Türkiye Instagram Hikayeleri En Çok Kullanan Ülkeler Arasında Kaçıncı Sırada?

Instagram'ın hikayeler özelliği kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanıyor. Peki, ülkemiz Instagram Hikayeler özelliğini kullanan ülkeler sıralamasında kaçıncı sırada? İşte yanıtı...
03 Ağustos 2017 11:16
Türkiye Instagram Hikayeleri En Çok Kullanan Ülkeler Arasında Kaçıncı Sırada?
Instagram‘ın hikayeler özelliği hayatımıza gireli tam bir sene oldu. Bu bir yıllık dönemde hikaye paylaşımı oranlarında ciddi bir artış yaşandı. Öyle ki Türkiye bu özelliği en fazla kullanan ülkeler arasına girmeyi başardı.
 
24 saat içinde kaybolan hikayeler paylaşma özelliği geçtiğimiz sene 2 Ağustos‘ta Instagram’da kullanıma sunuldu. Aradan geçen bir yılın ardından Instagram, 700 milyon kullanıcıya hitap eder hale geldi. Hikayeler özelliği ise bu kullanıcıların 250 milyonu tarafından tercih ediliyor. Ülke bazlı olarak baktığımızda ise Türkiye’nin Instagram’ın hikayeler özelliğini en çok kullanan dördüncü ülke olduğunu görüyoruz.
 
Instagram Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Marka Geliştirme Başkanı Amy Cole konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hikayeler’i kullanıma sunmamızdan bu yana bir yıl geçti ve Instagram topluluğunun formata oldukça yaratıcı bir şekilde uyum sağladığını gördük. Her gün dünya çapında 250 milyondan fazla insan Hikayeler’i anlarını paylaşmak ve ilişkilerini derinleştirmek için kullanıyor. İlgi çekici hikaye üretimi konusunda markalar önde yer alıyor ve son 28 günde Instagram’daki işletmelerin yarısı bir Hikaye paylaştı. İşletmelerin, yeni ve mevcut müşterilerinin hayal gücünü yansıtmak için Hikaye kullanımını nasıl geliştirdiğini görmekten heyecan duyuyoruz.”
 
En Çok Etiketlenen Şehirler
 
Jakarta, Endonezya
 
São Paulo, Brazilya
 
New York, NY
 
Londra, İngiltere
 
Madrid, İspanya
 
En Çok Kullanılan Etiketler
 
#GOODMORNING
 
#WORK
 
#GOODNIGHT
 
#MOOD
 
#HAPPYBIRTHDAY
 
#TBT
 
#LOVE
 
#HOME
 
#BOMDIA (Portekizce’de merhaba ya da iyi günler demek)
 
#RELAX
 
En Çok Kullanılan Yüz Filtreleri
 
“Puppy”
 
“Sleep mask”
 
“Bunny”
 
“Love” (with the heart-shaped darts)
 
“Koala”
log
661183
Bu haberler ilginizi çekebilir