Twitter CEO'su: Çuvalladık!

Twitter CEO’su Dick Costolo’nun trollerle ve tacizle mücadelede çuvalladıklarını ve bundan utanç duyduğunu ifade ettiği ortaya çıktı. İşte diğer açıklamalar...
06 Şubat 2015 10:24
Twitter CEOsu: Çuvalladık!
Guardian’ın haberine göre Dick Costolo’nun çalışanlara gönderdiği bir iç yazışma ‘sızdı‘.
 
Twitter çalışanlarından birinin Guardian yazarı Lindy West’in Twitter’da uğradığı tacizi konu alan köşe yazısını paylaşması üzerine Twitter CEO’su Dick Costolo’dan bazı itiraflar geldi.
 
Twitter’ın taciz ve kötü muameleyle mücadele konusunda kronikleşen problemleri için sorumluluğu üstüne alan Costolo, trollerle mücadelede yıllardır çok kötü bir performans sergilediklerinin altını çizdi.
 
Costolo, bu konudaki başarısızlıklarının bir sır olmadığını ve dünyanın geri kalanının her gün bunu konuştuğunu dile getirirken, üst yönetimin bu konudaki mücadeleyi ‘hayati‘ olarak nitelediğini vurguladı.
the guardian
Etiketler : sosyal medya , twitter
653946
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama