Twitter’da yeni moda: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!

ABD’de lise öğrencileri yeni bir trend başlattı: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!
10 Mayıs 2014 15:56
Twitterda yeni moda: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!
ABD’de lise öğrencileri yeni bir trend başlatarak öğretmenleriyle final sınavlarını iptal etmek için pazarlığa giriştiler. Eğer öğrencilerin Twitter’a koydukları fotoğraflar, hedeflenen sayı kadar retweet alırsa öğretmenler sınavları iptal ediyor.
 
Öğretmenleriyle yaptığı anlaşmanın fotoğrafını Twitter’a koyan öğrenciler hedefledikleri retweet sayısına ulaştığında ya bireysel olarak ya da sınıf halinde final sınavına girmekten kurtuluyor.
 
 
Pat Limoges, matematik öğretmeniyle girdiği iddianın fotoğrafını Twitter’a koyduktan kısa bir süre sonra 50 bin retweet’e ulaştı. Bu sayede matematik sınavına girmeyeceğini söyleyen Limoges, yine Twitter’dan herkese teşekkür etti.
 
 
Bir başka ‘zafer’ de Ricky Robert’la Luke Wille adlı gençlerin oldu. İkili 25 bin RT hedeflerine ulaşarak final sınavından ‘yırtıp’ bir de üzerine ders için 50 puan bonus aldılar.
 
 
Yeni başlayan bir diğer kampanyada ise Jake Porter adlı genç 75 bin retweet’e ulaşırsa sınıfta herkes kimya dersinden final sınavına girmeden geçmiş sayılacak. 8 Nisan’da atılan tweet bir günde yaklaşık 17 bin retweet’e ulaştı bile.
 
Konu hakkında okullar ya da öğretmenlerden herhangi bir açıklama gelmezken, sınavların gerçekten iptal edilip edilmediği henüz bilinmiyor.
diken.com.tr
Etiketler : sosyal medya , twitter
598905
Bu haberler ilginizi çekebilir