Uber'den Bir Skandal Daha!

Uber'in bir skandalı daha olduğu gelen iddialar arasında. Uber uygulamasını yüklediyseniz eğer Uber sizi de takip ediyor olabilir. İddialara göre uygulamayı silseniz dahi takip ediliyor olabilirsiniz. İşte ayrıntılar...
24 Nisan 2017 10:41
Uberden Bir Skandal Daha!
Uber hakkında yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de ortaya uygulamayı silseniz dahi akıllı telefonunuz üzerinden yerinizi takip ettikleri yönünde bir iddia atıldı ve Uber kanadından resmi yanıt geldi.
 
Uber'e neler oluyor?
 
İddialar uygulamanın özellikle iOS platformunda silinse dahi yerleştirdiği bir kod aracılığıyla kullanıcıların yerlerini takip etmeye devam ettiği yönünde birleşiyor.
 
Uber'den yapılan açıklamaya göre ise bu durum aslında röntgencilikten çok daha basit bir amaca hizmet etmesi gereken kodun yanlış yorumlanması üzerine kurulu.
 
 
Firmaya göre bu kod yalnızca iPhone'unuzun Uber kullanıcı adınızla eşleşmesini amaçlıyor ama işler pek de anlatıldığı kadar masum ilerlemiyor gibi görünüyor.
 
Uber'in cihaz eşleştirme fonksiyonu da akıllı telefonların çalınması durumunda yaşanacak olayların önüne geçilmesi için tasarlanmış. Çalıntı telefona çalıntı bir kredi kartı işlendikten sonra uzun yolculuklar yapılması ve ardından telefonun format atılarak yeniden aynı döngüye girilmesinin önüne geçilmesi için hazırlanmış, hiçbir kötü niyeti olmayan bir kod grubu olarak tarif ediliyor.
 
shiftdelete
Etiketler : iphone , Uber , Uber Skandal , uygulama
198893
Bu haberler ilginizi çekebilir