Trump'ın Telefonu Kolayca Hacklenebilir Mi?

Anonymous tarafından yapılan açıklamaya göre ; ABD Başkanı Donald Trump'ın, kullandığı akıllı telefonun kolayca hacklenebilir olduğu iddia edildi.
01 Şubat 2017 22:24
Trumpın Telefonu Kolayca Hacklenebilir Mi?
Donald Trump, diğer Amerika Birleşik Devletleri başkanlarına göre çeşitli farklı davranışlar sergiliyor. Bu farklılıkların doğurduğu güvenlik problemleri, başkan için tehdit oluşturabilir.
 
Geçtiğimiz günlerde başkanlığın Twitter hesabını kendi kişisel Gmail adresiyle eşleştirdiği için güvenlik otoritelerinin tepkisi çeken Donald Trump, bu sefer de kullandığı eski akıllı telefonuyla gündemde.
 
Ünlü hacker grubu Anonymous tarafından yapılan açıklamaya göre başkan Donald Trump Android 4.4 Kitkat sürümüne sahip Samsung Galaxy S3 kullanıyor.
 
 
Hackerlar Stagefright açığını kullanabilir!
 
Döneminin en büyük güvenlik zaafiyetlerinden birisi olan Stagefright güvenlik zaafiyetini barındıran Android 4.4, başkan için problem oluşturacak gibi gözüküyor.
 
Trump'a atılacak bir MMS ile telefonunun hacklenebileceğini belirten hackerlar, ayrıca başkanın sosyal medya üzerinden tıkladığı bir link aracılığıyla da kolayca hacklenebileceğinin üzerinde durdu.
 
Bu hack olayını başkanın farketmesinin oldukça zor olduğunu da ekleyen hackerlar, başkanın çoktan hacklenmiş olabileceğini de düşündüklerini belirtti.
 
Bakalım yeni başkan Trump, bu açıklamadan sonra akıllı telefonunu değiştirecek mi?
 
shiftdelete
162842
Bu haberler ilginizi çekebilir