Twitter'daki değişikliği gördünüz mü?

Apple Twitter'ı bile etkiledi... Popüler sosyal paylaşım platformu Twitter uzun bir aranın ardından webde yeni tasarıma geçiyor.
15 Ocak 2014 10:11
Twitterdaki değişikliği gördünüz mü?

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre twitter.com sitesinin web arabirimi yeni tasarımına kavuştu. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla internet tarayıcı kullanılarak erişilen bu arabirimin yeni görünümü güncel Android ve iOS uygulamalarına paralel bir görüntü sergiliyor. Böylece yeni kullanıcılar kısa süre içinde sisteme alışabiliyor ve yabancılık çekmiyor.

 
Yeni tasarımla birlikte sitenin üstünde yer alan siyah çubuk ortadan kalkıyor ve yerine mobil uygulamaları andıran temiz beyaz alan geliyor. Çok daha canlı olan mavi renklerle site iç açıcı hale gelmiş durumda. Bu durum iOS 7 ile gelen neredeyse neon gibi parlak açık renkleri akla getiriyor. Zaman tünelindeki genişlikse arttırıldı. Böylece görseller çok daha geniş ve net biçimde görülebilir oldu.
 
Masaüstünde böyle bir seçenek yok ama mobil uygulamalarda görselleri kapama imkanı var. Sol sütundaysa artık mesaj yazma kutusu üstünde kullanıcıya ait banner görseli var. Genel anlamda basit bir güncelleme ve Twitter’ın farklı platformlardaki açılımlarına uyumlu görünüm kazandırıyor. Twitter geliştiriciler takımı ne zamandır bunun üzerinde çalışıyordu. Yeni görünüm kademeli olarak kullanıcılara sunulacak.
radikal
525318
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
 • Facebook Messenger Lite Arık Türkiyede Kullanımda!

  Facebook Messenger Lite Arık Türkiye'de Kullanımda!

  Facebook'un Messenger Lite artık Türkiye'de. Merakla bekleyenler için Android platformuna özel olan Messenger Lite uygulaması bugün Türkiye'de kullanıma sunuldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama