"Tim Cook harika iş çıkartıyor"

1983-1993 tarihleri arasında Apple'ın icra kurulu başkanlığını yapan ve bu dönemde aralarında Siri ile teknoloji dünyasının ilk akıllı taşınabilir cihazı olan Newton'un geliştirilmesinde önemli rol oynayan John Sculley, Apple'ın CEO'su Tim Cook'un performansını değerlendirdi. Birçok kişi Steve Jobs sonrasında Apple'ın çöküşe geçtiğini ve Tim Cook'un Steve Jobs'ın yerini dolduramadığını düşünse de Sculley, bu görüşü paylaşmıyor.
14 Ekim 2013 18:17
"Tim Cook harika iş çıkartıyor"

CNBC Asia'ya konuşan Sculley, Tim Cook'un mükemmel bir iş çıkardığını söylediği değerlendirmesinde şunları dile getirdi:

"Tim Cook'un mükemmel bir iş çıkardığını düşünüyorum. Steve Jobs gibi olmaya çalışmıyor. Çünkü sadece bir kişi Steve Jobs olabilir ve o da Steve'di. Steve çok büyük adımlar attı. Tim, şu anda hiçbir şeyden ödün vermeme, kaliteli ürün ve tasarımının bir araya gelmesiyle bezenmiş olan Apple'ın felsefesini sürdürüyor."

Apple'ın içinde bulunduğu durum karşısından insanların gereksiz yere haksız eleştirilerde bulunduğunu da dile getirerek Sculley sözlerini şöyle sürdürdü:

"Apple'ın her geçen gün daha da iyi olacağı konusunda iyimserim. Elbette bu Android'in pazarda daha da büyümeyeceği anlamına gelmiyor, fakat Apple, kendi çizgisini koruyup kaliteli ürünler yapmayı sürdürecek."

Steve Jobs, vefatından yaklaşık 1 ay önce Apple yönetim kuruluyla yaptığı toplantıda halefi olarak Tim Cook'u önermiş, Apple yönetim kurulu da bu Jobs'ın bu tavsiyesini dinleyerek ölümünden sonra Apple'ın icra kurulu başkanlığına Tim Cook'u getirmişti. Cook, bu görevdeki 3.yılını önümüzdeki ocak ayında dolduracak.

donanimhaber
Etiketler : Apple , Tim Cook
516116
Bu haberler ilginizi çekebilir