Tim Cook'un Cinsel Tercihinden Daha Önemli 14 Özelliği

Tim Cook'un cinsel terchini Businessweek'e yazması tüm dikkatleri bir anda üzerine çekmesine sebep oldu. Ancak bunun çok da konuşulacak bir yanı olmamalıydı. İşte Tim Cook'un cinsel tercihinden daha önemli olan 14 özelliği...
03 Kasım 2014 11:42
Tim Cookun Cinsel Tercihinden Daha Önemli 14 Özelliği
Tim Cook gay. Bu artık eski bir haber.
 
Ancak Cook’un cinsel tercihini Businessweek’e yazması Apple’ın CEO’sunun daha enteresan özelliklerini öne çıkarıyor.
 
Cook müşkülpesenttir: Apple’ın CEO’sunun iki yıl önceki bir konuşmasında, “Eğer bir yemekhanenin mutfağında yangın söndürme tüpü bulunmuyorsa orası tüp bulundurana kadar denetimleri geçmemeli,” demişti.
 
Cook en az Steve Jobs kadar hırslıdır: Fortune dergisine göre Cook Apple’ın COO’suyken elemanların haftasonu ve tatillerde de çalışmasını istemiş.
 
Cook’un eli sıkıdır: Mashable’a göre Cook iç çamaşırlarını bile Nordstrom’un yılda iki kez sunduğu indirim haftası sırasında alıyor.
 
Ancak aynı zamanda cömerttir: ABD’nin en cimri şirketi ünvanının sahibi olan Apple, Cook yönetiminde bu algıyı değiştirmeye çalışıyor.
 
Alabamalıdır: Mobile’de bir eczane çalışanı ile tersane işçisinin oğlu olarak dünyaya gelmiştir.
 
Harvard ya da Stanford gibi yerlerden atılıp yıldızı parlayanlardan değildir: Cook sadece Alabama’daki Auburn’den diplomasını almadı. Aynı zamanda Duke Üniversitesi’nde bir MBA yaptı.
 
Cook çevrecidir: Apple’ın CEO’su Şubat ayında hissedarlara şirketin çevreci görüşlerini paylaşmıyorlarsa hisselerini satmaları tavsiyesinde bulundu.
 
Cook bir spor hayranıdır: Cook bir Amerikan futbolu hayranı ve Nike ve Ulusal Futbol Federasyonu’nun (NFF) yönetim kurulu üyesi. Cook Apple’ın CEO’su olduğunda manşetlere “NFF Yönetim Kurulu Üyesi Apple’ın CEO’su Oldu” başlığı atılmıştı.
 
Cook’un bakış açısı farklıdır: 1996’da yanlışlıkla multiple skleroz tanısı konulan Cook bu deneyimin daha sonra hayata tamamen farklı bakmasına yol açtığını bildiriyor.
 
Cook sağlıklı yaşama önem verir: Cook bisiklet hayranıdır ve Apple’ın kampüsünün dışındaki bir spor salonuna gidiyor.
 
Cook kitapları çok sever: Cook’un arkadaşlarına, çalışanlarına son tavsiye ettiği kitap George Stalk Jr.’dan “Zamana Karşı Yarışmak” (Competing Against Time)
 
Ömrü boyunca Apple’da çalışmadı: Cook Apple’dan önce 10 yılı aşkın bir süre IBM ’de çalıştı ve bir süre Compaq’ta da çalıştı.
 
Cook riskten kaçmaz: 20’li yaşlarında 25 yıllık hayat planı yapmış olsa da Cook 1998’de iflas eşiğindeki Apple’a katıldı.
 
Cook gururludur: Cook perşembe günü Bloomberg Businessweek’de yayınlanan makalesine göre daha önce hiç kasıtlı olarak gizli tutmadığı cinsel eğilimini Tanrı’nın kendisine verdiği en güzel hediyelerden biri olduğunu söyledi.
The Wall Street Journal
410736
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
 • Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat Halka Arz Edildi!

  Snapchat'i oluşturan Snap adlı şirketin ilk halka arzında hisse başına değeri yüzde 51 prim yaptı. Piyasa değeri yaklaşık 36 milyar dolara ulaşan şirket Twitter'ı geride bıraktı.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama