Tim Cook'un Cinsel Tercihinden Daha Önemli 14 Özelliği

Tim Cook'un cinsel terchini Businessweek'e yazması tüm dikkatleri bir anda üzerine çekmesine sebep oldu. Ancak bunun çok da konuşulacak bir yanı olmamalıydı. İşte Tim Cook'un cinsel tercihinden daha önemli olan 14 özelliği...
03 Kasım 2014 11:42
Tim Cookun Cinsel Tercihinden Daha Önemli 14 Özelliği
Tim Cook gay. Bu artık eski bir haber.
 
Ancak Cook’un cinsel tercihini Businessweek’e yazması Apple’ın CEO’sunun daha enteresan özelliklerini öne çıkarıyor.
 
Cook müşkülpesenttir: Apple’ın CEO’sunun iki yıl önceki bir konuşmasında, “Eğer bir yemekhanenin mutfağında yangın söndürme tüpü bulunmuyorsa orası tüp bulundurana kadar denetimleri geçmemeli,” demişti.
 
Cook en az Steve Jobs kadar hırslıdır: Fortune dergisine göre Cook Apple’ın COO’suyken elemanların haftasonu ve tatillerde de çalışmasını istemiş.
 
Cook’un eli sıkıdır: Mashable’a göre Cook iç çamaşırlarını bile Nordstrom’un yılda iki kez sunduğu indirim haftası sırasında alıyor.
 
Ancak aynı zamanda cömerttir: ABD’nin en cimri şirketi ünvanının sahibi olan Apple, Cook yönetiminde bu algıyı değiştirmeye çalışıyor.
 
Alabamalıdır: Mobile’de bir eczane çalışanı ile tersane işçisinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir.
 
Harvard ya da Stanford gibi yerlerden atılıp yıldızı parlayanlardan değildir: Cook sadece Alabama’daki Auburn’den diplomasını almadı. Aynı zamanda Duke Üniversitesi’nde bir MBA yaptı.
 
Cook çevrecidir: Apple’ın CEO’su Şubat ayında hissedarlara şirketin çevreci görüşlerini paylaşmıyorlarsa hisselerini satmaları tavsiyesinde bulundu.
 
Cook bir spor hayranıdır: Cook bir Amerikan futbolu hayranı ve Nike ve Ulusal Futbol Federasyonu’nun (NFF) yönetim kurulu üyesi. Cook Apple’ın CEO’su olduğunda manşetlere “NFF Yönetim Kurulu Üyesi Apple’ın CEO’su Oldu” başlığı atılmıştı.
 
Cook’un bakış açısı farklıdır: 1996’da yanlışlıkla multiple skleroz tanısı konulan Cook bu deneyimin daha sonra hayata tamamen farklı bakmasına yol açtığını bildiriyor.
 
Cook sağlıklı yaşama önem verir: Cook bisiklet hayranıdır ve Apple’ın kampüsünün dışındaki bir spor salonuna gidiyor.
 
Cook kitapları çok sever: Cook’un arkadaşlarına, çalışanlarına son tavsiye ettiği kitap George Stalk Jr.’dan “Zamana Karşı Yarışmak” (Competing Against Time)
 
Ömrü boyunca Apple’da çalışmadı: Cook Apple’dan önce 10 yılı aşkın bir süre IBM ’de çalıştı ve bir süre Compaq’ta da çalıştı.
 
Cook riskten kaçmaz: 20’li yaşlarında 25 yıllık hayat planı yapmış olsa da Cook 1998’de iflas eşiğindeki Apple’a katıldı.
 
Cook gururludur: Cook perşembe günü Bloomberg Businessweek’de yayınlanan makalesine göre daha önce hiç kasıtlı olarak gizli tutmadığı cinsel eğilimini Tanrı’nın kendisine verdiği en güzel hediyelerden biri olduğunu söyledi.
The Wall Street Journal
178723
Bu haberler ilginizi çekebilir