Üç adımda en iyi uygulamayı bulun

Akıllı telefon kullanıcıları için kendilerine en uygun uygulamayı bulmak artık gittikçe daha da zorlaşıyor. Apple Store ve Google Play mağazalarının her birinde milyonlarca uygulama var. Her iki mağazada arama özelliğinin kullanıcıların beklediği kadar iyi olmaması da işleri daha da kötüleştiren bir durum. İşte en iyi uygulamayı nasıl bulacağınızı gösteren birkaç yol:
12 Mayıs 2014 17:59
Üç adımda en iyi uygulamayı bulun
İnternet sitelerini kullanın
 
Geliştiricilerin uygulamaları tanıttığı alanlarda karakter sınırlaması bulunuyor. Bu da sonuç olarak kullanıcıların arama kelimelerinden elde edeceği sonucu sınırlıyor. Neyse ki en iyi uygulamayı bulmanızı kolaylaştıracak bazı internet sayfaları var.
 
Bunlardan birisi 148apps.biz sitesi. Site App Store'da uygulamaları kategori bazında sıralıyor. Uyguluma geliştiricisi Geoffrey Goetz konuyla ilgili yorumunda, "Bu sayfa size iyi istatiksel bilgiler verebilir" diyor.
 
iOS uygulamaları için diğer güzel sayfa ise appadvice.com. Uygulamalar ile ilgili incelemelerin yer aldığı sayfada ücretli ve ücretsiz uygulamaların listesine de ulaşabilirsiniz.
 
Uygulama arama motoru kullanın
 
Uygulamalar için özel hazırlanmış arama motorları var. Quixey.com ve Xyo.net gibi sayfaları kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin Quixey sayfası kullanıcılara bulmak istedikleri uygulama ile ilgili tanımlayıcı ifadeler girme imkanı sunuyor. Böylece arama daha kolaylaşıyor. Xyo sayfasının ortak kurucusu Matthaus Krzykowski ise yaptığı yorumda, "Kullanıcılara daha iyi uygulamaları bulmaları konusunda yaptığımız yardımın hala ilk günlerindeyiz" diyor.
 
Oyunda öne geçin
 
Global iletişim ağı Isobar için Android uygulamalar geliştiren Mike DiGiovanni, forumların ve mesaj panoların insanların neler hakkında konuştuğunu gösterebileceğini söylüyor. DiGiovanni bunun için XDA-Developers.com forum sayfasını öneriyor. DiGiovanni, "Geleceği parlak ve ileride popüler olacak uygulamaları bulmanız için bu güzel bir yol" diyor.
 
Arkadaşlarınızla konuşun
 
Mevcut olan tüm teknolojilerde olduğu gibi burada da en iyi uygulamaları bulmak için bir yol daha var: Diğer insanların düşünceleri. Krzykowski gibi uygulamalar konusunda derin bilgisi olanlar dahi bu yolu kullanıyor. Krzykowski, "Uygulamaları bulmak için arkadaşlarınıza gitmek önemli bir yöntem" diyor.
The Wall Street Journal
364020
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Wi-Fi Ağı İçin Müthiş Proje!

  Hepimiz Wi-Fi ağındaki yavaşlıktan çoğu kez şikayet etmişizdir. Yeni proje ile Wi-Fi ağındaki yavaşlık tarihe karışacak. İşte detaylar...
 • Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Nvidia İle Bosch Yeni Ortaklık Kurdu!

  Geleceğin otomobilleri otonom araçlar hızlı bir şekilde yayılıyor. Nvidia da otonom araç pazarına girmeye başladı ve Bosch ile ortak oldu. Bosch da, Nvidia'nın Drive PX 2 isimli sürücü asistanı platformunu otomobil üreticilerine satacak.
 • Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung Tasarım Ödüllerini Topladı!

  Samsung, International Forum Design tarafından düzenlenen iF Tasarım Ödülleri'nde 49 ödül aldı. Geçen yıla göre aldığı ödül sayısını artıran Samsung, müthiş başarı elde etti. İşte aldığı ödüller...
 • Oculus İçin Yeni Özellik!

  Oculus İçin Yeni Özellik!

  Facebook'un sanal gerçekli kiti Oculus, yeni Rooms 1.2 ve Facebook Canlı Yayın özelliğini duyurdu. Böylelikle insanlar artık kişisel hesaplarından canlı yayın yapabilecekler.
 • Transformers 5in Fragmanı Yayınlandı!

  Transformers 5'in Fragmanı Yayınlandı!

  Türkiye'de bu yaz vizyona girecek Transformers 5 filminin fragmanı yayınlandı. Filmin fragmanında dünyanın nasıl bir yer haline geldiği görülüyor. Yine heyecan dolu bir film bizleri bekliyor.
 • Googleın 4K Akıllı Tahtası!

  Google’ın 4K Akıllı Tahtası!

  Google'ın 55 inçlik akıllı tahtasının fiyatı belli oldu. Google’ın 4K çözünürlüklü akıllı tahtası Jamboard Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak!
 • Akıllı Ceket Geliyor!

  Akıllı Ceket Geliyor!

  Levi's ve Google'dan ortak yapım "akıllı ceket" geliyor. Akıllı ceket ne zaman piyasada olacak? Fiyatı ne olacak. Tüm bu soruların cevabı haberimizde!
 • Amazonun Yapay Zekası Alexanın Beklemediği Soru!

  Amazon’un Yapay Zekası Alexa’nın Beklemediği Soru!

  Amazon'nun yapay zekaya sahip asistanı Alexa hiç beklemediği bir soruyla karşı karşıya kaldı. Soruya cevap veremeyip kendisini kapattı. İşte ayrıntılar...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama