Ubuntu 17.10 Artful Aardvark Herkese Sunuldu!

Ubuntu 17.10 Artful Aardvark herkese sunulmaya başladı! İşte Ubuntu 17.10 Artful Aardvark'ın kullanıcılarına sunduğu yenilikler...
20 Ekim 2017 09:52
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark Herkese Sunuldu!
Ubuntu 17.10 Artful Aardvark yenilikleri
 
Geleneksel GNOME masaüstü ile büyük oranda benzer olsa da güncellenen kullanıcı arayüzü, ekranın soluna, aşağısına veya sağına hareket ettirilebilen dock ile fark yaratıyor. Bu sayede arayüz, Unity masaüstünden daha çok Windows’u andırıyor.
 
Ubuntu 17.10, geliştiricilere bulut ve Nesnelerin İnternetini etkin hale getirme misyonunda bir kilometre taşı olarak kabul ediliyor. Linux’un son yetenekleri ile birlikte gelecek büyük uzun vadeli desteğin (LTS), yapay zeka için yeni nesil operasyonların, kapsayıcı tabanlı uygulamaların ve uç hesaplamanın bir ön izlemesi sağlanıyor.
 
 
Yeni masaüstü, bazı uzantılar ile GNOME’un en son sürümünü içeriyor. Yeni dock da bu uzantılardan birisi. GNOME Shell ekibi iş birliği ile hazırlanan uzantılar varolan kullanıcılar için tanıdık bir deneyim sağlamakta.
 
Bir diğer önemli konuysa bu sürümün ilk defa Wayland ile birlikte sunulması. Wayland ekran sunucusu için bu önemli bir dönüm noktası olabilir. X ekran yığını ise artık alternatif bir seçenek haline gelecek ve varsayılan olmayacak.
 
 
shiftdelete
196860
Bu haberler ilginizi çekebilir