Twitter'daki değişikliği gördünüz mü?

Apple Twitter'ı bile etkiledi... Popüler sosyal paylaşım platformu Twitter uzun bir aranın ardından webde yeni tasarıma geçiyor.
15 Ocak 2014 10:11
Twitterdaki değişikliği gördünüz mü?

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre twitter.com sitesinin web arabirimi yeni tasarımına kavuştu. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla internet tarayıcı kullanılarak erişilen bu arabirimin yeni görünümü güncel Android ve iOS uygulamalarına paralel bir görüntü sergiliyor. Böylece yeni kullanıcılar kısa süre içinde sisteme alışabiliyor ve yabancılık çekmiyor.

 
Yeni tasarımla birlikte sitenin üstünde yer alan siyah çubuk ortadan kalkıyor ve yerine mobil uygulamaları andıran temiz beyaz alan geliyor. Çok daha canlı olan mavi renklerle site iç açıcı hale gelmiş durumda. Bu durum iOS 7 ile gelen neredeyse neon gibi parlak açık renkleri akla getiriyor. Zaman tünelindeki genişlikse arttırıldı. Böylece görseller çok daha geniş ve net biçimde görülebilir oldu.
 
Masaüstünde böyle bir seçenek yok ama mobil uygulamalarda görselleri kapama imkanı var. Sol sütundaysa artık mesaj yazma kutusu üstünde kullanıcıya ait banner görseli var. Genel anlamda basit bir güncelleme ve Twitter’ın farklı platformlardaki açılımlarına uyumlu görünüm kazandırıyor. Twitter geliştiriciler takımı ne zamandır bunun üzerinde çalışıyordu. Yeni görünüm kademeli olarak kullanıcılara sunulacak.
radikal
613463
Bu haberler ilginizi çekebilir
En Çok Okunan Haberler
 • Apple, AirPodsun Reklam Flimlerini Yayınladı!Apple, AirPods'un Reklam Flimlerini Yayınladı!
  Apple, iPhone 7 ile birlikte tanıttığı kablosuz kulaklığı AirPods için yeni reklam filmleri yayınladı. İşte Apple'ın AirPods reklamları!
 • WhatsAppta Yeni Dönemi!WhatsApp'ta Yeni Dönemi!
  WhatsApp, yeni özelliği ile adından söz ettireceğe benziyor. Bu yeni özelliği ile kurumsal firmalara hizmet vermeye başlayacak. İşte haberin…
 • iPhone 8de Çelik Çerçeve Mi Olacak?iPhone 8'de Çelik Çerçeve Mi Olacak?
  Apple’ın iPhone 4’ün tasarım çizgilerini, iPhone 8 üzerinde yeniden hayat vermek adına cam panelleri bir arada tutmak için paslanmaz çelik bir çerçeve…
 • CES 2017de Intel Rüzgarı Esti!CES 2017'de Intel Rüzgarı Esti!
  CES 2017'de Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone'lar kadar bir çok yeni teknoloji tanıttı.
 • Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?Nokia 8 Sızıntısı Gerçek Mi?
  CES 2017'de Nokia 8 sızıntısı ortaya çıkmıştı. Söz konusu görüntüler hakkında açıklma geldi. İşte o açıklamalar.
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama