Twitter Eş Zamanlı Çeviri Yapacak

Son zamanların en popüler sosyal medya platformu olan Twitter'a yeni bir özellik geliyor. Dil ayrımını ortadan kaldırmayı hedefleyen Twitter eş zamanlı çeviri yapacak ...
26 Ocak 2015 17:12
Twitter Eş Zamanlı Çeviri Yapacak
Geçtiğimiz günlerde Twitter özetleri özelliğini kullanıma sunan Twitter, yeni özelliğini duyurdu. Tüm Dünyada kullanılan bir sosyal medya platformu olan Twitter, yabancı dil sorununu çözmek için anlık çeviri özelliğini kullanıma sundu.
 
 
Twitter'ın uzun zamandır test ettiği özellik nihayet resmi olarak duyuruldu, Twitter artık Bing Translator ile anlık çeviri yapabilecek. Google Translate'den de bildiğimiz üzere henüz cümle çevirileri pek başarılı değil, ama kısa cümleler ve kelimeler için Bing translator gayet kullanışlı olacaktır.
 
Twitter'ın anlık çeviri hizmetinden yararlanmak için yapmanız gerekenler ise çok basit, profilinizden "Ayarlar" kısmına girdiğinizde "İçerik" başlığı altında çıkan "Tweet çevirilerini göster" seçeneğini işaretlediğinizde anlık çeviri özelliğine kavuşmuş olacaksınız. Özelliği aktifleştirdikten sonra çevirmek istediğiniz Tweet'in sağ üst köşesinde çıkan Dünya logosuna tıkladığınızda çıkan "Çeviriyi görüntüle" seçeneğine tıkladığınızda işlem tamamlanmış oluyor.
 
Şimdilik sadece AndroidiOS ve masaüstü kullanıcıları için  çalışan özelliğin, kısa zaman içinde diğer platformlar için de gelmesini bekliyoruz.
 
Dünya'nın bir çok farklı bölgesinden milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter'ın, yabancı dil engelini ortadan kaldırmak için gösterdiği çalışma takdire şayan.
shiftdelete
514765
Bu haberler ilginizi çekebilir