Tidal'in Diğer Müzik Servislerinden Farkı Ne?

Jay-Z'nin satın aldığı ve birçok nlü sanatçının ortağı olduğu yeni online müzik servisi Tidal'in diğer müzik servislerinden farkı ne? Ne vaad ediyor? Neden Tidal kullanalım? Tüm cevaplar haberimizde.
08 Nisan 2015 13:46
Tidalin Diğer Müzik Servislerinden Farkı Ne?
Jay-Z'nin satın almasıyla bir anda ses getiren online müzik servisi Tidal'in diğerlerinden farkı ne? Ne vaad ediyor ve neden kullanalım? Bu soruların yanıtlarını sizler için sıraladık:
 
Uygulamanın lansmanına katılan Alicia Keys, Arcade Fire, Beyonce, Calvin Harris, Chris Martin, Daft Punk, Jack White, Jason Aldean, J. Cole, Jay Z, Kanye West, Deadmau5, Madonna, Nicki Minaj, Rihanna ve Usher, aynı zamanda TIDAL’ın hissedarları olarak bizlere tanıtıldı. Müzik dünyasına yön veren isimlerin dev buluşması, haliyle büyük bir merak uyandırdı. Radiohead – The National Anthem eşliğinde karşımıza çıkan isimlerle yeni bir sayfa açmaya niyetli TIDAL, Spotify ve benzeri platformlara sık sık öfke kusan sanatçıların yeni merkezi olacak gibi görünüyor.
 
 
TIDAL’ın bir diğer övündüğü konu ise yüksek ses kalitesi. Bunu ispatlayabilmek adına kendini teste sokan uygulama, şurada 5 adet 1411 kbps şarkıyı, iTunes’un AAC 256 formatındaki 5 şarkıyla kapıştırıyor. Bu testi başarıyla sonuçlandırıp doğru şarkıları High Fidelity tacıyla ödüllendirirseniz 14 günlük ücretsiz deneme süresinden faydalanabiliyorsunuz.
 
 
Ses kalitesi ve sanatçıların hakkının gözetilmesi. Tidal'i ön plana çıkaranlar bunlar. Ancak TIDAL, Spotify gibi geniş bir arşive sahip olacak mı? Bu konu hakkındaki beklentilerimizin karşılanabilmesi için TIDAL’a süre vermemiz gerek.
 
9.99 ve 19.99 dolarlık aylık ücret seçenekleriyle gelen TIDAL paketlerine şans vermek isterseniz sizleri şuraya alalım.
843040
Bu haberler ilginizi çekebilir