Twitter'dan fakir-zengin kıyaslaması

Zengin ve fakir farkı en net bu haritada belli oluyor. Kırmızıyla boyanmış alanlarda yıllık gelir ortalama 67 bin dolarken yeşil ile boyanmış alanlarda yıllık gelir ortalama 17 bin dolar. Bu fark ise haritaya göre iPhone kullanımı ile belli oluyor.
04 Nisan 2014 18:25
Twitterdan fakir-zengin kıyaslaması
Zengin ve fakir farkı ancak bu kadar net ifade edilebilir. Business Insider’ın haberine göre New York’un Manhattan Bölgesi’nde oturanların yıllık geliri ortalama 67 bin dolar.
 
Manhattan’ın dışında kalan Newark bölgesindeki insanların ise yıllık ortalama geliri ise 17 bin dolar. Haritada ise kırmızı ile gösterilen bölgeler iPhone kullananların sayısını yeşil ile gösterilen bölge ise nispeten iPhone’a göre daha ucuz olan Andorid telefon kullananların sayısını gösteriyor.
 
MAPBOX TASARLADI
iPhone veya Andorid telefon kullananların sayısı kişilerin cep telefonlarından attıkları tweetlere göre belirlendi. Harita ise yazılım şirketi Mapbox tarafından tasarlandı. Hazırlanan haritaya göre kırmızıların yoğun olduğu bölgenin daha çok iPhone kullandığı ve refah seviyesinin buna bağlı olarak yüksek olduğu yorumları yapılıyor. 
hurriyet
Etiketler : sosyal medya , twitter
276746
Bu haberler ilginizi çekebilir