Toplu Taşımada Yeni Dönem!

Mobil cüzdan ve temassız ödeme uygulamaları oldukça yaygınlaşmaya başladı. Peki bu uygulama toplu taşımada mümkün mü?
22 Aralık 2016 11:56
Toplu Taşımada Yeni Dönem!
Mobil cüzdan ödemeleri ve temassız ödeme uygulamaları hızla yaygınlaşırken, dünyanın farklı noktalarında toplu taşıma hizmetleri için de mobil  cüzdanların devreye girdiği görülüyor.
 
Avustralya 2017’de Sidney’deki metro istasyonlarında ve toplu taşıma duraklarında temassız bilet uygulamalarını test etmeye başlayacağını duyurdu. Benzer sistemler hem ülkemizde deneniyor hem de Londra gibi büyük metropellerde uygulanıyor ve açıklamalara göre Sidney yöneticileri de Londra’daki uygulamayı yerinde inceledikten sonra testleri başlatma kararı almış.
 
Ayrıca, Çin’deki toplu taşıma sistemleri için de Huawei’nin mobil ödeme servisi Huawei Pay ile dijital bilet imkanı devreye girdi. Çin’li Huawei kullanıcıları, uygulama üzerinden satın aldıkları dijital bileti, trene binerken telefon ekranı üzerinden mobil okuyuculara okutup hızlıca trene binebiliyorlar.
 
 
Moskova metrosunda ücretsiz bilet
 
Moskova’da da metro yolcuları artık bilet gişeleri önünde beklemeden Apple Pay ile ödeme yaparak turnikelerden hızlıca geçebiliyorlar. Moskova yönetimi ayrıca, bilet gişelerini kaldırabilmek ve herkesi mobil ödemeye geçirmek için her Pazartesi günü mobil cüzdan sahiplerine ücretsiz tren yolculuğu sunuyor.
 
 
shiftdelete
613277
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google Bedava İnternet Sunacak!

  Google'dan dev proje. Google, kırsal bölgelerde ve internet erişiminin kısıtlı oldu yerlerde innterne erişimi sağlamak için dev bir adım attı.
 • En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  En Hızlı Ferrari 812 Superfast!

  Ferrari'nin en hızlı ve en güçlü otomobili piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. 0-100 km'yi 2.9'de katedecek olan 812 Superfast, Uluslararası Otomobil Fuarında tanıtılacak.
 • Asusun Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü?

  Asus sanal gerçeklik gözlüğünde bir çığır açacağa benziyor. Asus, diğer sanal gerçeklik gözlüğü üreticilerinden farklı bir ürünle meraklılarının karşısına çıkacak. Ayrıntıları haberimizde...
 • Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home İle Ne Yapabiliriz!

  Google Home ile neler yapılabilir? Sizin sadece bir sözünüzle evinizin ihtiyacı olan siparişlerini veren biri olsa hiç fena olmazdı değil mi? Google Home bunu yapacak desek!
 • Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple WWDC 17 Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu!

  Apple'ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC (Dünya Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinin bu yılki tarihi belli oldu!
 • KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS Tanıtıldı!

  KasperskyOS, sıkı siber güvenlik gereksinimleri olan gömülü sistemler için tasarlanmış özel bir işletim sistemi. İşte KasperskyOS işletim sisteminin özellikleri ve daha fazlası...
 • SamsungWA Artık Türkiyede!

  SamsungWA Artık Türkiye'de!

  Samsung'un online alışveriş sitesi artık Türkiye'de. Giyilebilir teknoloji ürünleri ve bir çok ürün aksesuarı bulunun siteye artık Türkiye'den ulaşmak mmkün.
 • ZTEnin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin Yeni Akıllı Saati!

  ZTE'nin, Android Wear işletim sistemi ile çalışan ilk akıllı saati ZTE Quartz piyasaya sızdırıldı. Peki ne gibi özellikleri barındırıyor...
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama