Toshiba, Project Ara'nın İlk Kamerasını Üretti

Google tarafından geliştirilen, dilediğiniz gibi akıllı telefon kullanmanıza imkan sağlayacak Project Ara'nın ilk kamerasını Toshiba üretti. Detaylar haberimizde...
19 Şubat 2015 17:46
Toshiba, Project Aranın İlk Kamerasını Üretti
Google'ın modüler akıllı telefon çalışması olan Project Ara, takip çıkarılabilen parçalarıyla her ihtiyaca ve bütçeye göre bir akıllı telefon oluşturmayı hedefliyor.
 
Akıllı telefon dünyasına büyük umutlar vaat eden projede işlemciden ekrana, kameraya varıncaya kadar istediğiniz her şeyi dilediğiniz gibi seçebileceksiniz.
 
 
Bu bağlamda bir süredir çalışmalar devam ederken projede kullanılabilecek ilk kamerada Toshiba tarafından duyuruldu. Projenin ilk kamerası henüz prototip aşamasında olmasına karşın görücüye çıkartıldı.
 
Toshiba'nın henüz geliştirme aşamasında olduğu modüler kameralar 2, 5 ve 13 megapiksel olmak üzere kullanıcıya üç farklı çözünürlük seçme imkanı sunuyor. Firmanın üretti tüm modüler kameralarda CMOS sensör kullanılıyor.
 
 
Henüz Toshiba'nın modüler kameralarıyla ilgili elimizdeki bilgiler bunlarla sınırlı. Ancak geliştirme aşamasında olan modüler kameralar ile ilgili daha detaylı bilgiyi ilerleyen dönemde ulaşacağız.
shiftdelete
735299
Bu haberler ilginizi çekebilir