Tim Cook'dan iPhone 5c yorumu

Apple'ın yöneticisi Tim Cook, bugüne kadar birçok defa dillendirilen iPhone 5c hakkındaki düşük talep iddiasını yanıtladı. İşte Tim Cook'dan iPhone 5c yorumu.
29 Ocak 2014 13:58
Tim Cookdan iPhone 5c yorumu

2014 mali yılının ilk çeyrek bilançosunun değerlendirilmesi amacıyla yapılan telekonferansta gazeteci ve analistlerin sorularına cevap veren Tim Cook, iPhone satış sayısının beklentinin altında kalmasıyla ilgili dikkat çekici açıklamada bulundu.

iPhone 5s’e tüketicilerin olağanüstü ilgi gösterdiğini belirten Cook, bu talebin kendi beklentilerinin çok üzerinde olduğunu ifade etti. Ancak iPhone 5c’nin ise beklentilerine cevap veren bir model olamadığını belirten tepe yöneticisi, iPhone 5c’nin ilk defa iPhone kullananlar arasında yaygın olmakla beraber, mevcut iPhone kullanıcılarını cezbedemediğine dikkat çekti.

iPhone 5s’e beklentilerin üzerinde, iPhone 5c’ye ise beklentilerin altında talep gelmesi sonucunda pazarda oluşan talebe cevap vermekte ilk zamanlarda zorlandıklarını belirten Cook,  bu durumun özellikle Kuzey Amerika’da iPhone satışlarını sekteye uğrattığını dile getirdi.

Tim Cook, kendi projeksiyonlarını da aşan iPhone 5s talebinin artışında Touch ID özelliğinin önemli rol oynadığını düşündüğünü de söyledi.

donanimhaber
484919
Big Boss
30 Ocak 2014, Perşembe 00:44
Bu haberler ilginizi çekebilir