Tidal'in Diğer Müzik Servislerinden Farkı Ne?

Jay-Z'nin satın aldığı ve birçok nlü sanatçının ortağı olduğu yeni online müzik servisi Tidal'in diğer müzik servislerinden farkı ne? Ne vaad ediyor? Neden Tidal kullanalım? Tüm cevaplar haberimizde.
08 Nisan 2015 13:46
Tidalin Diğer Müzik Servislerinden Farkı Ne?
Jay-Z'nin satın almasıyla bir anda ses getiren online müzik servisi Tidal'in diğerlerinden farkı ne? Ne vaad ediyor ve neden kullanalım? Bu soruların yanıtlarını sizler için sıraladık:
 
Uygulamanın lansmanına katılan Alicia Keys, Arcade Fire, Beyonce, Calvin Harris, Chris Martin, Daft Punk, Jack White, Jason Aldean, J. Cole, Jay Z, Kanye West, Deadmau5, Madonna, Nicki Minaj, Rihanna ve Usher, aynı zamanda TIDAL’ın hissedarları olarak bizlere tanıtıldı. Müzik dünyasına yön veren isimlerin dev buluşması, haliyle büyük bir merak uyandırdı. Radiohead – The National Anthem eşliğinde karşımıza çıkan isimlerle yeni bir sayfa açmaya niyetli TIDAL, Spotify ve benzeri platformlara sık sık öfke kusan sanatçıların yeni merkezi olacak gibi görünüyor.
 
 
TIDAL’ın bir diğer övündüğü konu ise yüksek ses kalitesi. Bunu ispatlayabilmek adına kendini teste sokan uygulama, şurada 5 adet 1411 kbps şarkıyı, iTunes’un AAC 256 formatındaki 5 şarkıyla kapıştırıyor. Bu testi başarıyla sonuçlandırıp doğru şarkıları High Fidelity tacıyla ödüllendirirseniz 14 günlük ücretsiz deneme süresinden faydalanabiliyorsunuz.
 
 
Ses kalitesi ve sanatçıların hakkının gözetilmesi. Tidal'i ön plana çıkaranlar bunlar. Ancak TIDAL, Spotify gibi geniş bir arşive sahip olacak mı? Bu konu hakkındaki beklentilerimizin karşılanabilmesi için TIDAL’a süre vermemiz gerek.
 
9.99 ve 19.99 dolarlık aylık ücret seçenekleriyle gelen TIDAL paketlerine şans vermek isterseniz sizleri şuraya alalım.
522087
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, Direct Özelliğini Geliştiriyor!

  Instagram, yenilik yapmaya durmadan devam ediyor. Instagram, Direct özelliğini yeniledi. İşte ayrıntıları...
 • Snapchatten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat'ten Özel Hikayeler Modu!

  Snapchat, yeniliklere devam ediyor. Şimdi ise kullanıcılarına yeni özelliliği olan "özel hikayeler" modunu tanıttı. İşte ayrıntıları...
 • Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Messenger, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

  Facebook Messenger'a yeni birgüncelleme geldi. İşte yeni güncelleme ile gelen değişiklikler...
 • Snapchatten Bir yenilik Daha!

  Snapchat'ten Bir yenilik Daha!

  Instagram'ın Snapchat'ten kopyaladığı özelliklerini son zamanlarda duymaya başlamıştık. Ancak bu sefer Snapchat'ten beklenmedik bir hamle geldi ve Snapchat, Instagram'ın özelliğini kopyaladı!
 • Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook Yorumlara Yenilik Geliyor!

  Facebook, yeniliklere doymuyor. Facebook, Messenger'a eklemiş olduğu duygu ifadelerini şimdi de yorumlara eklemeye hazırlanıyor. Beğen butonunun alternatifi olan ifadeler hızla yayılıyor.
 • Twitterda Canlı Yayın Dönemi!

  Twitter'da Canlı Yayın Dönemi!

  En popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a yeni bir özellik daha geliyor. Yeni özellik ile artık 7/24 canlı yayın yapılacak!
 • Whatsapp Güncellemesi Türkiyede!

  Whatsapp Güncellemesi Türkiye'de!

  Sosyal medya platformun en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın güncellemesi Türkiye'de yayınlandı. Yeni güncelleme ile artık Siri, mesajlarınızı isterseniz sesli okuyabilecek.
 • Twitterda Emoji Dönemi!

  Twitter'da Emoji Dönemi!

  Emojiler, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Öyle ki duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken emoji kullanmaktan vazgeçemiyoruz. Twitter'da artık aramalarda emoji kullanılabilecek.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama