Tim Cook müjdeler dağıttı!

Dün Cumhurbaşkanı Gül ile Çankaya Köşkü’nde görüşen Tim Cook, Türk teknoloji severlerin merakla beklediği açıklamayı yaptı. Ve çok dahasının sinyallerini verdi...
05 Şubat 2014 09:50
Tim Cook müjdeler dağıttı!
Cook, Türkçe Siri için çalışmalar yapacaklarını ve Türkiye'nin iPhone / iPad'i lüks vergi sınıfından çıkartılması gerektiğini söyledi.
 
Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmenin önemli maddelerinden biri de Apple Store İstanbul idi. Tim Cook, açılışı yılan hikayesine dönen Apple Store İstanbul’un nisan ayında açılacağını açıkladı.
 
Mağazanın dünyada eşi benzeri olmayan özelliklere sahip olacağını belirten ünlü tepe yöneticisi, konseptin kendileri için ilk olacağını ve mağazanın açılmasını heyecanla beklediklerini ifade etti.
 
Cook: Eğitim konusu DNA'mızda var.
 
Apple’ın DNA’sında eğitimin olduğunu ve yazılıma çok önem verdiklerini ifade eden Tim Cook, “Mağazalarımızda bile eğitime çok önem veriyoruz; biz sadece ürün satmıyor, aynı zamanda onları sevdiriyoruz” dedi.
 
Eğitimde sınıf farklılığının kalktığına dikkat çeken ve eğitimin eşitleyici bir faktör olduğunu ifade eden Tim Cook, kendisinin de zengin bir aileden gelmemesine rağmen bu noktaya eğitimle ulaştığını belirterek, “Biz, dijital içeriğin herkese açık hale gelmesini isteyen bir şirketiz” dedi.
 
Türkçe Siri yolda
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Siri’nin Türkçe dil desteği sunmasından memnuniyet duyarız.” şeklindeki beyanına değinen Tim Cook, bu konuda Türk kullanıcılardan çok sayıda geri dönüş aldıklarını ve bu konu üzerinde çalışmalar yapacaklarını söyledi.
 
Cook: Lüks vergiden çıkarın
 
iPhone ve iPad’in günlük yaşamın bir parçası haline geldiğine dikkat çeken Tim Cook, Türkiye’de bu ürünlerin lüks ve özel tüketim vergi sınıfından çıkartılması gerektiğini ifade etti.
donanimhaber
Etiketler : Apple , Apple Store , Appstore , iPad , iphone , Tim Cook
906958
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama