Twitter'dan fakir-zengin kıyaslaması

Zengin ve fakir farkı en net bu haritada belli oluyor. Kırmızıyla boyanmış alanlarda yıllık gelir ortalama 67 bin dolarken yeşil ile boyanmış alanlarda yıllık gelir ortalama 17 bin dolar. Bu fark ise haritaya göre iPhone kullanımı ile belli oluyor.
04 Nisan 2014 18:25
Twitterdan fakir-zengin kıyaslaması
Zengin ve fakir farkı ancak bu kadar net ifade edilebilir. Business Insider’ın haberine göre New York’un Manhattan Bölgesi’nde oturanların yıllık geliri ortalama 67 bin dolar.
 
Manhattan’ın dışında kalan Newark bölgesindeki insanların ise yıllık ortalama geliri ise 17 bin dolar. Haritada ise kırmızı ile gösterilen bölgeler iPhone kullananların sayısını yeşil ile gösterilen bölge ise nispeten iPhone’a göre daha ucuz olan Andorid telefon kullananların sayısını gösteriyor.
 
MAPBOX TASARLADI
iPhone veya Andorid telefon kullananların sayısı kişilerin cep telefonlarından attıkları tweetlere göre belirlendi. Harita ise yazılım şirketi Mapbox tarafından tasarlandı. Hazırlanan haritaya göre kırmızıların yoğun olduğu bölgenin daha çok iPhone kullandığı ve refah seviyesinin buna bağlı olarak yüksek olduğu yorumları yapılıyor. 
hurriyet
Etiketler : sosyal medya , twitter
954983
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktaki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki hikayeler özelliği yeni özelliklerine kavuştu. Facebook'un Snapchat'e karşı yaptığı bu hamle bakalım beğenilecek mi?
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama