıyor. Uyguluma geliştiricisi Geoffrey Goetz konuyla ilgili yorumunda, "Bu sayfa size iyi istatiksel bilgiler verebilir" diyor.
 
iOS uygulamaları için diğer güzel sayfa ise appadvice.com. Uygulamalar ile ilgili incelemelerin yer aldığı sayfada ücretli ve ücretsiz uygulamaların listesine de ulaşabilirsiniz.
 
Uygulama arama motoru kullanın
 
Uygulamalar için özel hazırlanmış arama motorları var. Quixey.com ve Xyo.net gibi sayfaları kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin Quixey sayfası kullanıcılara bulmak istedikleri uygulama ile ilgili tanımlayıcı ifadeler girme imkanı sunuyor. Böylece arama daha kolaylaşıyor. Xyo sayfasının ortak kurucusu Matthaus Krzykowski ise yaptığı yorumda, "Kullanıcılara daha iyi uygulamaları bulmaları konusunda yaptığımız yardımın hala ilk günlerindeyiz" diyor.
 
Oyunda öne geçin
 
Global iletişim ağı Isobar için Android uygulamalar geliştiren Mike DiGiovanni, forumların ve mesaj panoların insanların neler hakkında konuştuğunu gösterebileceğini söylüyor. DiGiovanni bunun için XDA-Developers.com forum sayfasını öneriyor. DiGiovanni, "Geleceği parlak ve ileride popüler olacak uygulamaları bulmanız için bu güzel bir yol" diyor.
 
Arkadaşlarınızla konuşun
 
Mevcut olan tüm teknolojilerde olduğu gibi burada da en iyi uygulamaları bulmak için bir yol daha var: Diğer insanların düşünceleri. Krzykowski gibi uygulamalar konusunda derin bilgisi olanlar dahi bu yolu kullanıyor. Krzykowski, "Uygulamaları bulmak için arkadaşlarınıza gitmek önemli bir yöntem" diyor.
The Wall Street Journal
45716
Bu haberler ilginizi çekebilir