Twitter'daki değişikliği gördünüz mü?

Apple Twitter'ı bile etkiledi... Popüler sosyal paylaşım platformu Twitter uzun bir aranın ardından webde yeni tasarıma geçiyor.
15 Ocak 2014 10:11
Twitterdaki değişikliği gördünüz mü?

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre twitter.com sitesinin web arabirimi yeni tasarımına kavuştu. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla internet tarayıcı kullanılarak erişilen bu arabirimin yeni görünümü güncel Android ve iOS uygulamalarına paralel bir görüntü sergiliyor. Böylece yeni kullanıcılar kısa süre içinde sisteme alışabiliyor ve yabancılık çekmiyor.

 
Yeni tasarımla birlikte sitenin üstünde yer alan siyah çubuk ortadan kalkıyor ve yerine mobil uygulamaları andıran temiz beyaz alan geliyor. Çok daha canlı olan mavi renklerle site iç açıcı hale gelmiş durumda. Bu durum iOS 7 ile gelen neredeyse neon gibi parlak açık renkleri akla getiriyor. Zaman tünelindeki genişlikse arttırıldı. Böylece görseller çok daha geniş ve net biçimde görülebilir oldu.
 
Masaüstünde böyle bir seçenek yok ama mobil uygulamalarda görselleri kapama imkanı var. Sol sütundaysa artık mesaj yazma kutusu üstünde kullanıcıya ait banner görseli var. Genel anlamda basit bir güncelleme ve Twitter’ın farklı platformlardaki açılımlarına uyumlu görünüm kazandırıyor. Twitter geliştiriciler takımı ne zamandır bunun üzerinde çalışıyordu. Yeni görünüm kademeli olarak kullanıcılara sunulacak.
radikal
799302
Bu haberler ilginizi çekebilir