Tidal'in Diğer Müzik Servislerinden Farkı Ne?

Jay-Z'nin satın aldığı ve birçok nlü sanatçının ortağı olduğu yeni online müzik servisi Tidal'in diğer müzik servislerinden farkı ne? Ne vaad ediyor? Neden Tidal kullanalım? Tüm cevaplar haberimizde.
08 Nisan 2015 13:46
Tidalin Diğer Müzik Servislerinden Farkı Ne?
Jay-Z'nin satın almasıyla bir anda ses getiren online müzik servisi Tidal'in diğerlerinden farkı ne? Ne vaad ediyor ve neden kullanalım? Bu soruların yanıtlarını sizler için sıraladık:
 
Uygulamanın lansmanına katılan Alicia Keys, Arcade Fire, Beyonce, Calvin Harris, Chris Martin, Daft Punk, Jack White, Jason Aldean, J. Cole, Jay Z, Kanye West, Deadmau5, Madonna, Nicki Minaj, Rihanna ve Usher, aynı zamanda TIDAL’ın hissedarları olarak bizlere tanıtıldı. Müzik dünyasına yön veren isimlerin dev buluşması, haliyle büyük bir merak uyandırdı. Radiohead – The National Anthem eşliğinde karşımıza çıkan isimlerle yeni bir sayfa açmaya niyetli TIDAL, Spotify ve benzeri platformlara sık sık öfke kusan sanatçıların yeni merkezi olacak gibi görünüyor.
 
 
TIDAL’ın bir diğer övündüğü konu ise yüksek ses kalitesi. Bunu ispatlayabilmek adına kendini teste sokan uygulama, şurada 5 adet 1411 kbps şarkıyı, iTunes’un AAC 256 formatındaki 5 şarkıyla kapıştırıyor. Bu testi başarıyla sonuçlandırıp doğru şarkıları High Fidelity tacıyla ödüllendirirseniz 14 günlük ücretsiz deneme süresinden faydalanabiliyorsunuz.
 
 
Ses kalitesi ve sanatçıların hakkının gözetilmesi. Tidal'i ön plana çıkaranlar bunlar. Ancak TIDAL, Spotify gibi geniş bir arşive sahip olacak mı? Bu konu hakkındaki beklentilerimizin karşılanabilmesi için TIDAL’a süre vermemiz gerek.
 
9.99 ve 19.99 dolarlık aylık ücret seçenekleriyle gelen TIDAL paketlerine şans vermek isterseniz sizleri şuraya alalım.
771440
Bu haberler ilginizi çekebilir
 • Facebooktaki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki Hikayeler Özelliğine Yeni Özellikler!

  Facebook'taki hikayeler özelliği yeni özelliklerine kavuştu. Facebook'un Snapchat'e karşı yaptığı bu hamle bakalım beğenilecek mi?
 • Instagramdan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram'dan Restoranlarda Rezervasyon!

  Instagram artık sadece fotoğrafların paylaşıldığı alan olmaktan çıkıp, bambaşka bir platforma dönüştü. Şimdi de Instagram'da rezervasyon dönemi başlıyor.
 • Messenger Day Çıktı!

  Messenger Day Çıktı!

  Facebook'un bir süre önce denemeye başladığı Snapchat Hikayeler benzeri yeni denemesi olan Facebook Messenger Day, bugünden itibaren kullanılmaya başlanacak.
 • Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Facebook, Sanal Gerçeklik Uygulaması 360 Duyurdu!

  Sanal gerçekliğe büyük yatırımlar yapan Facebook, Facebook 360 adındaki ilk sanal gerçeklik uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntıları...
 • Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter Uygulamasına Yeni Özellik!

  Twitter, iOS cihazları için uygulamasını, kullanıcıların iPhone veya iPad’de kullandığı depolama alanı miktarında daha fazla kontrole sahip olmasını sağlayan küçük ama önemli bir özelliği ekleyerek bugün 6.73.1 sürümüne yükseltti.
 • WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  WhatsApp "Durum" Geri Geliyor!

  En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, durum özelliğini geçtiğimiz günlerde kaldırmıştı. Görünen o ki durum özelliği geri gelecek!
 • Facebooka Dislike İşareti Geldi!

  Facebook'a Dislike İşareti Geldi!

  Facebook, kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Peki Facebook, uzun süredir konuşulan bu özelliği ne zaman kullanıma sunacak?
 • Facebooka Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook'a Yeni Özellik Geliyor!

  Facebook, yeni uygulamasını çıkarmaya hazırlanıyor. City Guides, adı verilen bu uygulama, adından söz ettirecek gibi görünüyor.
En Çok Okunan Haberler
Video Galeri
Anket

Toplam 0 oylama