Twitter’da Bu Mesaja Dikkat Edin!

Twitter’da DM yoluyla gelen virüslü mesajlara dikkat edin! Profilinizin yabancı kişilerin eline geçmesine neden olabilir. İşte o mesaj ve detayları...
27 Ekim 2015 17:31
Twitterda Bu Mesaja Dikkat Edin!
Zararlı yazılımların sıçradığı alan, her geçen gün giderek artıyor. Artık Twitter’da DM yoluyla gelen mesajlar bile tehdit unsuru oluşturabiliyor. Son günlerde türeyen bir mesaj, acemi kullanıcıların hesaplarının yabancı kişilerin eline geçmesine sebep olabilir.
 
Twitter’da ‘Security Turkey’ ismindeki sahte bir hesap, kullanıcılara DM yoluyla mesaj atarak profillerini ele geçirmeyi hedefliyor. "Sayın kullanıcı, bu mesajı hesabınız güvenlik riski taşıdığı için alıyorsunuz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak kullanıcı adınız ile birlikte güvenlik panelimize kayıt yaptırarak hesabınızı güvenli hale getirmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde hesabınız kapatılacaktır” şeklinde bir mesaj atan bu hesap, eğer linke tıklarsanız muhtemelen tüm bilgilerinizi ele geçirecekler.
 
 
Twitter’ın DM yoluyla kullanıcılara asla mesaj atmadığını, mail adresine gönderilen e-postalarda dahi hiçbir şekilde link paylaşmadığını tekrar belirtelim.
webtekno
58349
Bu haberler ilginizi çekebilir