Tim Cook'tan Facebook Ve Google'a Sert Eleştiri

Apple CEO'su Tim Cook'tan Facebook ve Google'a sert eleştiri geldi. Gizlilik konusundaki düşüncelerini sert bir şekilde dile getirdi.
05 Haziran 2015 16:56
Tim Cooktan Facebook Ve Googlea Sert Eleştiri
Tim Cook, gelişmiş şirketler olan Facebook ve Google'a sert bir çıkış yaptı. “Biz sattığımız ürün ve servislerden para kazanıyoruz, kullanıcılarımızın özel hayatlarından değil." şeklinde rakiplerini kızdırabilecek cümleler kurdu.
 
Kişisel Bilgileriniz Tehlikede
Kişisel bilgi gizliliğinde titiz çalışan Apple, rakiplerinin açığını yakalamışken, eleştirmeden geçmedi. Tim Cook, Silikon Vadisi'ndeki birçok teknoloji şirketi kullanıcıların kişisel bilgilerini suiistimal ederek para kazanmaya çalışıyorlar. Biz Apple olarak böyle bir işe karşıyız" dedi.
 
 
Tim Cook, Google'ın ücretsiz depolama bulutunu da sert bir şekilde eleştirmekten çekinmedi: "Bu tip sözde ücretsiz uygulamalar kullanıcıların e-posta hesabını, arama geçmişini ve hatta aile fotoğraflarını bile kullanarak, reklam amacıyla satıyorlar. Apple olarak kullanıcıların kendi kişisel bilgilerinin kontrolünde olmaları gerektiğine inanıyoruz." şeklinde konuştu.
shiftdelete
Etiketler : facebook , google , Tim Cook
664515
Bu haberler ilginizi çekebilir