Uber'e Bahşiş Sistemi Geliyor!

Uber'in kesin bir şekilde karşı çıktığı bahşiş sistemi, artık Uber'de de olacak. Peki, Uber'de bahşiş dönemi başlarsa bahşiş nasıl verilecek?
21 Haziran 2017 13:30
Ubere Bahşiş Sistemi Geliyor!
Son dönemde İtalya'da yasaklanması, birçok önemli pozisyonundaki çalışanının istifa etmesi ve çeşitli skandallarla gündemden düşmeyen Uber uygulaması yakında bahşiş dönemini başlatacağını açıkladı.
 
 
 
Bahşiş vermemek ayıp mı?
 
"180 günde değişim" adlı programın başladığını belirten Uber yetkilileri bu değişimin ilk adımı olarak da yolcuların direkt olarak uygulama üzerinden sürücülere bahşiş gönderebileceği yeni sistemini tanıttı.
 
Bahşiş sisteminin nasıl çalışacağı hakkında bir bilgi bulunmazken, sekiz yıllık tarihi boyunca Uber'in aslında bahşiş olayına bir hayli karşı olduğu da biliniyordu.
 
 
Uygulamanın bu karar değişikliğine neyin yol açtığı bilinmese de bahşiş sisteminin ne kadar doğru yönde kullanılacağı da tartışma konusu haline geldi. Özellikle sürücülerin fakir mahallelerden gelen araç talepleri yerine direkt olarak zengin mahallelere yönelecek olması bu tartışmaların başını çekiyor.
 
Son olarak Uber'in daha önce bahşiş konusunda "Tertemiz bir deneyimi oldukça Karmaşık hale getirecek gereksiz bir özellik." olarak tanımladığını da hatırlatmamız gerek.
 
Şimdilik bahşiş sisteminin ne zaman geçerli olacağını ve nasıl kullanılacağını açıklamayan firmanın çok yakında gerekli tanıtımları yapacağını da belirtelim.
 
shiftdelete
977276
Bu haberler ilginizi çekebilir