Twitter'a girmek için sakın bunu yapmayın!

Aylardır App Store'da cirit atan sahte uygulamayla Twitter'a girmek isteyenlerin canı yandı. Twitter'a girmek için sizde bu uygulamayı sakın kullanmayın!
25 Mart 2014 09:59
Twittera girmek için sakın bunu yapmayın!

İnternette iz bırakmadan sörf yapmayı sağlayan, aynı zamanda yasaklı Twitter'a girilebilmesine olanak veren Tor projesinin mobil uygulamasını taklit eden, sahte bir uygulama aylardır AppStore'da kendine kurban arıyor. Tor Projesi'nden yapılan açıklamada, AppStore'da yer alan uygulamanın kendilerine ait olmadığı vurgulandı.

 

Tor Projesi yöneticileri, Apple'ı konu hakkında defalarca uyarmalarına rağmen Apple'ın uygulamayı kaldırmadığı ve son başvuruda, uygulamanın yapımcısına kendisini savunması için bir fırsat vermek istedikleri cevabını aldıklarını da açıkladı. Böylece Apple'ın, muhtemelen kötü amaçları olan sahte bir uygulamayı aylardır AppStore'da tuttuğu anlaşıldı; en azından iddia bu şekilde.

 

Eğer siz de daha önce torbrowser isimli bu uygulamayı indirdiyseniz, dikkatli olmanızda fayda var zira uygulamanın gerçek Tor projesi ile hiçbir bağlantısı bulunmuyor.

hürriyet
Etiketler : Tor , twitter
715329
Bu haberler ilginizi çekebilir