Twitter’da yeni moda: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!

ABD’de lise öğrencileri yeni bir trend başlattı: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!
10 Mayıs 2014 15:56
Twitterda yeni moda: Çok retweet al, final sınavların iptal olsun!
ABD’de lise öğrencileri yeni bir trend başlatarak öğretmenleriyle final sınavlarını iptal etmek için pazarlığa giriştiler. Eğer öğrencilerin Twitter’a koydukları fotoğraflar, hedeflenen sayı kadar retweet alırsa öğretmenler sınavları iptal ediyor.
 
Öğretmenleriyle yaptığı anlaşmanın fotoğrafını Twitter’a koyan öğrenciler hedefledikleri retweet sayısına ulaştığında ya bireysel olarak ya da sınıf halinde final sınavına girmekten kurtuluyor.
 
 
Pat Limoges, matematik öğretmeniyle girdiği iddianın fotoğrafını Twitter’a koyduktan kısa bir süre sonra 50 bin retweet’e ulaştı. Bu sayede matematik sınavına girmeyeceğini söyleyen Limoges, yine Twitter’dan herkese teşekkür etti.
 
 
Bir başka ‘zafer’ de Ricky Robert’la Luke Wille adlı gençlerin oldu. İkili 25 bin RT hedeflerine ulaşarak final sınavından ‘yırtıp’ bir de üzerine ders için 50 puan bonus aldılar.
 
 
Yeni başlayan bir diğer kampanyada ise Jake Porter adlı genç 75 bin retweet’e ulaşırsa sınıfta herkes kimya dersinden final sınavına girmeden geçmiş sayılacak. 8 Nisan’da atılan tweet bir günde yaklaşık 17 bin retweet’e ulaştı bile.
 
Konu hakkında okullar ya da öğretmenlerden herhangi bir açıklama gelmezken, sınavların gerçekten iptal edilip edilmediği henüz bilinmiyor.
diken.com.tr
Etiketler : sosyal medya , twitter
814504
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktaki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki hikayeler özelliği yeni özelliklerine kavuştu. Facebook'un Snapchat'e karşı yaptığı bu hamle bakalım beğenilecek mi?
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama