Twitter'dan fakir-zengin kıyaslaması

Zengin ve fakir farkı en net bu haritada belli oluyor. Kırmızıyla boyanmış alanlarda yıllık gelir ortalama 67 bin dolarken yeşil ile boyanmış alanlarda yıllık gelir ortalama 17 bin dolar. Bu fark ise haritaya göre iPhone kullanımı ile belli oluyor.
04 Nisan 2014 18:25
Twitterdan fakir-zengin kıyaslaması
Zengin ve fakir farkı ancak bu kadar net ifade edilebilir. Business Insider’ın haberine göre New York’un Manhattan Bölgesi’nde oturanların yıllık geliri ortalama 67 bin dolar.
 
Manhattan’ın dışında kalan Newark bölgesindeki insanların ise yıllık ortalama geliri ise 17 bin dolar. Haritada ise kırmızı ile gösterilen bölgeler iPhone kullananların sayısını yeşil ile gösterilen bölge ise nispeten iPhone’a göre daha ucuz olan Andorid telefon kullananların sayısını gösteriyor.
 
MAPBOX TASARLADI
iPhone veya Andorid telefon kullananların sayısı kişilerin cep telefonlarından attıkları tweetlere göre belirlendi. Harita ise yazılım şirketi Mapbox tarafından tasarlandı. Hazırlanan haritaya göre kırmızıların yoğun olduğu bölgenin daha çok iPhone kullandığı ve refah seviyesinin buna bağlı olarak yüksek olduğu yorumları yapılıyor. 
hurriyet
Etiketler : sosyal medya , twitter
323786
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama