Twitter’da yeni moda: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!

ABD’de lise öğrencileri yeni bir trend başlattı: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!
10 Mayıs 2014 15:56
Twitterda yeni moda: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!
ABD’de lise öğrencileri yeni bir trend başlatarak öğretmenleriyle final sınavlarını iptal etmek için pazarlığa giriştiler. Eğer öğrencilerin Twitter’a koydukları fotoğraflar, hedeflenen sayı kadar retweet alırsa öğretmenler sınavları iptal ediyor.
 
Öğretmenleriyle yaptığı anlaşmanın fotoğrafını Twitter’a koyan öğrenciler hedefledikleri retweet sayısına ulaştığında ya bireysel olarak ya da sınıf halinde final sınavına girmekten kurtuluyor.
 
 
Pat Limoges, matematik öğretmeniyle girdiği iddianın fotoğrafını Twitter’a koyduktan kısa bir süre sonra 50 bin retweet’e ulaştı. Bu sayede matematik sınavına girmeyeceğini söyleyen Limoges, yine Twitter’dan herkese teşekkür etti.
 
 
Bir başka ‘zafer’ de Ricky Robert’la Luke Wille adlı gençlerin oldu. İkili 25 bin RT hedeflerine ulaşarak final sınavından ‘yırtıp’ bir de üzerine ders için 50 puan bonus aldılar.
 
 
Yeni başlayan bir diğer kampanyada ise Jake Porter adlı genç 75 bin retweet’e ulaşırsa sınıfta herkes kimya dersinden final sınavına girmeden geçmiş sayılacak. 8 Nisan’da atılan tweet bir günde yaklaşık 17 bin retweet’e ulaştı bile.
 
Konu hakkında okullar ya da öğretmenlerden herhangi bir açıklama gelmezken, sınavların gerçekten iptal edilip edilmediği henüz bilinmiyor.
diken.com.tr
Etiketler : sosyal medya , twitter
175700
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama