"Tim Cook harika iş çıkartıyor"

1983-1993 tarihleri arasında Apple'ın icra kurulu başkanlığını yapan ve bu dönemde aralarında Siri ile teknoloji dünyasının ilk akıllı taşınabilir cihazı olan Newton'un geliştirilmesinde önemli rol oynayan John Sculley, Apple'ın CEO'su Tim Cook'un performansını değerlendirdi. Birçok kişi Steve Jobs sonrasında Apple'ın çöküşe geçtiğini ve Tim Cook'un Steve Jobs'ın yerini dolduramadığını düşünse de Sculley, bu görüşü paylaşmıyor.
14 Ekim 2013 18:17
"Tim Cook harika iş çıkartıyor"

CNBC Asia'ya konuşan Sculley, Tim Cook'un mükemmel bir iş çıkardığını söylediği değerlendirmesinde şunları dile getirdi:

"Tim Cook'un mükemmel bir iş çıkardığını düşünüyorum. Steve Jobs gibi olmaya çalışmıyor. Çünkü sadece bir kişi Steve Jobs olabilir ve o da Steve'di. Steve çok büyük adımlar attı. Tim, şu anda hiçbir şeyden ödün vermeme, kaliteli ürün ve tasarımının bir araya gelmesiyle bezenmiş olan Apple'ın felsefesini sürdürüyor."

Apple'ın içinde bulunduğu durum karşısından insanların gereksiz yere haksız eleştirilerde bulunduğunu da dile getirerek Sculley sözlerini şöyle sürdürdü:

"Apple'ın her geçen gün daha da iyi olacağı konusunda iyimserim. Elbette bu Android'in pazarda daha da büyümeyeceği anlamına gelmiyor, fakat Apple, kendi çizgisini koruyup kaliteli ürünler yapmayı sürdürecek."

Steve Jobs, vefatından yaklaşık 1 ay önce Apple yönetim kuruluyla yaptığı toplantıda halefi olarak Tim Cook'u önermiş, Apple yönetim kurulu da bu Jobs'ın bu tavsiyesini dinleyerek ölümünden sonra Apple'ın icra kurulu başkanlığına Tim Cook'u getirmişti. Cook, bu görevdeki 3.yılını önümüzdeki ocak ayında dolduracak.

donanimhaber
Etiketler : Apple , Tim Cook
357447
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'tan Yeni Bir Patent Daha!

  Facebook'un aldığı yeni patent sayesinde artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerindeki çalışmasının da detayları ortaya çıktı.
 • Appleın 60 inçlik TVsi Ortaya Çıktı!

  Apple'ın 60 inçlik TV'si Ortaya Çıktı!

  Apple'ın yeni 60 inç ekrana sahip TV'si ortaya çıktı. İşte yeni TV'nin ilk detayları...
 • İşte Nikon D850!

  İşte Nikon D850!

  Nikon'nun yeni DSLR fotoğraf makinesi D850 ortaya çıkıtı. İşte D850'nin özellikleri fiyatı...
 • Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Elektrik Üreten Güneş Gözlüğü!

  Almaya'da araştırmacılar güneş ışığından elektrik üreten güneş gözlüğü tasarlandı. İşte haberin ayrıntıları...
 • Samsungdan Milyonluk Televizyon!

  Samsung'dan Milyonluk Televizyon!

  Samsung, 88 inç büyüklüğündeki dev Q9 televizyonunu satışa sundu. Dev televizyonun fiyatı ile lüks bir ev satın alınabilir.
 • İşte Apple HomePodun Özellikleri!

  İşte Apple HomePod'un Özellikleri!

  Apple'ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtımını gerçekleştirdiği, akıllı hoparlörü HomePod'un özellikleri sizlerle paylaşıyoruz.
 • Spotify Kullanucı Sayısı Appleı Katladı!

  Spotify Kullanucı Sayısı Apple'ı Katladı!

  Spotify'in Mart ayında açıklanan kullanıcı rakamları 50 milyon civarında idi. Yeni gelen açıklamaya göre kullanıcı sayısı Apple Music'in kullanıcı sayısının iki katından daha fazla.
 • Jeff Bezosun Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Jeff Bezos'un Liderliği 8 Saat Sürdü!

  Uzun süre dünyanın en zengin insanı olma unvanını sürdüren Bill Gates'i geride bırakarak bu koltuğun sahibi olan Jeff Bezos'un liderliği uzun sürmedi. 8 saat sonra dünyanın en zengin ismi tekrar Bill Gates oldu.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama